آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

بلیط هواپیما لوفتهانزا

بلیط هواپیما لوفتهانزا

حال که بلیط هواپیما لوفتهانزا را در دست دارید خوب است بدانید که قرار است با بهترین ایرلاین اروپا و دومین ایرلاین جهانی سفری بدون نقص را شروع کنید.

این شرکت تحت عنوان یک شرکت خصوصی با نام لوفتهانزا، فعالیت خود را از سال 1953 میلادی آغاز کرده است.

خرید بلیط هواپیما لوفتهانزا

شرکت لوفتهانزا در حال حاضر به ایرلاینی بزرگ در جهان تبدیل شده است که به 220 مقصد پرواز مستقیم دارد. این شرکت همیشه در تلاش برای رسیدن به بهترین ها و ارتقا تمامی امکانات خود بوده است به همین دلیل است که توانسته موفقیت های بسیاری کسب کند.به طوری که امروزه 540 شرکت زیر مجموعه و میلیون ها پرسنل و خلبان دارد.

اولین شرکت هواپیمایی آلمان در سال 1926 با نام لوفتهانزا فعالیت خود را آغاز کرد. اما این شرکت پس از جنگ جهانی دچار بحران شد و برای مدتی به تعلیق درآمد.

پس از آن شرکت لوفتاگ با خرید نام و لوگو تجاری شرکت لوفتهانزا اقدام به استخدام پرسنل این شرکت کرد و شرکت هواپیمایی لوفتهانزا امروزی را به وجود آورد.

کلاس های پروازی لوفتهانزا

این شرکت هواپیمایی بزرگ، پرواز های خود را در چهار کلاس پروازی اکونومی، پریمیوم اکونومی، بیزینس و فرست انجام می دهد. البته دو کلاس پریمیوم اکونومی و فرست کلاس در برخی از هواپیماهای این ایرلاین وجود ندارند.

فرست کلاس لوفتهانزا

مسافران فرست کلاس این ایرلاین می دانند که از زمان رزرو بلیط هواپیما تا خروج از هواپیما از خدمات لوکس و 5 ستاره بهره مند می شوند.

در این خدمات 5 ستاره به غیر از این که مسافر در کابین ضد صدا، بر روی صندلی تخت شو بسیار راحت قرار می گیرد. از لحظه ورود به فرودگاه تا لحظه خروج نیز از تمامی امکانات و کمک های فردی برخوردار می شود.

بدون شک یکی از بهترین تجربه های سفر در کلاس پروازی فرست برای هر نفر، پرواز با فرست کلاس لوفتهانزا می باشد.

فرست کلاس لوفتهانزا

بیزینس کلاس لوفتهانزا

ایرلاین موفق لوفتهانزا به طور مداوم در تلاش است تا کیفیت خدمات خود را بهبود بخشد. با معرفی Boeing 777-9x نیز شاهد یک کلاس بیزینس جدید و بسیار راحت در پرواز های این ایرلاین می باشیم.

البته در حال حاضر نیز تمامی صندلی های بیزینس این ایرلاین بسیار راحت می باشد و کاملاً به تخت تبدیل می شوند.

پریمیوم اکونومی لوفتهانزا

امکانات و شکل ظاهری بخش پریمیوم اکونومی کاملاً شبیه به بخش اکونومی هواپیما می باشد و تنها در میزان راحتی و فضای بیشتر صندلی تفاوت دارد.

این کلاس مناسب افرادی می باشد که نمی خواهند خیلی هزینه کنند و فضای راحت تری احتیاج دارند. به ویژه در پروازهای طولانی.

در این بخش هر مسافر

 • یک پک ویژه
 • پتو و بالشت
 • مانیتور با حق انتخاب بین چندین فیلم و بازی
 • فضای کار
 • غذا و نوشیدنی
 • و ...

در اختیار دارد.

اکونومی لوفتهانزا

شرکت لوفتهانزا از هر نظر ایرلاین خوب و مناسبی می باشد. حتی مسافران بخش اکونومی این ایرلاین از شرایط و امکاناتی بسیار مطلوب تر از دیگر ایرلاین ها برخوردار می باشند.

صنذلی های این بخش به راحتی صندلی و تخت فرست کلاس نمی باشد اما بسیار راحت است و تا چند درجه نیز جابه جا می

شود تا مسافران به راحتی استراحت کنند.

در این کلاس پروازی نیز هر مسافر پک ویژه و تمامی امکانات مورد نیاز را دریافت می کند.

کلاس اکونومی لوفتهانزا

امنیت پرواز با ایرلاین لوفتهانزا

آیا واقعا پرواز با لوفتهانزا امن است؟ پاسخ این سوال بسیار کوتاه است، بله لوفتهانزا همیشه یکی از امن ترین ایرلاین های جهان بوده و است.

