آژانس هواپیمایی طاها گشت
آژانس هواپیمایی طاها گشت
آژانس هواپیمایی طاها گشت

تور مشهد

 

بدون شک مشهد یکی از اصلی ترین جاذبه های مذهبی و گردشگری ایران و شیعیان جهان می باشد. وجود بارگاه مقدس امام هشتم شیعیان، امام رضا (ع ) مشهد را پرتردد ترین شهر و تور مشهد را پرفروش ترین کشور کرده است.

البته شهر مشهد در کنار جاذبه های مذهبی که دارد دارای جاذبه های گردشگری و طبیعی بسیاری همچون  پارک های تفریحی و آبی، مراکز خرید متعدد، رستوران های مدرن و متفاوت و ... می باشد که همگی جذابیت و محبوبیت این شهر را دوچندان کرده است.

 

 

برای سفر به مشهد راه های گوناگونی وجود دارد. هم می توانید از راه هوایی و هم از راه های مختلف زمینی استفاده کنید. از طریق هوایی تنها یک فرودگاه بین المللی مشهد وجود دارد. این فرودگاه در سال 1330 ساخته شده است و در حال حاضر تقریبا به تامی شهر هیا داخلی و برخی از شهر های خارجی پرواز مستقیم دارد. اما از طریق زمینی شما راه های گوناگونی پیش رو دارید. می توانید با اتومبیل خود به سمت مشهد حرکت کنید. و یا می توانید از طریق اتوبوس های بین شهری به این شهر بروید. در میان راه هیا مختلف زمینی راحت ترین و بهترین گزینه قطار می باشد. حتی قطار های درجه 3.

فرودگاه مشهد اتوبوس مشهد راه آهن مشهد

خرید سوغات یکی از بخش های مهم سفر هر ایرانی می باشد. تقریباً می توان گفت که هر شهر و کشوری سوغاتی ویژه خود را دارد. شهر مشهد نیز از این امر مستثنی نیست در ادامه با سوغاتی های معروف این شهر آشنا می شویم.

زعفران: یا طلای سرخ، اصلی ترین و همچنین ارزشمند ترین سوغات مشهد می باشد، که تمامی مردم ایران از آن استفاده می کنند. زعفران از گذشه های بسیار دورتر کالایی مهم و صادرتی در ایران بوده است. امروزه نیز با کشت و صادرات زعفران از مشهد به سراسر جهان است. اهمیت بسیار بشتری پیدا کرده است.

زرشک:  پس از زغفران مهم ترین کالای شهر زیارتی مشهد، زرشک می باشد. بیشترین میزان و قسمت اعظم تولید زرشک در شهر های قاین در نزدیکی استان خراسان می باشد. اولین مقام تولید زرشک متعلق به شهر مشهد می باشد.

 

سوغات مشهد

 

نقل و نبات: نقل و نبات خوراکی است که می توانید ان را در هر جایی پیدا کنید. اما اصل و تازه آن را در مشهد پیدا خواهید کرد. در حال حاضر با گرانی هایی که به وجود آمده است . پس از زعفران و زرشک، نبات بهترین گزینه صوغاتی می باشد.

جیلی بیلی: جیلی بیلی ترکیب پاستیل و شکلاتی است که به تازگی وارد سوغاتی های مشهد شده است.

مهر و سجاده: از آن جا مشهد یک شهر مذهبی است  و اکثر سفر های صورت گرفته در آن زیارتی می باشد. مهر و سجاده سوغاتی مهمی برای مسافرین این شهر می باشد.

عقیق و فیروزه: معادن فیروزه بسیاری در اطراف مشهد وجود دارد که مردم را به ساخت زیور الات و انگشتر های بسیاری تشویق کرده است. در حال حاضر صنعت جواهر سازی با فیروزه یکی از مهم ترین فعالیت های مردم مشهد می باشد. و انگشتر و دیگر زیورالات آن  بهترین سوغات مشهد. 

 

فیروزه سوغات مشهد