آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

مکان های دیدنی اسپانیا

  • تاریخ : 20 دی 1396
  • نویسنده : تیم خبری طاها گشت
  • بازدید : 2176

سن سباستین:

 

سن سباستین یکی از تفرجگاه های ساحلی محبوب اسپانیا است که در ناحیه باسک واقع شده است و تنها 19 کیلومتر با کشور فرانسه فاصله دارد. این شهر زیبای ساحلی توسط تپه هایی زیبا احاطه شده است و زیبایی آن را دوچندان کرده است. لاکرنا یکی از زیبا ترین سواحل شهری است که جزء جاذبه های توریستی سن سباستین به حساب می آید و دارای شهرت جهانی می باشد. قدمت ساختمان های این شهر به قرن 10 میلادی بر می گردد هنگامی که این شهر توسط انگلیس و پرتغال در سال 1813 مورد حمله قرار گرفت.

سانتیانا دل مار:

 

سانتیانا دل مار یکی از روستاهای دوران قرون وسطی می باشد که بافت تاریخی خود را کاملا حفظ کرده است. از لازمه های بازدید از این روستا داشتن کفش های راحت و مناسب است، و تنها علت آن عدم عبور و مرور وسایل نقلیه می باشد. از لحاظ موقعیت جغرافیایی، سانتیانا دل مار در غرب اسپانیا و در فاصله 30 کیلومتری سانتاندر واقع شده است. غار معروف التمیرا در نزدیکی این روستا واقع شده است که دارای نقاشی های زیبایی است که مربوط به ما قبل تاریخ می باشند.

سانتیاگو دی کامپوستلا:

 

سانتیاگو دی کامپوستلا (Santiago de Compostela) شهری مذهبی است که پایتخت گالیسیا می باشد. قدمت این شهر تاریخی مربوط به قرون وسطی می باشد و آن را به سنت جیمز نیز می شناسند. علت اهمیت این شهر به لحاظ مذهبی، وجود باور فکری میان مردم است که اعتقاد دارند سنت جیمز فرستاده عیسی در این شهر دفن شده است. اولین نقطه در بدو ورود به این شهر میدان اصلی شهر است که در آن رویدادهای مهم تاریخی رخ داده است و کلیسای جامع سانتیاگو که در آن مقبره سنت جیمز قرار دارد، واقع شده است.

 

پامپلونا:

 

پامپلونا (Pamplona) شهری تاریخی است که جشنواره مشهور اسپانیایی "سن فرمین" در آن برگزار می شود. در این فستیوال که ریشه در تاریخ و فرهنگ اسپانیا دارد، روح های بی باک از هجوم گله های گاو در خیابان های شهر می گریزند. فستیوال سن فرمین به مدت 6 روز در ماه جولای برگزار می گردد. از دیگر فعالیت های رایج در این شهر می توان به گاو بازی اشاره نمود که دارای چهارمین میدان عظیم گاو بازی در کل جهان می باشد. علاوه بر فعالیت های فوق این شهر دارای پارک ها و بناهای تاریخی فراوانی است که سن فرمین را به یکی از نقاط توریستی در اسپانیا مبدل ساخته است.

گازتیلوگتسه:

 

از دیگر جاذبه های توریستی اسپانیا می توان به جزیره گازتیلوگتسه (Gaztelugatxe) اشاره نمود که شبه جزیره ای کوچک در خلیج بیسکای است نام گزاری این جزیره به علت شکل قلعه مانند آن است که در ترجمه معنی "قلعه سنگی" می دهد. کلیسای "سان خوان" در این جزیره واقع شده است که دسترسی به آن از طریق پل سنگی و پیمودن 231 پله شیب دار امکان پذیر است که قدمت تاریخی دارند. گرچه بالا رفتن از پله ها نیازمند قدرت بدنی مناسبی است، اما مناظر خیره کننده و بکر اطراف قلعه ارزش پیمودن آن را دارد.

بیلبائو:

 

بیلبائو یکی از شهرهای معروف اسپانیایی است که شهری بندری و صنعتی بوده است و هم اکنون توسط معماران مدرن، این شهر به یکی از مراکز هنر و معماری مدرن مبدل گردیده است. این شهر به لحاظ موقعیت جغرافیایی در میان تپه های سرسبز باسک واقع شده است. موزه بیلباوئو گوگنهایم یکی از شاهکارهای معماری پست مدرن در این شهر واقع شده است که اثری از فرانک گهری معمار معروف این سبک می باشد. متریال به کار برده شده در این بنا از جنس تیتانیوم می باشد که سبب درخشندگی هر چه بیشتر بنا شده است و آن را از بافت اطرافش متمایز ساخته است. در کنار بناهای مدرن و پسا مدرنی موجود در این شهر، بیلبائو سعی در حفظ معماری تاریخی و سنتی خود دارد، به طوری که کلیساهای متعددی مربوط به قرن 14 همچون سانتیاگو و کلیسای دی بگونیا از بناهای معروف این شهر می باشند.

 

اوویدو:

 

اوویدو (Oviedo) از دیگر شهرهای تاریخی مذهبی معروف اسپانیا است که مرکز استان آستوریاس می باشد. قدمت کلیساها و بناهای تاریخی این شهر به قرن 8 بر می گردد. از کلیساهای معروف این شهر می توان به کلیسای جامع سان سالوادور و کلیسای سان جولیان دلس پارادوس اشاره نمود که به خوبی حفظ و نگهداری شده اند. علاوه بر کلیسا و بناهای تاریخی، المان های این شهر و فواره معروف لا فونکالادا، که متعلق به قرن نهم می باشد و سبک آن رومی است از دیگر جاذبه های توریستی اوویدو هستند. نکته جالب توجه دیگر درباره این شهر، نمایش اوویدو در فیلم ویکی کریستینا بارسلونا وودی آلن می باشد.

سانتاندر:

 

یکی از سواحل زیبای اسپانیا، ساحل سانتاندر (Santander) است که در این شهر بندری در خلیج بیسکای واقع شده است. سواحل سانتاندر دارای ماسه هایی طلایی به شکل کمان منحنی است که از ساحل ال سالدینرو در شمال اسپانیا شروع می شود. دسترسی به ساحل از طریق باغ های پیکیو می باشد که بازدید از این ساحل را خاطره انگیزتر می کند. این شهر باستانی در سال 1914 در اثر آتش سوزی نابود شد و امروزه موزه هنر آن مجدد بازسازی شد و هنرمندان به نام زیادی در این مرکز مشغول به فعالیت هستند.

پارک ملی پیکوز دی اروپا:

 

اولین پارک ملی در اسپانیا، پارک ملی پیکوز دی اروپا (Picos de Europa National Park) است که در سال 1918 میلادی تاسیس گردید و از آن پس به عنوان پارک ملی مونتانا دی کوادانگا شناخته شده است. این پارک با دره های عمیق و کوه های مرتفعی که دارد پذیرای توریست ها و به خصوص کوهنوردان بسیاری در طول سال می باشد. پایین بودن ارتفاع مه در این پارک به زیبایی آن افزوده است.در کنار مناظر طبیعی و بکر و دیدنی این پارک، گردشگران امکان استفاده از قطار برقی را دارند که تا بیش از یک مایل بالاتر از سطح دریا می رسد و منظرگاهی زیبا از پارک به عرصه نمایش می گذارد.

   

آژانس هواپیمایی طاها گشت