خبرم کن
در حال حاضر تور مورد نظر شما موجود نمی باشد، میتوانید دکمه زیر را بزنید تا به محض موجود شدن، به شما خبر دهیم خبرم کنید

با تور موریس شما به جزیره ای آتشفشانی در جنوب غربی اقیانوس هند سفر خواهید کرد. این جزیره یکی از جذاب ترین مقاصد توریستی جهان می باشد که شاید خیلی شناخته شده نباشد. اما با داشتن جاذبه های توریستی متنوع و فراوان می تواند سفری خاطره انگیز و تجربه ای خاص برایتان به همراه داشته باشد.

موریس، که به طور رسمی به عنوان جمهوری موریتی شناخته می شود، جزیره ای است که در ساحل جنوب شرقی قاره آفریقا در اقیانوس هند واقع شده است. این جزیره آتشفشانی با حدود 1865 کیلومتر مربع مساحت و جمعیتی حدود 1.2 میلیون نفر به عنوان یک جامعه جمع و جور شناخته شده است که در آن همه گروه های قومی از جمله هندوها، مسلمانان، کریول ها، چینی ها و اروپایی ها حضور دارند و در صلح و آرامش زندگی می کنند.

تاریخچه پیداش این جزیره مربوط به قرن نهم میلادی می باشد که توسط گروهی از دریانوردان عرب زبان کشف شد. اما در اواخر قرن شانزدهم هلندی ها اولین انسان هایی بودند که این جزیره را تصاحب و در آن زندگی کردند. پس از هلندی ها این جزیره به تصاحب فرانسوی ها درآمد و در آن مدت پیشرفت های بسیاری کرد. این جزیره که به خوبی رشد کرده بود مورد توجه قدرت های بسیاری قرار گرفت، به طوری که در سال 1810 درگیری سختی میان انگلیس و فرانسه بر سر این جزیره به وجود آمد که در نهایت با پیروزی فرانسه این جزیره باز تحت سلطه فرانسوی ها درآمد. اما انگلیسی ها دست بردار نبودند و در همان سال باز دوباره برای گرفتن موریس اقدام کردند و موفق شدند.از آن به بعد تا سال 1968 که موریس کاملا استقلال پیدا کند، این جزیره به دست انگلیسی ها افتاد.