آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

دنیا برزیل را به چه چیزی میشناسد!

  • تاریخ : 30 بهمن 1400
  • نویسنده : تیم خبری طاهاگشت
  • بازدید : 860

 برزیل بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکا جنوبی با حدود 200 میلیون نفر جمعیت است که زبان رسمی آن پرتغالیست.

بسیاری از ما این کشور را با کارنوال های مختلف و بازیکنان معروف فوتبال آن چون پله و نیمار میشناسیم. برزیل همچنین شهرت زیادی در داشتن جنگل های بارانی زیبا و سواحل رویایی دارد و همین امر سفر به تور برزیل را به یکی از بهترین سفرها به قاره آمریکا جنوبی تبدیل کرده است.

در این مقاله قصد داریم شما را با چند نمونه از مواردی که دنیا کشور برزیل را با آن میشناسد آشنا نماییم.

1.کارنوال ها

کارنوال برزیل

کارناوال های برزیل، محبوب ترین جشن هایی هستند که در این کشور برگزار میشوند. برزیلی ها معمولاً ازاین کارنوال‌ها به عنوان "بزرگترین نمایش روی زمین" یاد میکنند.

این کارنوال ها برای اولین بار در قرن پانزدهم از پرتغال به مستعمره آن زمان آورده شد و در سال 1808 زمانی که دربار پرتغال به ریودوژانیرو منتقل شد و سعی بر این بود تا برخی از لباس‌ها و رقص‌های پاریسی را در این جشنواره گنجانده شود و از آن پس این جشنواره به آنچه امروزه میبینیم تبدیل شد.

در این کارنوال فرهنگی بزرگ که هرساله در ریو برگزار میگردد حدود بیش از هزار شرکت کننده با لباس های مبدل و شناور هایی که برای رژه ساخته .شده در آن شرکت میکنند

2.فوتبال

فوتبال برزیل

چه طرفدار فوتبال باشید، چه نباشید قطعا نام بزرگترین اسطوره های فوتبال برزیل چون نیمار، پله و یا رونالدینیورا شنیده‌اید، بهترین فوتبالیست هایی در جهان که مهارت این ورزش جهانی را از زادگاهشان یعنی برزیل فرا گرفته‌اند. 

گفته میشود که سبک فوتبال برزیل ارتباط مستقیمی با رقص کاپوئرا دارد، رقصی که بردگان آفریقایی در برزیل به‌عنوان شکلی از مقاومت فرهنگی به وجود آورده‌اند و آن را «گینگا» نامیدند.

فوتبال برای بسیاری از مردم محلی برزیل یک سرگرمی ملی تمام وقت است و از این رو شما در سراسر برزیل جوانانی را خواهید یافت که در جای جای زمین های این کشور در حال بازی فوتبال هستند.

3.کاپوئرا

کاپوئرا ورزش رزمی بریل

کاپوئرا یک ورزش(هنر) رزمی برزیلی با تلفیقی از حرکات ورزشی، رقص و موسیقیست.

 این ورزش رزمی که اولین بار توسط برده های آفریقایی ساکن برزیل ابداع شد، به دلیل مانورهای آکروباتیک و پیچیده اش شهرت بسیاری یافته است.

در دهه 1970، استادان کاپوئرا تصمیم گرفتند تا برای آموزش این هنر رزمی به خارج از کشور سفرکنند و مردمان دیگر کشور ها را از فنون این رشته

ورزشی آگاه سازند. و پس از آن  هر ساله کاپوئرا، هزاران هنرجو و گردشگر خارجی را برای یادگیری این ورزش پر رمز و راز روانه برزیل میکند

4.بوسا نوا

روسا نوا برزیل

بوسانوا که یک نوع موسیقی جاز برزیلی است که در اواخر دهه 1950 از ناحیه جنوبی ریودوژانیرو به وجود آمده است  و در زبان پرتغالی به معنای (گرایش نو) میباشد

از دهه 1960 به بعد، بوسا نوا سامبا در صحنه موسیقی برزیل جایگاه ویژه ای یافت و آهنگسازانی چون ژیلبرتو مندس و دو تام و وینیسیوس به وسیله این سبک موسیقی به  شهرت جهانی دست یافتند.

