آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

بلیط هواپیما ترکیش ایرلاین

بلیط هواپیما ترکیش ایرلاین

حال که بلیط هواپیما ترکیش را در دست دارید و مسافر این ایرلاین می باشید. خوب است که قبل از سفر با این ایرلاین آشنا شوید.

این ایرلاین که حامل پرچم کشور ترکیه می باشد در سال 1933 میلادی تاسیس شد، و از ابتدا آغاز فعالیت خود برای به دست آوردن رتبه اولین ایرلاین جهانی به طور مداوم تلاش کرده است. و توانست از سال 2011 به بعد به عنوان بهترین ایرلاین اروپا و هجدهمین ایرلاین برتر جهان شناخته می شود.

دفتر مرکزی این ایرلاین در ابتدا در فرودگاه آتاتورک ترکیه قرار داشت، اما هم اکنون با تعطیل شدن این فرودگاه و انتقال تمامی پرواز ها به فرودگاه جدید استانبول، دفتر این ایرلاین ترکی نیز به این فرودگاه جدید منتقل شد.

خرید بلیط هواپیما ترکیش ایرلاین

کلاس مسافرتی چیست؟

کلاس مسافرتی، رتبه بندی صندلی یا کابین وسایل حمل و نقل سفری می باشد. این رتبه بندی براساس نحوه ارائه خدمات، نوع صندلی، کیفیت غذا و موارد دیگر می باشد.

کلاس های مسافرتی بالاتر به گونه ای طراحی شده اند که بسیار راحت تر باشند، و به همین دلیل معمولاً بسیار گران تر می باشند.

تفاوت کلاس مسافرتی در هواپیما بسیار قابل لمس تر می باشد و به آن کلاس پروازی می گویند.

به طور کلی یک هواپیما به سه کلاس پروازی فرست کلاس، بیزیس کلاس و اکونومی تقسیم می شود.اما در چند سال گذشته، کلاس پروازی جدیدی به نام  پریمیوم اکونومی در برخی پرواز های اضافه شده است، این کلاس پروازی خدماتی شبیه به اکونومی با صندلی بزرگتر و فضای پای بیشتر می باشد.

در ناوگان هوایی ترکیش ایرلاینز تنها دو کلاس پروازی اول وجود دارد و هنوز بخشی برای اکونومی پریمیوم و فرست در نظر گرفته نشده است.

کلاس اکونومی ترکیش ایرلاینز

تقریباً می توان گفت تمامی هواپیماهای فعال این ایرلاین جدید بوده و دارای چیدمان و طراحی بسیار راحت در هر دو کلاس پروازی حتی اکونومی می باشند. به همین خاطر فضای مسافران بخش اکونومی، این ایرلاین نیز بسیار راحت تر از دیگر ایرلاین ها می باشد.

صندلی های هر مسافر در این بخش حدود 78 سانتی متر فضای آزاد و راحت دارد و پشتی صندلی تا 15 سانتی متر تا عقب حرکت می کند.

هر مسافر نیز حق انتخاب بین 2-3 مدل غذا را دارند، و مانیتوری با حق انتخاب بین چندین بازی و فیلم در اختیارشان می باشد.

ویژگی های بیزینس کلاس ترکیش ایرلاینز

ایرلاین ترکیش در چند سال اخیر پیشرفت بسیار خوبی داشته و در جلب مسافر و فروش بلیط هواپیما خارجی بسیار موفق بوده است. این پیشرفت در ادامه بهتر کردن کیفیت در همه زمینه ها می باشد. یکی از این زمینه ها، بخش بیزینس کلاس ایرلاین می باشد که روز به روز بهتر و لوکس تر می شود.

بیزینس کلاس همانطور که از اسمش پیداست، ویژه مسافران سفرهای کاری و تجاری، مدیران و ... می باشد به همین دلیل شرایط و امکانات رفاهی مناسب این افراد کاملاً آماده می باشد.

مسافران این قسمت از هواپیما، جدا از بقیه مسافران و از درب جداگانه وارد کابین بیزینس می شوند. در این بخش هر مسافر دارای فضای بسیار گسترده ای به همراه یک مانیتور بزرگ می باشد.

البته گاهی مسافران عادی نیز برای داشتن سفری راحت تر و فضایی بیشتر بلیط هواپیما بیزنس رزرو می نمایند.

در پروازهای ترکیش ایرلاینز قسمت بیزینس هر مسافر بر روی یک صندلی راحت و بزرگ و همچنین تخت شو، با فاصله ای مناسب از مسافر دیگر قرار دارد و همانند بخش فرست دیگر ایرلاین ها یک پک ویژه دریافت می کند.

