آژانس هواپیمایی طاها گشت
آژانس هواپیمایی طاها گشت
آژانس هواپیمایی طاها گشت

حال که قصد سفر به استانبول را دارید، خوب است قبل از خرید بلیط هواپیما استانبول، کمی در مورد این شهر و جاذبه های دیدنی اش بدانید. استانبول بزرگترین شهر و مرکز اقتصادی، فرهنگی و تاریخی کشور ترکیه می باشد. استانبول تنها شهر بین قاره ای در اوراسیا است که در میان دریای مرمره و سیاه واقع شده است. که به علت قرار گرفتن میان این دو قاره تلفیقی از فرهنگ شرق و غرب را در خود جای داده است و از این نظر نه تنها در کشور های اطراف محبوبیت خاصی پیدا کرده است بلکه به سرعت تبدیل به یکی از مقاصد گردشگری بین المللی و محبوب شده است.

قسمت آسیایی و اروپایی استانبول توسط تنگه بسفر از هم جدا می شود ؛ که بیشتر مراکز تجاری و تاریخی آن در قسمت اروپایی قرار دارد و حدود دو سوم جمعیت کل شهر در قسمت آسیایی آن زندگی می کنند.  استانبول در سال 2010 توانست عنوان پایتخت فرهنگی اروپا، در سال 2015 پنجمین شهر پربازدید جهان و رتبه چارمین شهر بزرگ جهان و بزرگترین شهر اروپایی را کسب نماید . همچنین چند سالی است که در صدر جدول پرفروش ترین بلیط هواپیما خارجی درایران قرار گرفته است.

وضعیت آب و هوایی استانبول

استانبول دارای آب و هوای مدیترانه ای و نیمه گرمسیری و مرطوب می باشد؛ که تابستان های استانبول را گرم و مرطوب و زمستان هایی سرد و مه آلود و گاهی اوقات همراه با برف شدید می باشد. با این حال استانبول مقصد گردشگری مناسبی برای همه فصل های سال می باشد. اما از نظر گردشگران بهترین فصل بهار و پاییز می باشد که دما هوا معتدل تر و قیمت بلیط هواپیما استانبول ارزان تر شده است.

جاذبه های گردشگری استانبول

استانبول دارای جاذبه های گردشگری بی شماری می باشد و به علت داشتن بیش از 3000 مسجد به شهر مساجد معروف شده است که بازدید از هر کدام لطف و لذت خود را دارد. ولی توصیه می شود در سفر به استانبول بازدید از مسجد ایاصوفیه، مسجد سلطان احمد (مسجد آبی)، مسجد سلیمانیه ، مسجد اورتاکوی، مسجد جدید و رستم پاشا را از دست ندهید. 

مسجد رستم پاشا

رستم پاشا همسر مهرماه سلطان، دختر سلطان سلیمان و خرم سلطان می باشد، که در سال 1561 به دستور وی توسط معروف ترین مهمار دوران عثمانی، سینان طی 2 سال ساخته شد. این مسجد که پس از گذشت چندین هزار سال هنوز هم بازدید کنندگان خود را متحر و مجذوب خود می سازد غ بر روی بازاری قدیمی در یکی از شلوغ ترین محله های استانبول قرار گرفته است. 

مسجد اورتاکوی

مسجد لورتاکوی واقع در محله بشیکتاش استانبول در کنار تنگه بسفر قرار گرفته است. این مسجد در بین سال های 1854 تا 1856، به معماری گربت امیرا بلیان و پسرش نیکوقوس بالیان، معماران کاخ دولما باغچه، برای سلطان عبدالمجید یکم ساخته شد. نام اصلی این مسجد به نام سلطان عبدالمجید می باشد که به علت قرارگیری در میدان بندر اورتاکوی، با نام اورتاکوی نیز شهرت یافته است.

بلیط هواپیما استانبول

برای مشاهده قیمت و خرید بلیط هواپیما به استانبول در سرچ باکس بالا شهر مبداً و مقصد ( استانبول ) و تاریخ دلخواه را انتخاب کرده تا تمام پرواز ها مناسب با خواسته شما نمایش داده شود.

خرید بلیط هواپیما به استانپول

همچنین می توانید با استفاده از گزینه های قرار داده شده در سمت راست صفحه، نوع پرواز، ایرلاین مورد نظر و محدوده قیمت را تعیین کرده و سپس نسبت به انتخاب و خرید بلیط هواپیما استانبول مورد نظر اقدام نمایید.

لیست تمام خطوط هوایی که به استانبول پرواز دارند

در این بخش میتوانید ایرلاین های مناسب برای پرواز به استانبول را مشاهده کنید:

ایران ایرتور B9 هواپیمایی آسمان EP فلای دوبی FZ
هواپیمایی عراق IA ایران ایر IR آذربایجان ایرلاینز J2
اطلس گلوبال KK پگاسوس ایرلاینز PC ا هواپیمایی قشم QR
قطر ایرویز QR ترکیش ایرلاینز TK ماهان ایر W5
لوفتهانزا LH کی ال امKLM ایرفرانس AF
بریتیش ایرویز BA چاینا ایرلاینز CZ ایرفلوت SU
رویال ایرمرک AT کرین ایر KE هواپیمایی امارات EK