آژانس هواپیمایی طاها گشت
آژانس هواپیمایی طاها گشت
آژانس هواپیمایی طاها گشت

تور دبی

تور دبی یکی از محبوب ترین تورها بین گردشگران ایرانی است. دبی، شهری بزرگ و مدرن است که جاذبه های گردشگری فراوانی دارد. در این شهر به معنای واقعی شاهد تلاقی سنت و مدرنیته خواهید بود. دبی پُر است از مراکز تفریحی مدرن و لوکس که سالانه گردشگران زیادی را از سرتاسر جهان به امارات متحده عربی می کشانند. در بافت تاریخی این شهر هم شاهد موزه ها و اماکن سنتی هستیم که جذابیت این شهر پر رمز و راز را بیشتر کرده اند.

از آنجایی که دبی به کشور ما نزدیک است، سالانه تعداد زیادی از گردشگران ایرانی به این شهر می روند تا از اماکن تفریحی و سیاحتی و همینطور مراکز خرید بزرگ این شهر دیدن کنند. دبی شهری بزرگ است. در هر گوشه ی این شهر چیزی پیدا می کنید که شما را حسابی سرگرم می کند.

امارات و ایران نکات مشترک فرهنگی زیادی دارند، از این جهت سفر به این کشور برای گردشگران ایرانی دردسرساز نخواهد بود، اما هر کشوری قوانین و عرف مخصوص به خود را دارد که بهتر است قبل از سفر به آن کشور از آنها اطلاع حاصل کنید. در این نوشته سعی داریم تا به باید ها و نباید های یک گردشگر خارجی در دبی بپردازیم.

پوشش مناسب داشته باشید!

امارات کشوری اسلامی است و نه تنها دبی بلکه در تمام شهرهای این کشور پوشش اسلامی به شدت رواج دارد. مردم امارات به این موضوع بسیار اصرار دارند و توجه ویژه ای بر آن دارند. تئجه داشته باشید که لازم نیست تا شما هم مانند مردم بومی پوشش کاملا اسلامی داشته باشید. بهتر است لباسی ساده و پوشیده به تن داشته باشید و مراقب ابراز علاقه های خود به یکدیگر باشید.

دارو بدون نسخه پزشک ممنوع!

به همراه داشتن هر نوع دارو و قرص در دبی نیاز به نسخه ی پزشک دارد. توجه کنید که نسخه ی شما باید به زبان انگلیسی نوشته شده باشد و مهر و موم داشته باشد تا اگر ماموری خواست آن را چک کند بتواند صحت ادعای شما را ببیند. دقت داشته باشید که این موضوع در دبی بسیار مهم است و اگر فراموش کنید نسخه برای داروهای خود همراه داشته باشید، مشکلی جدی گریبان گیر شما و سفرتان خواهد شد. به خصوص اگر داروی شما در لیست ممنوعه کشور امارات باشد. پس حتما نگاهی به لیست داروهای ممنوعه کشور امارات بیاندازید.

الکل ممنوع!

در امارات مانند ایران نوشیدن الکل ممنوع است. البته به معنای درست تر، نوشیدن الکل در مکان های عمومی ممنوع است پس از این نکته غافل نشوید. دقت داشته باشید که مانند ایران خوردن و آشامیدن در ماه رمضان  در دبی ممنوع است و همینطور به طور کلی در وسایل نقلیه عمومی بهتر است چیزی نخورید.

از هر چیزی عکس نگیرید!

برخی از ساختمان ها در دبی هستند که شما اجازه ندارید از آنها عکس برداری کنید! اگر به زبان عربی و یا انگلیسی مسلط نیستید، مراقب علائمی که روی دیوارها و درب های ساختمان ها هستند باشید و اگر علامت عکسبرداری ممنوع را دیدید به هیچ وجه به دنبال ماجراجویی های بیشتر نباشید. علاوه بر ساختمان ها، مردم بومی هم در امارات و دبی خیلی دوست ندارند از آنها عکاسی شود. پس اگر خواستید از کسی عکس بگیرید حتما ابتدا از او اجازه بگیرید. فراموش نکنید که در دبی عکسبرداری بدون اجازه از افراد جرم است و ممکن است شما مشمول پرداخت جریمه هم بشوید.

با تور دبی سفر کنید!

به طور کلی سفر با یک تور جذابیت های خاص خود را دارد. اولین و مهم ترین نکته این است که یک تور لیدر خبره همراه شما خواهد بود که در تمام طول سفر به شما کمک می کند تا در کمترین زمان ممکن بیشترین استفاده را از سفر خود ببرید. از مزایای دیگر سفر با تور می توان به این اشاره کرد که دوستان زیادی پیدا خواهید کرد و  در تجربه حال خوبی که با شما خواهد بود تنها نخواهید بود. از آن گذشته سفر با تور به شما کمک می کند تا کمترین اشتباه را در سازوکارهای قانونی داشته باشید. اگر از تور دبی استفاده می کنید، حتما ویزا، بلیط و واچر هتل خود را شخصا چک کنید و بیمه مسافرتی را هم فراموش نکنید! هزینه درمان در دبی بسیار بالا است.