همچنین از طرفی دیگر آهنگ معروف «گاروتا د ایپانما» Garota de Ipanema چنان مورد تحسین قرار گرفت که دو سال پس از برنده شدن جایزه گرمی آلبوم سال، توسط فرانک سیناترا خواننده افسانه ای مجددا بازخونی و ضبط شد.

5.ریو

اگرچه که  پایتخت برزیل برازیلیا میباشد اما با این حال ریو بزرگترین مقصد گردشگری بین المللی در این کشور است. این کشور با داشتن بسیاری جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی بینظیر خود بسیاری از گردشگران را از سراسر دنیا به سوی خود جذب میکند و از این رو به شهری تبدیل شده که بسیاری برزیل را با آن میشناسند

شما می توانید در شهر ریو برخی از معروف ترین غذا های برزیلی را تجربه کنید و از خوشمزگی آنها لذت ببرید.

6.مجسمه مسیح نجات دهنده

مسیح نجات دهنده برزیل

مجسمه مسیح نجات دهنده یا (Christ the Redeemer) یک مجسمه بسیار زیبا در قلب ریو است که عیسی مسیح را به تصویر می کشد.

این مجسمه که در بالای تپه کورکووادو، 709 متر بالاتر از سطح دریا و در پارک ملی تیجوکا که مشرف به شهر ریودوژانیروست واقع شده است.در سال 2007، به طور غیر رسمی به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جدید در دنیای مدرن انتخاب شده و یکی از المان‌هاییست که برزیل و شهر ریو را با آن به خاطر می‌آورند.

7.ساحل ها

ساحل های برزیل

برزیل دارای تعداد بیشماری سواحل رویایی و زیباست که هرساله مسافران زیادی را که به دنبال تفریح و استراحت میباشند به سوی خود میکشاند

در سراسر برزیل ساحل های متنوعی وجود دارد که شامل:

  • سواحل توریستی و پربازدید
  • سواحل کم تر دیدهشده و بکر
  • سواحل مناسب برای خانواده
  • سواحل مناسب ورزش های آبی

میباشند.

در میان این لیست بی‌پایان، 2 ساحل رویایی کوپاکوبانا و ایپانما شهرت جهانی و بین المللی دارند و بسیاری از خواننده های مشهور در وصف زیبایی این سواحل شعر های زیبایی سروده اند به طوری که بسیاری برزیل را با این دو ساحل زیبا میشناسند.

8.پیکانها

پیکانا یک نوع گوشت گاو برزیلی است که بهترین نوع استیک در برزیل محسوب میگردد. در طبخ این غذا معمولاً لایه چربی‌ای که اغلب قصابی ها آن را دور می‌اندازند برای پخت و پز در غذا حفظ می شود و به گوشت اجازه می دهد طعم خود را در زیر بافت این قسمت حفظ نماید

این غذا معمولاً با برنج سفید، لوبیا سیاه، سیب زمینی سرخ شده، مقداری سبزیجات و فاروفا سرو می شود و یک غذای سنتی برزیلی به حساب می‌آید .

9.آبشار ایگوازو

برزیل آبشار ایگواسو

یکی از زیبا ترین جاذبه های این کشور که اغلب برزیل را با آن میشناسند آبشار رویایی ایگواسوست که در مرز بین دو کشور برزیل و آرژاانتین واقع شده است و یکی از جاذبه های بینظیر این کشور به حساب می‌آید.

این آبشار بسیار بلندتر از آبشار نیاگارا است و عرض آن دو برابر بیشتر است  به طوریکه در فصل بارانی، در هر ثانیه 450000 فوت مکعب آب بر روی آبشارها جاری می شود.

اگر بلیط هواپیما خود را به مقصد این کشور رویایی رزرو کرده اید تماشای این آبشار بینظیر را بر فراز آسمان آبی از دست ندهید

10.جنگل آمازون

جنگل های آمازون

جنگل بارانی آمازون، بزرگترین جنگل بارانی جهان است و بخش اعظمی از  شمال غربی برزیل که از مهم ترین جاذبه های گردشگری برزیل به شمار می رود را پوشش می دهد و تا کلمبیا، پرو و ​​دیگر کشورهای آمریکای جنوبی امتداد دارد

.این جنگل به دلیل تنوع زیستی خود مشهور است و شامل هزاران رودخانه از جمله رودخانه بزرگ آمازون است که از این جنگل عبور میکند

آژانس هواپیمایی طاها گشت