آژانس هواپیمایی طاها گشت
آژانس هواپیمایی طاها گشت
آژانس هواپیمایی طاها گشت

تور کیش

 

منطقه آزاد کیش یکی از بهترین شهر های توریستی ایران می باشد، که هر ساله به غیر از گردشگران داخلی، به جهت منطقه آزاد بودن؛ گردشگران خارجی بسیاری بدون نیاز به دریافت ویزا به این شهر سفر می کنند. به صورت کلی یکی از تور های پرفروش کشور تور کیش می باشد.

جزیره کیش، معروف ترین و مهم ترین جزیره ایران می باشد. این جزیره که در آب های نیلگون خلیج فارس قرار گرفته است، از زمان حکومت سلسله هخامنشیان جز خاک ایران می باشد. جزیره کیش در حدود 90 کیلومتر مربع مساحت دارد و هر سال تقریباً میزبان بیش از 2 میلیون مسافر داخلی و خارجی می باشد. کیش به جهت داشتن امکانات تفریحی بسیار، هتل های متنوع  از هتل های ساده گرفته تا هتل های فوق العاده لوکس و ازهمه مهم تر آب و هوایی معتدل  در سراسر سال پر از گردشگر می باشد.

معرفی کیش، مروارید خلیج فارس

جزیره کیش مهم ترین شهر تفریحی و دیدنی هرمزگان و منطقه ای بسیار مهم از نظر گردشگری و تجارت در کشور می باشد.

آب وهوا کیش

جزیره کیش به طور کلی دارای آب وهوایی بسیار گرم می باشد اما درصد بالا اکسیژن شهر و پاکیزگی هوا، تنفس و فعالیت در هوای گرم کیش را بسیار آسان می کند. در فصل بهار دمای هوا به سمت گرم شدن می رود. اما این گرمای تقریباً ملایم همراه با نسیم و بادی خنک، هوایی مطلوب و دلپذیر به وجود می آورد. فصل تابستان اوج گرما کیش می باشد به طوری که خیلی ها نمی توانند این گرما را تحمل کرده و از سفر به این شهر منصرف می شوند. فصل پاییز در کیش هوایی تقریباً شبیه به بهار دارد با این تفاوت که هوا کمی خنک تر و مطلوب تر می باشد. فصل زمستان هم مناسب ترین زمان بازدید و استفاده از تمامی امکانات کیش می باشد.

 

آب و هوای کیش

 

موقعیت جغرافیایی کیش

جزیره کیش در حدود 90 کیلومتر مربع مساحت دارد و شبیه به یک بیضی بسیار بزرگ می باشد. این جزیره درست در فاصله 300 کیلومتری  از بندر عباس و 225 کیلومتری از جزیره قشم واقع شده است. این جزیره در بین مختصات جغرافیایی 53 درجه و 53 دقیقه و 54 درجه و 4 دقیقه شرق نصف النهار گرینویچ قرار دارد.

دسترسی به کیش

دسترسی به جزیره کیش از دو راه هوایی و دریایی امکان پذیر است. از طریق هوایی که تنها فرودگاه بین المللی کیش می باشد. کار ساخت این فرودگاه در سال 1347 آغاز و در سال 1349 به بهره برداری رسید و هم اکنون یکی از به روزترین فرودگاه های کشور می باشد. از راه دریایی نیز تنها از طریق بندر جزیره امکان پذیر می باشد. برای این کار می توانید به بندرعباس بروید از آن جا با کشتی ها کوچک به جزیره بروید.

 

راه های دسترسی به کیش

 

جاذبه های گردشگری کیش

جزیره کیش دارای جاذبه های دیدنی خاص و عجیب بسیاری زیادی می باشد اما در کل جاذبه ای این جزیره زیبا را به دو دسته بزرگ جاذبه های تفریحی و گردشگری، و جاذبه های تاریخی تقسیم بندی می کنند. البته به طور کلی جاذبه های تاریخی این شهر با تمامی شهر ها تفاوت بسیاری دارد.

جاذبه های تاریخی کیش

از میان تمامی جاذبه های تاریخی و دیدنی جزیره کیش می توان شهر باستانی حریره، جزیره هندورابی، شهر زیرزمینی کاریز، کشتی یونانی و ... را نام برد.

جاذبه های تفریحی کیش

اکثر تفریحات و جاذبه های کیش، تفریحی و دیدنی می باشند. از میان تمامی جاذبه های این جزیره می توان به پارک دلفین ها، تفریحات آبی، اسکله های تفریحی، مسیر دوچرخه سواری سراسر جزیره و تفریحات گوناگون دیگر اشاره کرد.

 

جاذبه های کیش