 

کلاس های پروازی ترکیش ایرلاینز

 

امنیت پرواز های هوایی ترکیش ایرلاینز

آیا پرواز با شرکت هواپیمایی ترکیه ایمن است؟ شرکت هواپیمایی ترکیش در گذشته چندین حادثه هوایی داشته است و به همین خاطر شهرت بسیار خوبی در بخش هوانوردی ندارد.

به ویژه در سال 2009، اما همانطور که معلوم است این شرک تلاش بسیار زیادی برای تاًمین امنیت تمامی پرواز های دور و نزدیک خود کرده و به موفقیت نیز رسیده است.

گفته می شود یک ایرلاین هر چه بیشتر پرواز داشته باشد، حوادث بیشتری نیز به همراه دارد. اما حجم بالا ترافیک اصلاً بهانه خوبی برای بروز این حوادث نمی باشد و شرکت هواپیمایی باید ایمنی مسافران را به هر شکلی که ممکن است، تاًمین نماید.

شرکت هواپیمایی ترکیش نیز با بهبود ناوگان هوایی خود توانسته است میزان حوادث هوایی خود را به حداقل و حتی به صفر برساند. با تمام این وجود این ایرلاین به خاطر گذشته خود از نظر امنیت رتبه 7.6 را گرفته است.

میزان بار مجاز ترکیش ایرلاینز

همانطور که در جریان هستید برای سفر با هواپیما اجازه بردن هر مقدار بار را ندارید. اما این میزان بار در هر ایرلاین و در هر مسیر پروازی و کلاس پروازی متفاوت می باشد.

هواپیمایی ترکیش ایرلاینز نیز همانند دیگر خطوط هوایی در این زمینه دارای قوانین خاصی می باشد. که به شرح زیر است.

البته در زمان خرید بلیط ترکیش می توانید میزان بار مجاز پرواز خود را مشاهده کنید.

وزن ساک یا کیف دستی کوچکی که با خود به کابین می برید نیز مهم است و شامل قوانین میزان بار مجاز می شود، که برای مسافران اکونومی یک ساک با حداقل وزن 7 کیلوگرم و برای بیزینس کلاس حداقل 2 ساک با مجموع وزن 15 کیلوگرم می باشد.

 

میزان بار مجاز در پروازهای ایرلاین ترکیش

 

شاید برای شما کم پیش بیاید که با پرواز های داخلی ترکیش جابه جا شوید. اما خوب است بدانید که اکثر پرواز های داخلی این شرکت توسط آنادولوجت صورت می گیرد .

در سفر با این ایرلاین اگر میزان و حجم بار شما بیش از میزان مجاز باشد، شما باید هزینه بیشتری به ازای هر کیلوگرم بپردازید.

غذا و پذیرایی ترکیش ایرلاینز

یکی از برتری های این ایرلاین سرو غذای مناسب در هردو کلاس پروازی و برای تمامی مقاصد می باشد. البته این ایرلاین امکانات بسیار مناسب دیگری در این بخش به مسافر ارائه می دهد.

تمامی غذاهای ترکیش ایرلاین براساس اصول اسلامی و توسط سرآشپز های حرفه ای آماده می شود. در پرواز های داخلی، به دلیل کوتاهی زمان پرواز و بسته به زمان پرواز به مسافران یک ساندویچ و دسر ترکی داده می شود.

اما در پرواز های بین المللی به مسافران اکونومی، البته باز بسته به زمان پرواز 3 مدل غذای گرم برای مسافر آورده می شود تا انتخاب کند.

در همین پرواز برای مسافران بخش بیزینس، در ابتدا نوشیدنی برای خوشامدگویی و سپس منویی از غذاهای بین المللی و ترکی به مسافر داده می شود تا انتخاب کند. پس از آن با دسر و یک نوشیدنی از مسافر پذیرایی می شود.

در پروازهای بین قاره ای این ایرلاین، سرو و منو غذایی، متفاوت می باشد. و تقریباً هر هفته منو غذا عوض می شود.

معمولاً غذاهای این پروازهای بین قاره ای بسیار بهتر از دیگر پروازهای ترکیش است. منو غذا مسافران بیزینس بهتر با حق انتخاب های بیشتر و غذای مسافران اکونومی بسیار خاص تر می باشد.

در تمام پرواز های این شرکت هواپیمایی البته به جز پرواز های داخلی مسافران می توانند در هنگام خرید بلیط خط هواپیمایی ترکیش، از منو غذای ویژه؛ غذای مخصوص برای خود سفارش دهند.

 

عذا ایرلاین ترکیش

 

ناوگان هوایی ترکیش ایرلاینز

برای مسافران یک ایرلاین در کنار تمامی امکانات، ناوگان هوایی سالم و جدید بسیار مهم می باشد. به همین خاطر می باشد که ایرلاین ترکیش بسیار پرطرفدار شده است.

