آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

وضعیت ترافیک روز استانبول

  • تاریخ : 13 دی 1401
  • نویسنده : تیم خبری طاهاگشت
  • بازدید : 527

استانبول را می توان یک کلان شهر پرجمعیت دانست که روز به روز به جمعیت آن اضافه می شود از این رو اگر قصد سفر به تور استانبول رادارید باید این نکته را در نظر بگیری که گاهی برای جا به جایی در سطح شهر به ساعت ها زمان نیاز دارید.

استانبول در شاخص ترافیک 2021:

ترافیک استانبول

در سال 2021، افزایش قابل توجهی در سطح ازدحام در استانبول مشاهده شد. داده ها نشان می دهد که میانگین زمان سفر 6 دقیقه در روز افزایش یافته است.

سطح ازدحام به چه معناست؟

سطح ازدحام 62 درصد به این معنی است که به طور متوسط، زمان سفر 62 درصد بیشتر از شرایط اولیه بدون ازدحام بوده است. این به این معنی است که یک سفر 30 دقیقه ای در زمانی که سطح ازدحام در 62٪ باشد 19 دقیقه بیشتر طول می کشد.

شلوغ ترین زمان ها برای جا به جایی در سطح شهر:

ترافیک استانبول

به طور کلی در سراسر استانبول و به صورت تخصصی عمدتا در مرکز شهر و مناطق تجاری، از اوایل عصر و در بین ساعت 5 تا 7 حمل و نقل در استانبول در بیشترین حد خود است.

ترافیک در تابستان:

در تابستان از آنجا که مدارس تعطیل می باشند ترافیک به جز در مناطق توریستی در کمترین حد خود می باشد. که البته خطوط تراموا و مترو در بخش توریستی حجم زیادی از ترافیک را کاهش می دهد.

ساعات اوج ترافیک:

حدود ساعت 8 بعد از ظهر و تمام آخر هفته در تابستان، مسیر ساحلی بسفر، از بشیکتاش به ببک، بسیار پر ترافیک است. ممکن است ساعت ها طول بکشد. پنجشنبه تا شنبه این مسیر حتی در ساعت 4 صبح شلوغ است به دلیل وجود کلوپ های تابستانی و پارکینگ و تاکسی های آنها و غیره.

به غیر از این موارد، در طول روز، ترافیک خیلی زیاد نیست و تاکسی ها راه بسیار سریعی برای رفت و آمد هستند

استانبول شلوغ ترین شهر جهان در سال 2021 :

ترافیک در استانبول

بر اساس گزارش منتشر شده توسط شرکت ناوبری TomTom، استانبول در سال 2021 به عنوان برترین شهر با بیشترین تراکم ترافیک در جهان شناخته شد.

شاخص ترافیک در استانبول:

بر اساس شاخص ترافیک منتشر شده توسط متخصص فناوری مکان یابی تام تام، استانبول در سال 2021 به شلوغ ترین شهر جهان تبدیل شد. این شاخص 404 شهر را در 58 کشور رتبه بندی کرده است.

میانگین تراکم شهر استانبول در سال 2021 با افزایش 11 درصدی نسبت به سال قبل 62 درصد بوده است.

سطح ازدحام 62 درصدی در استانبول به این معنی است که یک سفر 30 دقیقه ای 62 درصد بیشتر از زمانی که در حالت اولیه شهر بدون شلوغی طول می کشد، زمان می برد.

28 آوریل 2021 به عنوان شلوغ ترین روز استانبول در طول سال ثبت شد. بر اساس این گزارش، بدترین ساعت شلوغی هفته بین ساعت 18 تا 19 روزهای جمعه در کلان شهر است.

شلوغ ترین شهر های دنیا پس از استانبول:

مسکو پس از استانبول با نرخ تراکم 61 درصد در سال 2021 در جایگاه دوم و پس از آن  کیف با 56 درصد ازدحام در جایگاه سوم از نظر ترافیک منتخب شده است

آژانس هواپیمایی طاها گشت