آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

پاسپورت دومینیکا

اخذ پاسپورت و شهروندی دومینیکا :                                                                               

اگر به دنبال ماجراجویی و تجربه ی رفاه در طبیعتی بکر و شگفت‌انگیز هستید، دومینیکا مقصد بسیار جذابی برایتان خواهد بود. کشورمشترک المنافع دومینیکا (Commonwealth of Dominica)  یکی از کشورهای حوزه دریای کارائیب است که پایتخت آن شهر روسو است. دومینیکا به عنوان مقصد رویایی بسیاری از گردشگران و مسافران شناخته می‌شود. چشم‌اندازهای بسیار جذاب به‌همراه سواحل زیبا و رنگارنگ، موجب شده تا این جزیره به عنوان یکی از مقاصد بسیار عالی برای سفر و اقامت شناخته شود. 

کشور دومینیکا یک فرصت مناسب برای افرادی است که قصد سفر یا مهاجرت به سایر کشورهای دنیا را دارند. این افراد با دریافت پاسپورت معتبر دومینیکا می‌توانند به بیش از 143 کشور دنیا سفر کنند. از مهم ترین کشورهایی که می توان با پاسپورت دومینیکا به آن سفر کرد از جمله کشورهای اروپایی مانند فرانسه ، ایتالیا ، المان ، سوییس ، کشورهای روسیه ، مالزی ، آرژانتین ، برزیل ، کلمبیا و... نام برد، همچنین شما با دریافت پاسپورت دومینیکا می توانید ویزاهای کشورهایی از جمله امریکا, کانادا و انگلیس را راحت تر دریافت کنید.

شهروندی دومینیکا :

پاسپورت دومینیکا به‌عنوان پاسپورتی معتبر شناخته می‌شود و در سال 2023 رتبه 32 را در بین پاسپورت‌های معتبر جهان به دست آورده است. دریافت پاسپورت دومینیکا از دو طریق امکان‌پذیر است. متقاضیان برای دریافت پاسپورت دومینیکا می‌توانند از کمک بلاعوض و سرمایه‌گذاری در این کشور اقدام کنند. در ادامه این دو روش را به‌ صورت کامل شرح خواهیم داد.

دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق کمک بلاعوض (Donation ) :

کشور دومینیکا نسبت به چند سال گذشته قوانین سخت‌گیرانه‌ تری را برای اقامت در نظر گرفته است. افرادی که قصد دریافت پاسپورت  دومینیکا را دارند، از طریق کمک بلاعوض با پرداخت حداقل مبلغ 100 هزار دلار آمریکا، ویزای دومینیکا را می‌توانند دریافت کنند. البته این مبلغ خالص نیست و هزینه درخواست پاسپورت نیز باید پرداخت شود.

علاوه‌ بر این هزینه‌ها، هزینه‌های مصاحبه، صدور پاسپورت و برخی از هزینه‌های دولتی باید پرداخت شود. در این طرح، متقاضیان با پرداخت مبلغی، پاسپورت دومینیکا را خریداری می‌کنند. اعتبار پاسپورت دومینیکا برای افراد بزرگسال 10 سال است و برای افراد زیر 16 سال اعتباری 5 ساله دارد.

دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری (Investment) :

متقاضیان دریافت پاسپورت دومینیکا می‌توانند از طریق سرمایه‌ گذاری در پروژه‌های عمرانی مانند ساخت هتل، ویلا یا مراکز تفریحی پاسپورت دومینیکا را دریافت کنند. در این روش حداقل سرمایه‌ گذاری مبلغ 200 هزار دلار آمریکا است و مجوزهای لازم برای سرمایه‌ گذاری باید از دولت دومینیکا اخذ شود.در این نوع سرمایه‌ گذاری تا 5 سال مبلغ سرمایه گذاری غیرقابل دسترس خواهد بود و بعد از آن شهروندی دومینیکا را می‌توان اخذ کرد. با روش سرمایه‌گذاری دومینیکا، افراد وابسته خانواده نیز می‌توانند با پرداخت مبلغی مشخص، پاسپورت دومینیکا را دریافت کنند.

دانلود (PDF)

 

مدارک لازم برای دریافت پاسپورت دومینیکا :

حداقل سن متقاضی اصلی پاسپورت دومینیکا باید 18 سال باشد. علاوه بر آن نباید دارای هیچ گونه سابقه کیفری باشد.همچنین باید اثبات کند که سرمایه لازم جهت سرمایه گذاری در روش های فوق را دارد. در زیر شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا را آورده ایم.

  • مدارک شناسایی مانند شناسنامه و کارت ملی
  • گواهی تمکن مالی (ارائه اسناد سرمایه‌گذاری شده به همراه سند ملکی با ترجمه رسمی)
  • پاسپورت
  • تکمیل فرم‌های اولیه
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • عکس
  • کارت پایان خدمت
  • مستندات شغلی

مراحل دریافت پاسپورت دومینیکا :

برای دریافت شهروندی دومینیکا باید از طریق نمایندگان رسمی این کشور، مراحل را پیش ببرید. دریافت پاسپورت دومینیکا شرایط و قوانین تقریبا پیچیده‌ای دارد که شهروندان عادی نمی‌توانند این مراحل را پشت سر بگذارند. برای دریافت پاسپورت دومینیکا می‌توانید از طریق کارشناسان آژانس هواپیمایی طاهاگشت اقدامات اولیه را انجام دهید و کارشناسان طاهاگشت به‌ خوبی شما را راهنمایی می‌کنند.

دلایل ریجکت شدن درخواست پاسپورت دومینیکا و اعتراض به آن :

دلایل مختلفی برای ریجکت شدن  وجود دارد که برخی از آن‌ها را در این قسمت بررسی می‌کنیم.

  • پرونده کیفری
  • جعلی بودن مدارک

معمولا به ندرت پیش می‌آید که درخواست پاسپورت دومینیکا ریجکت شود. اگر مراحل دریافت و اخذ پاسپورت دومینیکا توسط افراد و کارشناسان حرفه‌ای صورت گیرد، امکان ریجکت شدن بسیار پایین تر می اید.

درخواست پاسپورت دومینیکا از طریق آژانس هواپیمایی طاهاگشت :

 آژانس هواپیمایی طاهاگشت با سابقه‌ای طولانی‌ مدت در صنعت گردشگری در سریع‌ترین زمان ممکن برای دریافت پاسپورت دومینیکا اقدام میکند.

سوالات متداول

1-دریافت پاسپورت دومینیکا از چه طریق امکان‌پذیر است؟

دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق کمک بلاعوض و سرمایه‌گذاری امکان‌پذیر است.

2-حداقل مبلغ کمک بلاعوض برای دریافت پاسپورت دومینیکا چه مقدار است؟

حداقل مبلغ برای دریافت پاسپورت دومینیکا معادل 100 هزار دلار است. البته هزینه‌های دیگری برای دریافت پاسپورت نیز باید پرداخت شود.

3-با داشتن پاسپورت دومینیکا به چند کشور می‌توان سفر کرد؟

با در اختیار داشتن پاسپورت دومینیکا به بیش از 143 کشور می‌توان سفر کرد.

آژانس هواپیمایی طاها گشت