آژانس هواپیمایی طاها گشت
آژانس هواپیمایی طاها گشت
آژانس هواپیمایی طاها گشت

تور مالزی

 

مالزی، کشوری آسیایی، واقع در شمال اکوادور، که از دو ناحیه جدا ازهم تشکیل شده است. و به طور کلی از محبوبیت خاصی دربین گردشگران برخوردار است. تور مالزی در حال حاضر یکی از پرفروش های سراسر جهان می باشد. پایتخت این کشور، کوالالامپور، در قسمت غربی شبه جزیره، حدود 40 کیلومتری ساحل واقع شده و بنا به دلایل بسیاری در لیست بهترین شهرهای توریستی جهان قرار گرفته است.

این کشور مسلمان هم عضو سازمان ملل متحد می باشد و هم عضو اتحادیه کشورهای همسو. و به طور کلی می توان گفت که از اهمیت  ویژه ای در منطقه برخوردار است. خوب است که بدانید از آن جایی که مالزی کشوری با فرهنگ غنی و مسلمان می باشد احترام به یک سری مسائل فرهنگی بسیار مهم و ارزشمند می باشد. به طور مثال قبل از ورود به خانه افراد و مکان های مذهبی حتماً کفش خود را در بیاورید یا قبل از عکاسی از مکان های دینی و مذهبیشان حتما اجازه بگیرید.

حمل و نقل عمومی مالزی

تاکسی تنها وسیله نقلیه عمومی است که بسیار زیاد و در تمام شهر های این کشور دیده می شود. اما وسایل نقلیه دیگری نیز همچون سه چرخه های ریکشا، مونوریل، قطار های شهری، اتوبوس نیز وجود دارد که هر کدام در برخی از شهر های این کشور رواج بیشتری دارند. البته در کوالالامپور، پایتخت این کشور  تمام وسایل نقلیه فوق به چشم می خورد.

بدون شک تاکسی راحت ترین و درعین حال پر هزینه ترین وسیله نقلیه نسبت به سایر وسایل می باشد. اکثر تاکسی های شهر مجز به تاکسی متر می باشند. اما توجه داشته باشید که در هنگام سوار شدن از راننده بخواید که تاکسی متر را روشن کند تا مجبور به پرداخت هزینه بیشتر نشوید. هزینه تاکسی در مالزی برای هر نفر حساب می شود یعنی اگر شما کسی را پیدا نکنید که همراه با شما سوار تاکسی شود مجبور به پرداخت هزینه هر چهار نفر می شوید. با این حساب اگر تعدادتان کم است بهترین گزینه برای جابه جایی در شهر وسایل حمل ونقل دیگر می باشد.