طبق سوابق فعالیت های هوایی لوفتهانزا، این شرکت کمترین سوانح هوایی را داشته و همیشه از بهترین هواپیماهای موجود و خلبانان حرفه ای استفاده کرده است.

البته ده سال قبل یک سانحه برخورد هواپیما لوفتهانزا به کوه های آلپ رخ داد که افراد زیادی در آن کشته شدند. گفته می شود این برخورد به دلیل خودکشی خلبان بوده است.

میزان بار مجاز در پرواز های ایرلاین لوفتهانزا

در سفر هوایی برخلاف تمامی وسایل حمل و نقل سفری میزان بار شما بسیار مهم می باشد و وزن و حجم چمدان و ساک ها نباید بیشتر از حد مجاز باشد.

وزن مجاز در هر ایرلاین متفاوت می باشد و شما باید در هنگام خرید بلیط هواپیما به آن دقت نمایید تا وزن چمدان هایتان بیشتر از آن نشود.

البته این میزان تا حدود زیادی به مسافت سفر، نوع هواپیما و کلاس پروازی صندلی مسافر بستگی دارد.

 • در پروازهای ایرلاین لوفتهانزا در کلاس اکونومی هر مسافر اجازه بردن یک چمدان 23 کیلویی به همراه یک ساک کوچک 8 کیلویی به داخل کابین دارد.
 • مسافران بیزینس کلاس نیز می توانند 2 چمدان با مجموع وزن 64 کیلوگرم و 2 ساک دستی با مجموع 16 کیلوگرم به همراه داشته باشند.
 • مسافران فرست کلاس می توانند بیشترین میزان بار را به همراه داشته باشند، در پروازهای لوفتهانزا مسافران این بخش می توانند سه ساک با مجموع وزن 96 کیلوگرم و 2 ساک با مجموع 16 کیلوگرم همراه خود وارد هواپیما کنند.

غذا و پذیرایی در لوفتهانزا

در تمامی پروازهای لوفتهانزا هزینه وعده های غذایی، که در طول سفر برای مسافران آورده می شود، روی بلیط محاسبه شده است.

منو غذایی تمامی کلاس های پروازی این ایرلاین حتی کلاس های اکونومی به طور مرتب عوض می شود.

البته در پرواز های اروپایی بسته به زمان سفر پرواز متفاوت می باشد، در حالی که به مسافران بیزینس و فرست کلاس در تمامی پرواز ها یک وعده غذایی کامل ارائه می شود.

 

غذاهای ایرلاین لوفتهانزا

 

لوفتهانزا یکی از معدود ایرلاین های سراسر جهان می باشد، که به مسافران خود اجازه می دهد قبل از سفر منو غذایی را مشاهده کنند.

هیچ فرقی ندارد بلیط هواپیما خارجی شما مربوط به کدوم بخش هواپیما اکونومی، بیزینس و یا فرست باشد به راحتی می توانید قبل از سفر با مراجعه به وب سایت لوفتهانزا منو غذا را مشاهده کنید.

پذیرایی کلاس اکونومی

در این کلاس پروازی معمولاً برای مسافران خوراکی مختصر یا یک وعده غذایی کامل ارائه می شود، که بستگی به مدت پرواز دارد.

در پرواز هایی که بیشتر از دو ساعت باشند برای مسافران این بخش نیز یک وعده غذایی کامل در نظر گرفته می شود.

از ماه می سال 2018 مسافران کلاس اکونومی و پریمیوم اکونومی توانند با پرداخت مبلغی بیشتر غذای به خصوصی را برای خود سفارش دهند.در حال حاضر این سرویس برای پرواز های

 • الجزایر
 • عمان
 • عشق آباد
 • باکو
 • بیروت
 • قاهره
 • اربیل
 • مراکش
 • آویو
 • تونس

وجود ندارد.

پذیرایی بیزینس

همانطور که گفته شد در تمامی پرواز های این ایرلاین مسافران بخش بیزینس و فرست با وعده غذایی کامل پذیرایی می شوند. در پرواز هایی که پس از ساعت 8 شب صورت می گیرد و 6 یا 7 ساعت نیز به طول می انجامد. قبل از فرود برای مسافران صبحانه نیز سرو می شود.

پذیرایی فرست کلاس

وعده های غذایی مسافران بخش فرست کلاس همگی توسط سرآشپز های مشهور جهان آماده می شود و منوی غذایی آن هر دو ماه یکبار به طور کامل عوض می شود. البته این ایرلاین برای مسافران فرست خود سرویس خاویار جداگانه نیز در نظر گرفته است.

