آژانس هواپیمایی طاها گشت
آژانس هواپیمایی طاها گشت
آژانس هواپیمایی طاها گشت

تور کیش

 تور های کیش زمستان 99

 

منطقه آزاد کیش یکی از بهترین شهر های توریستی ایران می باشد، که هر ساله به غیر از گردشگران داخلی، به جهت منطقه آزاد بودن؛ گردشگران خارجی بسیاری بدون نیاز به دریافت ویزا به این شهر سفر می کنند. به صورت کلی یکی از تور های پرفروش کشور تور کیش می باشد.

جزیره کیش، معروف ترین و مهم ترین جزیره ایران می باشد. این جزیره که در آب های نیلگون خلیج فارس قرار گرفته است، از زمان حکومت سلسله هخامنشیان جز خاک ایران می باشد. جزیره کیش در حدود 90 کیلومتر مربع مساحت دارد و هر سال تقریباً میزبان بیش از 2 میلیون مسافر داخلی و خارجی می باشد. کیش به جهت داشتن امکانات تفریحی بسیار، هتل های متنوع  از هتل های ساده گرفته تا هتل های فوق العاده لوکس و ازهمه مهم تر آب و هوایی معتدل  در سراسر سال پر از گردشگر می باشد.

معرفی کیش، مروارید خلیج فارس

جزیره کیش مهم ترین شهر تفریحی و دیدنی هرمزگان و منطقه ای بسیار مهم از نظر گردشگری و تجارت در کشور می باشد.  که در جنوب ایران، در آب های خلیج فارس واقع شده است. این جزیره قدمت بسیاری دارد اما پیشرفت و تبدیل شدن آن به کیش امروزی از زمانی آغاز شد که هیئتی از مشاوران داخلی و خارجی به این جزیره سفر کردند.

پس از بازدید و کشف استعداد این منطقه برای تبدیل شدن به منطقه توریستی؛ زیرساخت های لازم فراهم و به سرعت کیش به جزیره ای محبوب تبدیل شد. در حال حاضر نیز تور کیش اهمیت بسیار زیادی برای گردشگران ایرانی و خارجی دارد.

در سفر به این جزیره با نمایی بسیار متفاوت از ایران مواجه خواهید شد. به همین خاطر باید سفر به کیش را در اولویت سفرهایتان قرار دهید.

 

تور جزیره کیش

 

آب وهوا کیش

جزیره کیش به طور کلی دارای آب وهوایی بسیار گرم می باشد اما درصد بالا اکسیژن شهر و پاکیزگی هوا، تنفس و فعالیت در هوای گرم کیش را بسیار آسان می کند. در فصل بهار دمای هوا به سمت گرم شدن می رود. اما این گرمای تقریباً ملایم همراه با نسیم و بادی خنک، هوایی مطلوب و دلپذیر به وجود می آورد. فصل تابستان اوج گرما کیش می باشد به طوری که خیلی ها نمی توانند این گرما را تحمل کرده و از سفر به این شهر منصرف می شوند. فصل پاییز در کیش هوایی تقریباً شبیه به بهار دارد با این تفاوت که هوا کمی خنک تر و مطلوب تر می باشد. فصل زمستان هم مناسب ترین زمان بازدید و استفاده از تمامی امکانات کیش می باشد.

موقعیت جغرافیایی کیش

جزیره کیش در حدود 90 کیلومتر مربع مساحت دارد و شبیه به یک بیضی بسیار بزرگ می باشد. این جزیره درست در فاصله 300 کیلومتری  از بندر عباس و 225 کیلومتری از جزیره قشم واقع شده است. این جزیره در بین مختصات جغرافیایی 53 درجه و 53 دقیقه و 54 درجه و 4 دقیقه شرق نصف النهار گرینویچ قرار دارد.

دسترسی به کیش

دسترسی به جزیره کیش از دو راه هوایی و دریایی امکان پذیر است. از طریق هوایی که تنها فرودگاه بین المللی کیش می باشد. کار ساخت این فرودگاه در سال 1347 آغاز و در سال 1349 به بهره برداری رسید و هم اکنون یکی از به روزترین فرودگاه های کشور می باشد. از راه دریایی نیز تنها از طریق بندر جزیره امکان پذیر می باشد. برای این کار می توانید به بندرعباس بروید از آن جا با کشتی ها کوچک به جزیره بروید.

به طور کلی راحت ترین و همچنین به صرفه ترین راه برای سفر به کیش از طریق راه هوایی می باشد. در حال حاضر نیز ایرلاین های بسیاری همچون ماهان ایر، ایران ایر، ایران ایر تور، کیش ایر، قشم ایر، تابان، معراج، وارش و کاسپین به این جزیره پرواز انجام می دهند.

ایرلاین کیش ایر نیز پس از دهه 70 و تبدیل شدن کیش به منطقه ای آزاد، درست زمانی که این جزیره نیاز به راه های ارتباطی بیشتر با دیگر شهر های ایران و جهان داشت، شروع به کار کرد.

هم اکنون کیش ایر ایرلاینی موفق می باشد که اکثر تورهای کیش با آن انجام می شود.

 

راه های دسترسی به کیش

 

جاذبه های گردشگری کیش

جزیره کیش دارای جاذبه های دیدنی خاص و عجیب بسیاری زیادی می باشد اما در کل جاذبه ای این جزیره زیبا را به دو دسته بزرگ جاذبه های تفریحی و گردشگری، و جاذبه های تاریخی تقسیم بندی می کنند. البته به طور کلی جاذبه های تاریخی این شهر با تمامی شهر ها تفاوت بسیاری دارد.

جاذبه های تاریخی کیش

درباره قدمت جزیره کیش تاریخ دقیقی وجود ندارد. اما آنطور که از شواهد پیداست، جزیره کیش از زمان حکومت هخامنشیان جز خاک ایران بوده است. البته چند سالی نیز در این میان از خاک ایران خارج شده و دوباره به ایران بازگشته است. به همین خاطر نیز در این جزیره شاهد جاذبه های تاریخی بسیاری می باشیم.

از همین رو این جزیره توجه افرادی را که عاشق تاریخ و مکان های باستانی می باشد را جلب کرده و برای آنان نیز بسیار جذاب خواهد بود.

از میان تمامی جاذبه های تاریخی و دیدنی جزیره کیش می توان شهر باستانی حریره، جزیره هندورابی، شهر زیرزمینی کاریز، کشتی یونانی و ... را نام برد.

 

جاذبه های کیش

 

جاذبه های تفریحی کیش

بیشتر محبوبیت این جزیره وجود امکانات تفریحی گوناگون، مراکز خرید بسیار و همچنین هتل های لوکس و خاص می باشد. دلیل اصلی انتخاب این جزیره توسط گردشگران خارجی همین امکانان تفریحی می باشد.

اکثر تفریحات و جاذبه های کیش، تفریحی و دیدنی می باشند. از میان تمامی جاذبه های تفریحی  این جزیره می توان به پارک دلفین ها، تفریحات آبی، اسکله های تفریحی، مسیر دوچرخه سواری سراسر جزیره و تفریحات گوناگون دیگر اشاره کرد.