آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

بلیط هواپیما خارجی

در این صفحه میتوانید بلیط هواپیما خارجی خود را از طریق پنل بالا رزرو کنید. ر دنیای امروز سفر کردن بخشی مهم و جدایی ناپذیر در زندگی تمام افراد است. و بدون تردید سفر با هواپیما بهترین روش رسیدن به مقصد می باشد.

حال اگر سفرتان به خارج از کشور، محل زندگی تان باشد. نکاتی بیشتری برای توجه و رسیدگی وجود دارد که گاهی نداشتن اطلاعات کافی نگرانی هایی را به همراه دارد. در ادامه مطلب برای راحتی علاقه مندان به سفر توضیحات و نکاتی درباره بلیط هواپیما خارجی، مدارک مورد نیاز در سفر هوایی و مراحل چگونگی سوار شدن به هواپیما جهت آشنایی کامل مسافران آورده شده است.

بلیط هواپیما چیست؟

بلیط هواپیما سند یا مدرکی الکترونیکی است که توسط شرکت هواپیمایی یا آژانس مسافرتی برای مساقر صادر می شود. این سند تاًیید می نمایند که یک نفر با نامی مشخص حق استفاده از یک صندای هواپیما ر دارد.

این بلیط به صورت کاغذی و الکترونیکی ( در گوشی، تبلت و لپ تاپ ) در اختیار مسافر قرار می گیرد که معمولاً توصیه می شود که هر دو را به همراه داشته باشید.( یعنی بلیط را به صورت آنلاین از سایت آژانس  خریداری و سپس از بلیط پرینت بگیرید)  .

بلیط هواپیما خارجی

صرف نظر از نوع کلاس پروازی و این که بلیط مربوط به کدام ایرلاین می باشد. تمام بلیط های هواپیما خارجی حاوی اطلاعات زیر می باشند.

  • 1 نام مسافر
  • 2 شرکت هواپیمایی صادر کننده بلیط
  • 3 شماره بلیط که کد سه رقمی شرکت هواپیمایی در ابتدا آن قرار گرفته است.
  • 4 نام شهر مقصد
  • 5 زمان برخاست و نشست هواپیما
  • 6حقوق مسافر که تنها در بلیط هواپیما الکترونیکی قابل رویت می باشد.
  • 7 قیمت خریداری شده بلیط هواپیما
  • 8 قوانین و مقررات درباه تغییر و پس داردن بلیط هواپیما
  • 9 میزان بار مجاز در هواپیما و قسمت چمدان

خرید بلیط هواپیما خارجی

برای جابه جایی و رسیدن به مقاصد دور بدون شک هواپیما بهترین گزینه می باشد. حال می خواهد این جابه جایی برای سفری تفریحی یا کاری باشد.

همچنین با مشغله های زندگی امروز سفر با هواپیما طرفدار بیشتری نسبت به دیگر وسایل نقلیه دارد. خب اکنون که تصمیم به سفر گرفته اید و هواپیما را هم برای جابه جایی انتخاب کرده اید، وقت خرید بلیط هواپیما متناسب با زمان سفر و خواسته ی شما می باشد.

راحت ترین و بهترین گزینه برای خرید بلیط، خرید بلیط هواپیما خارجی به صورت آنلاین می باشد. این کار را حتی می توانید با تلفن همراهتان نیز انجام دهید، به این صورت که وارد سایت خرید آنلاین بلیط هواپیما داخلی می شوید و با انتخاب مبداً و مقصد و زمان سفر بلیط های موجود ارائه می شود؛ که معمولاً در مرحله دوم می توانید نوع کلاس پروازی، چارت یا سیستمی بودن بلیط و یا حتی ایرلاین مورد نظر را انتخاب کرده و در نهایت بلیط مورد نظر را به راحتی خریداری کنید.

مدارک مورد نیاز مسافران برای سفر با هواپیما؟

 

گذرنامه یا پاسپورت برای پرواز خارجی: در سفر های داخلی که به گذرنامه احتیاجی نداریم اما در سفر هایی خارجی همراه داشتن گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار الزامی می باشد. در اصل زمانی که می خواهید بلیط هواپیما را بخرید به پاسپورت احتیاج دارید اما هیچ کس یه شما نخواهد گفت که پس خرید بلیط گذرنامه را هم همراه خود ببرید. پس توجه داشته باشید که در قسمت چک-این فرودگاه برای ورود گذرنامه ها را از شما می خواهند و همراه نداشتن ان کمی دردسرساز می شود.

نکته: در طول سفر همیشه از صفحه اول گذزرنامه خود عکس یا پرینتی به همراه داشته باشید.

کارت ملی یا شناسنامه : درست برعکس مطل بالا برای سفرهای داخلی تنها به کارت ملی و شناسنامه نیاز دارید و همراه داشتن پاسپوت مدرکی غیر ضروری می باشد.

قبض عوارض خروج از کشور

 

در کشورمان در چندین سال گذشته عوارضی جهت خروج افراد از کشور در نظر گرفته شده است؛ که می توانید این کار ار در شعب بانک ملی موجود در فرودگاه انجام دهید.

اما گاهی به علت شلوغی این شعب برای پرداخت عوارض، به موقع نمی توانید پرداخت کنید و به پرواز برسید حتی ممکن است از پرواز جا بمانید چرا که بدون پرداخت عوارض اجازه خروج از کشور را ندارید. پس توصیه می شود این مالیات را چند روز قبل از سفر پرداخت کرده و حتماً حتماً فیش آن را همراه خود داشته باشید.

این مبلغ برای اولین سفر 220 هزار تومان و سفر دوم در یک سال 50% بیشتر و سفر سوم در همان سال دو برابر می شود.

خرید بلیط هواپیما خارجی

 

کارت پرواز

پس از بررسی تمام مدارک به شما یک کارت به عنوان کارت پرواز داده می شود که براساس آن کارت اجازه ورود شما به هواپیما داده می شود ( یعنی مدارک و میزان بار شما همگی چک شده و هیچ ایرادی وجود ندارد ).

قبل از سوار شدن به هواپیما مهمانداری که در راهرو سالن انتظار می ایستد نصف کارت پرواز را می کند و مهماندار داخل هواپیما قبل از ورود شما، نصف کارت پرواز و بلیط را مشاهده خواهد کرد. توجه داشته باشید که تا خروج از هواپیما کارت پرواز و بلیط تان را گم نکنید.

واچر هتل

واچر قبضی است مربوط به رزرو هتل؛ که مشخصات مسافران، زمان ورود و خروج، و مدت اقامت شان در هتل بر روی کاغذی با سربرگ همان هتل چاپ شده است. ممکن است در فرودگاه واچر همه را چک نکنند . اما به همراه داشتن آن برای تمام مسافران الزامی می باشد. پس چه بهتر که قبل از سقر از واچر هتل خود پرینت گرفته و همراه داشته باشید تا مواقع چک-این به مشکل برنخورید.

آژانس هواپیمایی طاها گشت