کشور تایلند بی شک یکی از سه مقصد گردشگری محبوب بین گردشگران ایرانی است و این موضوع دلیل مشخص و ساده ای دارد؛ طبیعت بکر و استثنایی، جزایر متعدد و چشم نواز با سواحل زیبا و پر نشاط، تایلند را به مقصدی توریستی برای ایرانیان و سایر مردم جهان تبدیل کرده است. تایلد کشوری است که دین اکثریت مردم آن بودایی است و این مسئله در فرهنگ و بخصوص معماری این کشور تاثیر بسیار زیادی گذاشته است. گوشه گوشه تایلند معابد بودایی و مجسمه های طلایی بودا را می توانید پیدا کنید. مردم تایلند کشور و دولت و حکومت خود را بسیار دوست دارند، پس بهتر است آنجا خیلی راجع به این مسائل با آنها صحبت نکنید. مطمئن باسید انتخاب تور تایلند بسیار تجربه خاصی را برایتان به همراه خواهد داشت.

 

تور تایلند

 

آب و هوای تایلند چگونه است؟

تایلند در جنوب شرقی آسیا واقع شده است و آب و هوای معتدلی دارد. در قسمت های شمالی تایلند آب و هوای کوهستانی را می توانید تجربه کنید؛ شالیزارهای سبز و وسیع در کنار جنگل های مرتعی و پر تعداد. جزایر متعددی در تایلند وجود دارند که هر کدام در ماه های مختلف سال آب و هوای مخصوص به خود را دارند. فی فی، پوکت و پاتایا از معروف ترین این جزایر محسوب می شوند. بهترین زمان برای سفر به تایلند اواخر پاییز تا میانه ی زمستان است. در این مدت هوای بسیار معتدل و رطوبت هوا مناسب است. اگر در فصل گرما به تایلند بروید رطوبت هوا ممکن است شما را آزار دهد. فراموش نکنید که جشنواره های معروفی سالانه در تایلند برگزار می شوند. بهتر است برنامه تور تایلند خود را با یکی از آنها هماهنگ کنید تا از حضور در جشنواره های مختلف تایلند لذت ببرید.

تور تایلند خیلی گران نخواهد بود.

یکی از دلایلی که تایلند مقصد گردشگری محبوبی بین ایرانیان است، مرقون به صرفه بودن هزینه ها در این کشور است. هزینه ی حمل و نقل در این کشور خیلی بالا نیست، البته به شرطی که مانند یک محلی از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. در تایلند تا دلتان بخواهد هتل و هاستل پیدا می شود و می توانید با توجه به بودجه ای که برای سفر در نظر گرفته اید، از میان بازه بسیار وسیعی از انتخاب ها، بهترین را برای خود بردارید. بهتر است هرجایی غذا میل نکنید و ترجیحا Street Food یا غذای خیابانی بخرید. شک نکنید کیفیتی برابر و چه بسا بهتر از رستوران های دیگر دارند. نکته ی بسیار مهم دیگر هم این که هرگز در تایلند از شیرهای آب، آب ننوشید. آب شیر در تایلند آشامیدنی نیست.

مراقب وسایل خودتان باشید!

با اینکه تایلند مقصد گردشگری محبوب و شلوغی است اما شاید نتوان از امنیت این کشور تعریف کرد. بهتر است در خیابان مراقب وسایل شخصی خود باشید و در معابر عمومی و وسایل حمل و نقل عمومی مراقب کیف و جیب خود باشید. یک نکته بسیار مهم دیگر که در تایلند باید حسابی به آن دقت داشته باشید، راننده های تاکسی هستند. راننده های تاکسی در تایلند عادت دارند تا مسیرهای طولانی تر را به شما پیشنهاد دهند تا به طبع آن پول بیشتری از شما دریافت کنند. بهتر است روی نقشه مسیر و مقصد خود را مشخص و قبل از سوار شدن با راننده هزینه را مشخص کنید. یکی از ترفندهایی که راننده ها در تایلند از آن استفاده می کنند این است که به شما می گویند مقصدی که قصد رفتن به آن را دارید در آن زمان تعطیل است و آنها پیشنهاد بهتری برای شما دارند. بهتر است مودبانه از راننده تشکر کنید و خواهش کنید شما را به جایی که می خواهید بروید ببرد.

با تور تایلند سفر کنید!

همیشه گفته ایم، باز هم تکرار می کنیم، سفر به تنهایی زیبایی ها و هیجان های خودش را دارد. اما اگر به دنبال ریسک و ماجراجویی های خطرناک نیستید، تور تایلند بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. با خرید تور شما دیگر نگران مسائل قانونی، خرید بلیط، رزرو هتل و سایر مسائل از این دست نیستید و با اطمینان خاطر بیشتر و فراغ بال بیشتر می توانید از زمان خود در تایلند دوست داشتنی لذت ببرید.

تلفن های ضروری تایلند را همراه داشته باشید!

به هر کشوری که سفر می کنید باید با شماره های ضروری آن اشنا باشید حالا چه در غالب تور سفر  کنید چه به صورت انفرادی، در تور تایلند نیز نیاز است تا شماره تلفن های ضروری همچون اورژانس، پلیس و ... را در تلفن همراه خود ثبت کنید. اگر تاکنون در طول سفرهایی که رفته اید از تلفن های ضروری استفاده، دلیل مناسبی نیست به ثبت این تلفن ها اهمیت ندهید و کاری بیهوده در نظر بگیرید.

 

تلفن های ضروری تایلند