آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

بلیط هواپیما ایران ایر

بلیط هواپیما ایران ایر

شاید احتیاج به معرفی نباشد اما حال که بلیط هواپیما ایران ایر را در دست دارید خوب است که کمی با این ایرلاین به عنوان اولین ایرلاین ایران آشنا شوید.

حامل پرچم به شرکت های حمل و نقل مانند هواپیمایی، کشتیرانی و ... گفته می شود که در یک کشور به ثبت رسیده اند، و از تمامی حقوق و مزایا دولتی استفاده می کنند. البته ممکن است این شرکت ها دولتی یا خصوصی باشند.

شرکت هواپیمایی ایران ایر یا همان هما سابق شرکت هواپیمایی حامل پرچم ایران می باشد که به عنوان قدیمی ترین ایرلاین فعال در منطقه خاورمیانه و اولین ایرلاین ایران در حال فعالیت می باشد.

ناوگان هوایی ایران ایر

در حال حاضر در ناوگان هوایی این ایرلاین 36 فروند هواپیما مسافربری و باری وجود دارد. که بیشترین آن ها ایرباس می باشند. البته بیشترین سهم ناوگان قدیمی این ایرلاین متعلق به شرکت بوئینگ بوده است. در حال حاضر تنها یک فروند بوئینگ باری در ناوگان آن وجود دارد.

مقاصد پروازی ایران ایر

هم اکنون شرکت هواپیمایی ایران ایر به 35 مقصد داخلی و 26 مقصد خارجی پرواز انجام می دهد. از پرطرفدارترین مقاصد این ایرلاین می توان به شهر های زیر اشاره کرد.

  • مقاصد داخلی:

آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، رشت، مشهد، کیش،شیراز، اصفهان، اهواز و ....

  • مقاصد خارجی:

مسکو، انکارا، استانبول، کوالالامپور، دبی، کویت، نجف، پاریس، استکهلم، فرانکفورت و ...

کلاس پروازی ایرلاین ایران ایر

بلیط هواپیما این شرکت هواپیمایی در دو کلاس پروازی اکونومی و هما کلاس به فروش می رشد که هر کدام از این دو کلاس پروازی دارای زیرگروه های مختلف می باشند که در ارائه خدمات متفاوت می باشند. کلاس پروازی هما دارای زیرگروه های I-J-C و کلاس پروازی اکونومی دارای کلاس پروازی Y-L-N-M-Q-V می باشد.

میزان بار مجاز در پرواز های ایرلاین ایران ایر

این ایرلاین نیز همانند تمامی ایرلاین های فعال جهان میزان باری را به عنوان بار مجاز در پرواز های خود در نظر گرفته است که در کلاس های پروازی و مقاصد داخلی و خارجی متفاوت می باشد.

در پرواز های داخلی از 20 تا 35 کیلوگرم و در پرواز های خارجی از 30 تا 50 کیلوگرم می باشد.

آژانس هواپیمایی طاها گشت