آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

امنیت حمل و نقل در استانبول

  • تاریخ : 08 دی 1401
  • نویسنده : تیم خبری طاهاگشت
  • بازدید : 393

بسیاری از افرادی که در ترکیه زندگی می کنند و یا افرادی که به استانبول سفر می کنند بر این باورند که این شهر از امنیت خوبی برخوردار نیست. چرا که بسیاری از توریست هایی که به این شهر سفر کرده اند مورد سرقت قرار گرفته اند.

اما در خصوص حمل و نقل در استانبول  باید به شما بگوییم که این مورد صدق نمیکند و می توان گفت استانبول از سطح امنیت بالایی در سیستم حمل و نقل خود برخوردار است.

آیا حمل و نقل عمومی در استانبول امن است؟

در این خصوص می توان گفت بله چرا که در استانبول تمام خطوط حمل و نقل شهری نظیر:

  • خطوط مترو
  • تراموا
  • فونیکولار

توسط پرسنل امنیتی نظارت می شود. البته این نکته را نباید فراموش کنید که امکان هرگونه جیب بری در حمل و نقل عمومی وجود دارد که باید حتما نسبت به آن آگاه باشید.

آیا تاکسی ها در استانبول امنیت دارند؟

تاکسی

باید گفت که تاکسی ها در استانبول هم همانند حمل و نقل درون شهری بسیار امن و مطمئن هستند و برای رسیدن به مقصد خود می توانید به آن ها اطمینان کنید.

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر در این شهر به عنوان توریست رفت و آمد می کنید باید توجه داشته باشید از آن جا که به آدرس ها درست مسلط نیستید ممکن است راننده از مسیری رفت و آمد نماید که هزینه بیشتری داشته باشد.

از این رو به شما پیشنهاد می شود که به جای تاکسی های شخصی ار اوبر استفاده نمایید چرا که اوبر ها تاکسی هایی اینترنتی هستد که هزینه مسیر را در ابتدا قبل از سوار شدن برایتان مشخص میکند و از این رو راننده نمی تواند مبلغ بیشتری را از شما دریافت کند.

چه راهکارهایی برای امنیت در حمل و نقل پیشنهاد می شود:

همان طور که همه جا باید به فکر امنیت خود باشید در سفر هم باید به این نکات توجه کنید. به طور مثال هنگام سوار شدن به اتوبوس و مترو بسیار باید به کیف و گوشی خود توجه کنیو و آن ها نزدیک خود نگه دارید.

کلاه برداری های رایج هنگام سفر:

به هر سفری که قصد رفتن داشته باشید باید بدانید که احتیاط و رعایت نکات امنیتی از ملزومات و ضرورات سفر می باشد از این رو در ادامه با ما همراه باشید تا نکات امنیت هنگام سفر به تور استانبول را با شما درمیان بگذاریم.

کلاهبرداری انحراف مسیر در تاکسی:

 همانطور که در بالاتر به آن اشاره کردیم اگر به عنوان توریست به این شهر می روید و به مسیر ها مسلط نیستید امکان این که تاکسی از مسیر منحرف شود و مجبور به پرداخت هزینه بیشتر شوید وجود دارد.

راهکار: استفاده از تاکسی های اینترنتی نظیر اوبر

کلاه برداری کفاشان:

در استانبول و مخصوصا در محله های توریستی یک کفاش عمدتا برس خود را بر روی زمین می اندازد و وقتی شما به عنوان کمک خم می شوید تا برس را به وی تحویل دهید کفاش برای تشکر از شما می خواهد تا کفش شما را واکس بزند اما وقتی کفش شما را واکس زد هزینه را از شما دریافت میکند.

راهکار: به هیچ عنوان برای پس دادن برس به کفاش خم نشوید.

منو با قیمت متفاوت:

در این کلاه برداری که معمولا در رستوران انجام می شود گارسون برای شما منویی با یک قیمت می آورد اما هنگام حساب کردن هزینه فاکتور بیش از هزینه ای که در منو بوده می شود و هنگام شکایت رستوران ادعا می کند که قیمت ها به دلیل تورم افزایش نرخ داشته است.

راهکار: از منو عکس بگیرید

کلاهبرداری بیایید فقط یک نوشیدنی بخوریم:

در این روش فرد کلاه بردار به شما نزدیک شده و با شما احساس نزدیکی می کند سپس از شما درخواست می کند تا با هم نوشیدنی میل کنید اما هنگام سفارش چیزهای مختلف سفارش داده و در نهایت از شما می خواد تا صورتحساب را پرداخت نمایید.

راهکار: با افراد غریبه صحبت نکنید

کلاهبرداری مبادله اسکناس های بانکی:

 وقتی می خواهید برای چیزی پول بپردازید، شخص یا اسکناس شما را تعویض می کند، بنابراین به نظر می رسد که شما اسکناس کوچکتری نسبت به چیزی که در واقع دارید به او داده اید. از طرف دیگر، آنها با یک جعلی تعویض می کنند و به شما می گویند که به هر دلیلی نمی توانند آن را قبول کنند.

 

 

 

 

آژانس هواپیمایی طاها گشت