آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

بزرگترین فرودگاه های جهان را بشناسید

  • تاریخ : 21 آبان 1398
  • نویسنده : تیم خبری طاها
  • بازدید : 14851

بزرگترین فرودگاه های جهان

تمام مواردی که مربوط به هواپیما و سفرهای هوایی است روزانه درحال پیشرفتهای چشمگیر و قابل توجهی در سراسر جهان می باشد. چرا که این صنعت جدا از این که یکی از پول سازترین صنایع در جهان میباشد گره مستقیم با ارتباطات خورده است و قسمت اعظمی از موفقیت تمامی کشوهای بزرگ و مطرح جهان با ارتباطات جهانی به دست آمده است.

فرودگاه هم بخشی از صنعت هواپیمایی است که در واقع بدون وجود آن این صنعت کاملاً لنگ میماند.

امروزه فرودگاههای بینظیری در کشورهای مختلف دنیا طراحی و ساخته شده است که دیدن هر کدام از آنها ممکن است شما را شگفت زده کند. هر کدام از فرودگاههای مطرح جهان به خاطر یکی از ویژگیهایشان است که مشهور شدهاند. این قسمت از مجله گردشگری طاهاگشت را به معرفی مختصر بزرگترین فرودگاههای جهان پرداخته ایم.

فرودگاه آتلانتا

 

فرودگاه آتلانتا

 

این فرودگاه در ایالت جورجیای آمریکا در 11 کیلومتری شهر آتلانتا قرار دارد. و بهعنوان یکی از پر رفت و آمدترین و همچنین بزرگترین فرودگاه های جهان به حساب می آید.

جالب است بدانید روزانه حدود 260 هزار نفر در این فرودگاه جابه جا می شوند که بیشتر این تعداد مربوط به پروازهای داخلی میباشد.

همچنین شرکتهای هواپیمایی زیادی چه در زمینه مسافربری و چه در زمینه باربری با این فرودگاه کار می کنند. باید گفت فرودگاه آتلانتا بزرگترین مرکز ارتباطی در آمریکای شمالی به حساب می آید.

فروش بلیط هواپیما پروازهایی که در این فرودگاه به زمین می نشینند، مزیت بزرگی برای ایرلاین ها محسوب می شود.

فرودگاه بین المللی دبی

 

فرودگاه بین المللی دبی

 

مساحتی بالغ بر ۲٬۹۰۰ هکتار در شهرک الفرهود یکی از بزرگترین و البته پر رفت و آمدترین فرودگاههای دنیا به حساب می آید.

 این فرودگاه 3 ترمینال دارد که مجموعا 75 میلیون مسافر در آنها جا می شوند.

جالب است بدانید ترمینال شماره 3 این فرودگاه دومین سازه بزرگ در جهان از نظر مساحت به شماره میرود. در هر هفته بیش از  8هزار پرواز به 270 مقصد در جهان از این فرودگاه انجام می شود.

مسافران ایرانی با خرید بلیط هواپیما دبی از هر کدام از ایرلاین های موجود، در این فرودگاه از هواپیما پیاده خواهند شد.

فرودگاه بین المللی شیکاگو

 

فرودگاه بین المللی شیکاگو

 

این فرودگاه بین المللی در ایالت الینوی در 27 کیلومتری ایالت شیکاگو قرار گرفته است. فرودگاه شیکاگو را پر رفت و آمدترین فرودگاه جهان از لحاظ تعداد پروازها میدانند. این فرودگاه همچنین دومین مرکز بزرگ هواپیمایی در آمریکا میباشد.

در سال 2017 این فرودگاه به عنوان چهارمین فرودگاه بزرگ در جهان شناخته شد. جالب است بدانید این فرودگاه یکی از بهترین و با کیفیت ترین و همچنین محبوب ترین فرودگاه های ایالات متحده آمریکا میباشد و خدمات عالی و بی نقصی را به مسافران خود ارائه میدهد.

فرودگاه بین المللی توکیو

 

فرودگاه بین المللی توکیو

 

فرودگاه بینالمللی توکیو که آن را با عنوان فرودگاه هاندا نیز میشناسند؛ از فرودگاه های اصلی در توکیو و ژاپن است.

این فرودگاه در سال 2016 توانست 75 میلیون مسافر را جابه جا کند و به همین دلیل لقب سومین فرودگاه شلوغ در آسیا را به خود اختصاص داد. در جهان نیز این فرودگاه رتبه چهارم و پنجم از نظر پر رفت و آمد بودن را به خود اختصاص داده است.

فرودگاه بینالمللی هاندا 3 ترمینال دارد که ترمینال اول آن به عنوان بزرگترین پایانه به حساب میآید و داخل آن امکاناتی همچون مغازه، رستوران، کافه و ... وجود دارد.

فرودگاه بین المللی پکن

 

فرودگاه بین المللی پکن

 

پکن نیز دارای یکی از بزرگترین فرودگاه های جهان می باشد. در واقع این فرودگاه یکی از بزرگترین و شلوغ ترین فرودگاه های آسیا و جهان می باشد که فقط حدود 95 میلیون نفر در سال در نقطه دوم این فرودگاه جابه جا می شوند.

بیشترین پیشرفت های فرودگاه بین المللی پکن مربوط به دهه اخیر بوده و اقتصاددانان معتقدند این فرودگاه در آینده نزدیک به پیشرفت های بسیاری دست پیدا خواهد کرد.

جالب است بدانید فرودگاه بین المللی پکن قطب اصلی شرکت هواپیمایی ایر چاینا می باشد.

فرودگاه بین المللی لس آنجلس

 

فرودگاه بین المللی لس آنجلس

 

فرودگاه بین المللی لس آنجلس یکی دیگر از فرودگاه های بزرگ جهان است که باز هم از ایالات متحده آمریکا می باشد.

این فرودگاه از نظر شلوغ ترین فرودگاه های جهان رتبه پنجم را دارد و دومین فرودگاه بزرگ در ایالات متحده آمریکا بهحساب می آید.

یکی از ویژگی های این فرودگاه وجود یک ترمینال اختصاصی برای سلبریتیها و افراد مشهور که در لس انجلس و هالیوود زندگی می کنند، می باشد تا بتوانند بدون مزاحم و پاپاراتزیها از فرودگاه استفاده کنند.

این ترمینال خصوصی اشتراکی است و افراد مشهور برای اشتراک این ترمینال سالانه 7هزار و 500 دلار می پردازند.

آژانس هواپیمایی طاها گشت