در کشور روسیه، واقع در شمال شرقی دریای سیاه شهری به نام سوچی وجود دارد که در حال حاضر در بین تور های روسیه تور سوچی نیز بسیار محبوب شده است. این شهر بیش از 400 هزار نفر جمعیت دارد و تقریباً می توان گفت از امکانات گردشگری کاملی برخوردار است، که همین باعث شده است روز به روز به تعداد مسافران و گردشگران سوچی اضافه شود.

این شهر به دلیل قرار گرفتن در میان منطقه ای کوهستانی و دریا، تقریباً دارای آب و هوایی معتدل و بسیار متفاوت با دیگر شهر های روسیه می باشد. و بیشتر دلیل جذابیت و خاص بودن شهر نیز همین موقعیت جغرافیایی می باشد. این شهر بی نظیر دارای چشمه های معدنی بسیار، مزارع چای و اکالیپتوس و همچنین باغ های میوه های انجیر، فیجوا، انجیر و ... می باشد.

بهترین زمان سفر به سوچی

با توجه به وسعت روسیه می توان شاهد آب و هوای گوناگونی در برخی از قسمت های کشور باشیم. شهر زیبای سوچی در قسمتی از این کشور قرار گرفته است که دارای آب و هوای تقریبا نیمه گرمسیری می باشد. همین مسئله باعث شده است که فصل های تابستان در سوچی تقریبا طولانی و گرم، و شاهد زمستان هایی کوتاه برخلاف اکثر شهر های روسیه باشیم. همین آب و هوای مناسب باعث شده است که توجه گردشگران زیادی از سراسرو مردم روسیه به سوچی جلب شده و این شهر به منطقه ای توریستی تبدیل شود.

به گفته مسافران تور سوچی بهترین زمان سفر به این شهر از اواخر ماه می تا سپتامبر می باشد.