این ایرلاین جوان هم اکنون در ناوگان هوایی خود 341 فروند هواپیما سالم و جدید، باری و مسافربری؛ و 208 فروند هواپیما در دست سفارش دارد. از این تعداد سفارش 3 هواپیما باری می باشد.

در میان هواپیماهای مسافربری ترکیش ایرلاینز 7 مدل هواپیما از شرکت بوئینگ و 7 مدل از شرکت ایرباس وجود دارد. در قسمت باری نیز 3 مدل ایرباس و 2 مدل بوئینگ می باشد.

 

ایرباس ناوگان هوایی ترکیش ایرلاین

 

 • ایرباس A330-300: هواپیمایی بزرگ با ظرفیت حداکثر 305 مسافر می باشد که 39 فروند از این مدل در ایرلاین ترکیش وجود دارد.
 • ایرباس A330-200: مدل کوچک تر ایرباس A330-300 می باشد که حداکثر ظرفیت 279 مسافر را دارد. از این مدل هواپیما 18 فروند در ناوگان ترکیش ایرلاینز وجود دارد.
 • ایرباس A321-200: مدل دیگر ایرباس موجود در این شرکت می باشد که نسبت به چیدمان صندلی ها از 178 تا 194 مسافر در آن جای می گیرند. از این مدل 68 فروند در خطوط هوایی ترکیش ایرلاینز فعالیت دارد.
 • ایرباس A320-200: از این مدل تقریباً کوچک ایرباس، با ظرفیت 150 تا 159 مسافر، 17 فروند در ناوگان ترکیش وجود دارد.
 • ایرباس A319-132/100: این ایرباس کوچک ترین ایرباس موجود در ناوگان ترکیش می باشد که تنها ظرفیت 132 مسافر را دارد.
 • ایرباس A321 NEO: از این مدل ایرباس 7 فروند در ناوگان ترکیش ایرلاینز وجود دارد و 85 فروند دیگر در دست سفارش می باشد. این هواپیما تنها ظرفیت 182 مسافر را دارد.
 • ایرباس A350-900: این مدل هنوز وارد ناوگان هوایی ترکیش نشده و 30 فروند در دست سفارش می باشد، که در بازه زمانی 2019 تا 2023 به این ایرلاین تحویل داده خواهد شد.

 

بوئینگ ناوگان هوایی ترکیش ایرلاین

 

 • بوئینگ 777-300ER: این هواپیما بزرگترین هواپیما موجود در خطوط هوایی ترکیش ایرلاینز می باشد که حداکثر ظرفیت 400 مسافر را دارد. از این مدل 33 فروند در خطوط ترکیش فعالیت دارند.
 • بوئینگ 737-800: بیشترین تعداد هواپیماهای این ایرلاین، از این مدل بوئینگ که ظرفیت 189 مسافر را دارد می باشد. 98 فروند فعال.
 • بوئینگ 737-700: این مدل بوئینگ بسیار کوچک بوده و ظرفیت 124 مسافر را دارد. البته از این مدل تنها یک فرونند در خطوط هوایی ترکیش ایرلاینز وجود دارد.
 • بوئینگ 737-900ER: از این مدل وئینگ 15 فروند در ناوگان ترکیش قرار دارد. که ظرفیت 151 تا 169 مسافر را دارد.
 • بوئینگ 737-9 MAX: ازاین مدل بوئینگ در حال حاضر 1 فذوند در ترکیش ایرلاینز فعالیت دارد، و 9 فروند دیگر تا سال 2020 به این شرکت تحویل داده خواهد شد.
 • بوئینگ 737-8 MAX: به طور کلی از مدل های مکس بوئینگ دو مدل در این ناوگان هوایی وجود دارد که بیشتر ان ها هنوز تحویل این شرکت نشده اند. از این مدل هواپیما نیز تاکنون 11 فروند تحویل داده شده و 54 تای دیگر تا سال 2022 آماده می شود.
 • بوئینگ 787-9: این مدل بوئینگ دومین هواپیما بزرگ خطوط هوایی ترکیش با ظرفیت 300 مسافر می باشد که 4 فروند آن تحویل داده شده و تا پایان سال 2022، 26 فروند دیگر آن به شرکت هواپیمایی ترکیش تحویل داده می شود.

تمامی مدل های فوق هواپیماهای مسافربری این شرکت می باشند، و هوایپمای ایرباس A300-600 ، ایرباس A310-300، ایرباس A330-200، بوئینگ 747-400 و بوئینگ مدل 777 مدل های باری این شرکت می باشند.

آژانس هواپیمایی طاها گشت