آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

مکان های دیدنی سوچی

  • تاریخ : 20 دی 1396
  • نویسنده : تیم خبری طاها گشت
  • بازدید : 2695

تئاتر زمستانی سوچی

 

تئاتر زمستانی با 946 نفر ظرفیت، بین سال های 1934 تا 1937 و در مرکز سوچی بنا شد. ساختمان تئاتر با سبک نئوکلاسیک و ستون های کرنتین نمای چشمگیری داشته و به نمادی از فرهنگ سوچی تبدیل شده است.

 

 

معمار بنا( چرنوپیاتویا) با بهره گیری از رنگ هایی چون آبی، طلایی و سفید و هم چنین تعبیه چلچراغ و آویزهای کریستالی، داخل بنا را به فضایی خیره کننده تبدیل کرده است.

 

تئاتر زمستانی در سال 2005 مورد بازسازی کامل قرار گرفت و تعمیراتی در بخش های مختلف آن مثل صحنه تئاتر و صندلی ها انجام گرفت. 

شهربازی

 

این شهربازی با 12 سواری هیجان انگیز، تجربه ای متفاوت را برای تمامی اعضای خانواده فراهم می کند. از بین دستگاه های پارک می توان به بلندترین سواری سقوط آزاد روسیه( 63 متر ارتفاع) ، اژدها، سریع ترین سواری شهربازی( 105 کیلومتر در ساعت) و اژدها اشاره کرد.

 

سالن بازی های آنلاین مجهز به دستگاه های مدرن، چرخ و فلک جواهر با 13 متر ارتفاع به همراه چرخ و فلک کودکان منقوش به تصاویر داستان های پریان از دیگر جاذبه های این شهربازی هستند. 

آکواریوم

 

یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی سوچی، گسترده ترین آکواریوم اروپا با بیش از صدگونه از آبزیان آب شیرین و 30 آکواریوم می باشد.

 

از بخش های مختلف این آکواریوم می توان به سالنی با 13 آکواریوم و تونل 44 متری ( که می توان با عبور از این تونل که از سه طرف توسط آب احاطه شده است، به تماشای موجودات دریایی از جمله دلفین، پنگوئن ها، کوسه ها و ماهیان گرمسیری پرداخت) اشاره نمود. بخش دیگری نیز مخصوص ماهیان آب شیرین و به شکل جنگل های استوایی طراحی شده است. 

پارک ای جی هکت

 

پل آسمان(Sky Bridge) بلندترین پل معلق پیاده رو دنیا، با طول 439 متر در 207 متری سطح زمین، در این پارک واقع شده است.

 

با عبور از این پل معلق می توان در کنار تجربه ای فوق العاده از شور و هیجان به تماشای مناظر و چشم اندازهای خیره کننده پارک نیز لذت برد. در مرکز پل می توان مرتفع ترین پرش ( بانجی جامپینگ) را از ارتفاع 207 متری انجام داد. از دیگر خدمات پارک می توان به آموزش پرش با طناب، کوه نوردی، آمفی تئاتر و رستوران اشاره کرد. 

پارک ریوریا

 

از دیگر جاذبه های مهم شهر سوچی می توان به پارک ریوییرا که در بین قدیمی ترین پارک های این شهر قرار دارد، اشاره کرد. این پارک خوش آب و هوا با 240 نوع گونه گیاهی به منظور اوقات فراغت تزارهای روسی در سال 1898 تاسیس شد.

 

 

 

 

 

تعدد مجسمه هی پارک، لقب باغ وحش مجسمه ها را برای آن به ارمغان آورده است.گذرگاه نویسندگان( حاوی تندیس های ادیبان) ، آب نمای گل سنگ، آکواریوم، مجموعه تفریحی( شامل آبزیان متنوع از سراسر جهان) و شهربازی با چرخ و فلک منحصر بفردی که از فراز آن می توان به مشاهده شهر ساحلی و مناظر چشم گیر پرداخت، از دیگر جاذبه های این پارک به حساب می آیند. 

پیست اسکی

 

از بهترین پیست های اسکی کشور روسیه، در 45 کیلومتری دریای سیاه و در شهر سوچی قرار دارد. میزبان بازی های المپیک 2014 در مجاورت دریا واقع شده و دارای آب و هوایی مطبوع می باشد. به سبب گسترده بودن پوشش سرخس های این منطقه، نام Krasnaya Polyana توسط مهاجران یونانی بر آن گذاشته شد.

 

کلبه های ییلاقی، رستوران های متعدد به همراه هتل های مجهز از دیگر امکانات این مکان به شمار می روند. هر یک از سازه های کابلی این پیست ( گازپروم، رزخوتو و کاروسل) به مسیر و مجموعه ای مجزا می روند. 

باغ گیاه شناسی دنداریوم

 

این باغ بیش از 1800 گونه از گیاهان سراسر جهان از جمله گیاهان تزئینی و گیاهان مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیزی، موزه طبیعت نام گرفته است.

 

پارک دارای دو بخش کلی( دنداریوم بالایی به سبک باغ های ایتالیایی و دنداریوم پایینی شامل مجسمه های متنوع و استخر) به همراه باغ های مختلف قفقلزی، استرالیلیی، ژاپنی، مدیترانه ای و چینی می باشد.

بر فراز باغ دنداریوم که نام خود را از واژه ای یونانی و به معنای " مجموعه درختان" گرفته است، تله کابینی با چشم اندازی بی نظیر در حرکت می باشد.


 

آژانس هواپیمایی طاها گشت