ناوگان هوایی لوفتهانزا

شرکت هواپیمایی لوفتهانزا دومین شرکت هواپیمایی مهم و بزرگ جهان، واقع در کشور آلمان می باشد که 296 فروند هواپیما در ناوگان هوایی خود دارد. از این تعداد هواپیما 4 مدل بوئینگ و 11 مدل ایرباس موجود است.

البته این ایرلاین بزرگ 206 هواپیما نیز در دست سفارش دارد که تا چند سال آینده همگی به ناوگان هوایی لوفتهانزا اضافه خواهند شد.

 

ناوگان هوایی لوفتهانزا

 

 • ایرباس A380-800: این هواپیما بزرگترین هواپییما مسافربری جهان با 75 متر طول و 24 متر ارتفاع می باشد که از این مدل 14 فروند در ناوگان هوایی لوفتهانزا وجود دارد.تمامی هواپیماهای لوفتهانزا کلاس پروازی فرست کلاس را ندارند، اما این مدل با ظرفیت 293 تا 319 نفر مسافر، 8 صندلی فرست کلاس نیز دارد.
 • ایرباس A319-100: ایرباس A319 یکی از اعضا خانواده کوچوکA320 ا یرباس می باشد که در حدود 33.8 طول دارد. 27 فروند از این مدل در ناوگان لوفتهانزا جای دارند.
 • ایرباس A320neo: این مدل جدید که از سال 2016 وارد بازار شده است، در حال حاضر 20 فروند از آن در ناوگان هوایی لوفتهانزا وجود دارد و 95 فروند دیگر نیز در حال ساخت و تا چند سال آینده به این شرکت تحویل داده خواهد شد. این مدل جز هواپیماهای کوچک بوده و نهایتاً ظرفیت 180 مسافر را دارد.
 • ایرباس A321-100/200: لوفتهانزا بیشترین تعداد ایرباس A321 را در میان تمامی ایرلاین های جهان دارد. این دو هواپیما کوچک با ظرفیت 200 مسافر جز هواپیماهای محبوب این ایرلاین محسوب می شوند.
 • ایرباس A321neo: این هواپیما جز هواپیماهای جدید ایرباس از مجموعه A321 می باشد که در حال حاضر تنها دو فروند از آن به شرکت لوفتهانزا تحویل داده شده است و 38 فروند دیگر در چد سال آینده آماده خواهد شد.
 • ایرباس A330-300: این مدل هواپیما از سال 2004 به ناوگان هوایی لوفتهانزا پیوسته است و براساس چیدمان مختلف نهایتاً ظرفیت 221 مسافر را دارد. که در برخی از پرواز ها کلاس فرست نیز دارد.
 • ایرباس A340-300: این مدل یکی از بزرگترین هواپیماهای ایرباس می باشد که شرکت لوفتهانزا 15 فروند از آن را دارد. این مدل ایرباس در تمامی پروازهایش، کلاس پروازی پریمیوم اکونومی را دارد.
 • ایرباس A340-600: این مدل نیز یکی از ایرباس های بزرگ این مجموعه می باشد؛ که به همراه مدل بالا تا چند سال آینده از ناوگان هوایی این شرکت خارج شده و دومدل ایرباس A350-900 و بوئینگ 787-9 جایگزین خواهند شد. از این مدل که کلاس پروازی فرست و پریمیوم اکونومی را نیز دارد، 17 فروند در ناوگان هوایی لوفتهانزا موجود می باشد.
 • ایرباس A350-900: از این مدل بزرگ ایرباس 15 فروند در ناوگان شرکت لوفتهانزا وجود دارد که تا سال 2027، 30 فرود دیگر به آن اضافه خواهد شد. و جایگزین مدل بالا خواهد شد.
 • ایرباس A380-800: این مدل ایرباس بزرگترین هواپیما موجود در ناوگان لوفتهانزا با ظرفیت 509 مسافر می باشد. بوئینگ 777-9s تا سال 2023 کاملاً جایگزین این مدل خواهد شد.
 • بوئینگ 747-400: از این مدل بوئینگ 14 فروند موجود است که تا سال 2025 همه آن ها از رده خارج و مدل بوئینگ 777-9s جایگزین آن خواهد شد.
 • بوئینگ 777-9: از این مدل 19 فروند وجود دارد که تا اطلاع ثانوی در ناوگان این شرکت در حال فعالیت خواهد بود.
 • بوئینگ 777-9و 787-9: این دو مدل هنوز وارد بازار جهانی نشده اند و در سال 2020 و 2022 تحویل این شرکت داده خواهند شد.
آژانس هواپیمایی طاها گشت