آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

مکان های دیدنی تورنتو

  • تاریخ : 20 دی 1396
  • نویسنده : تیم خبری طاها گشت
  • بازدید : 3270

جزیره سنترال (Central Island)

جزیره سنترال زنجیره ای از جزایر کوچک در شهر تورنتو و در بخش غربی دریاچه انتاریو واقع شده است که برای دسترسی به جزیره میتوان از کشتی و یا تاکسی دریایی استفاده کرد. جزیره دارای یک شهرک کوچک مسکونی و چندین باشگاه قایق، پارک تفریحی و سواحل ماسه می باشد. جزیره سنترال، بزرگترین شهرک بدون اتومبیل شهری در شمال امریکاست که فقط ازبرخی وسایل نقلیه خدماتی میتوان در آن استفاده کرد.

قسمتی ازجزیره دارای تفریحاتی همچون: دوچرخه سواری، زمین تنیس عمومی، قایق سواری، گلف، پارک جهت پیک نیک، زمین های بازی و چندین باغ است.

قلعه کاسا لوما (Casa Loma Castle)

 

قلعه کاسا لوما از سبک گوتیک پیروی میکند و در حال حاضر تبدیل به یک موزه هنری و فرهنگی شده است. کاسالوما را مهندس لنوکس ازسال 1911 تا 1914 برای اقامت سرمایه دار هنری بنام پالت بناکرد. ارتفاع قلعه 140 متر است به طوری که میتوان برخی نقاط دیدنی شهر را بخوبی از آن تماشا کرد.

قلعه کاسا لوما دارای پنج بخش مختلف است که شامل : طبقه ی اصلی( تالار بزرگ، اتاق بیلیارد، خدمات، هنرستان، کتابخانه، اتاق مطالعه، ناهارخوری) طبقه دوم( سوئیت و حمام آقا و خانم پالت، سوئیت مهمان، اتاق گرد) طبقه سوم(موزه هنگ تفنگ ملکه کانادا، اتاق باغ، اتاق کیوانیس) زیرزمین( انبار شراب، استخر، کافه) اصطبل و محوطه باغ می باشد.

 

مرکز اسکای دام (Sky Dome Center)

مرکز راجرز یا همان اسکای دام، یک ورزشگاه چند منظوره در مرکز شهر تورنتو و جنوب غربی برج CN قراردارد. مهندس الیسون دان ساخت ورزشگاه را ازسال 1986 شروع و در سال 1989 افتتاحیه آن صورت گرفت و تاکنون ورزش ها و مسابقاتی نظیر بیس بال (MLB) ، فوتبال (CFL) ، بسکتبال (NBA) دراینجا صورت گرفته است.

این مرکز نه تنها کاربری ورزش دارد، بلکه میزبان سالانه کنوانسیون، نمایشگاه ها، کنسرت ها و کارناوالهای سفری می باشد.

موزه سلطنتی انتاریو (Royal Ontario Museum)

موزه سلطنتی انتاریو یک موزه فرهنگ و هنر جهان و تاریخ طبیعی در تورنتو است. یکی از بزرگترین موزه ها در شمال امریکا و بزرگترین در سراسر کانادا است و سالانه بیش از یک میلیون بازدید کننده را جذب میکند.

موزه سلطنتی انتاریو در 16 آپریل سال 1912 تاسیس شد و در 19 مارس سال 1914 تاسال 1968 اداره موزه بطورکامل با دانشگاه تورنتو بوده است.

امروزه این موزه بزرگترین موسسه تحقیقاتی کانادا با فعالیتهای پژوهشی و حفاظتی است. موزه سلطنتی انتاریو بیش از شش میلیون نمونه و چهل گالری مختلف دارد که همین مجموعه متنوع از فرهنگ جهانی و تاریخ طبیعی به شهرت بین المللی آن کمک کرد.

این موزه شامل مجموعه بزرگی از دایناسورها، مواد معدنی، شهاب سنگ ها، و هنر آفریقایی شرق آسیا و تاریخ اروپا و کانادا میباشد.

دانشگاه تورنتو (University of Toronto)

دانشگاه تورنتو یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در کاناداست که جزء انجمن دانشگاه های آمریکایی خارج از ایالت می باشد. دانشگاه درسال 1798 بناگردید و در سال 1827 توسط منشور سلطنتی عنوان کالج کینگ را دریافت نمود. دانشگاه تورنتو بعنوان یک موسسه آموزش عالی دانشگاهی بوده که از دوازده کالج تشکیل شده است.

ازمهمترین اکتشافات و پژوهش های دانشگاه میتوان به کشف انسولین، تحقیقات سلولهای بنیادی، ساخت اولین میکروسکوپ الکترونی عملی، توسعه فناوری چند لمسی اشاره کرد. دانشگاه تورنتو در پارک ملی ملکه قرار گرفته است.

برج سی ان(CN Tower)

این برج در بین بلندترین سازه های آزاد جهان می باشد که ارتفاع آن به 533/3 متر است شد و سالانه حدود 2 میلیون نفر توریست از آن بازدید می کنند. برج CN در شهر تورنتو کانادا قرار گرفته است که سمبل این کشور نیز به حساب می آید و در سال 1976 بازگشایی شد. در بالای برج رستوران گردانی وجود دارد که ظرفیت 400 نفر را در خود جای می دهد و هر 72 دقیقه یکبار به دور خود می چرخد. همچنین در ارتفاع 342 متری آن قسمتی از کف بتونی برداشته شده و به جای آن شیشه قرار گرفته و شما می توانید بر روی این شیشه ها راه رفته و زمین زیر پایتان را ببینید.

 

آژانس هواپیمایی طاها گشت