آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

مکان های دیدنی سیشل

  • تاریخ : 20 دی 1396
  • نویسنده : تیم خبری طاها گشت
  • بازدید : 2742

جزیره ماهه(Mahe)

بزرگترین جزیره گرانیتی سیشل، با مساحتی حدود 155 کیلومترمربع با حدود 80,000 نفر 90% جمعیت کشور را داراست.

ازجاذبه های گردشگری ماهه میتوان به قله گرانیتی مورن با ارتفاعی حدود 905 متر که در پارک ملی مورن سیشل واقع شده است و برج ساعت، مراکزخرید و بازارهای مدرن و سنتی، باغ گیاه شناسی، کلیسا، موزه ، جنگلی زیبا و بکر که مملو از انواع درخت چتردریایی، گونه هایی نادر از ارکیده، گیاه پارچ و گیاه گوشتخوارمیباشد.

ساحل ماهه سراسر رقص و پایکوبی است که بهترین مکان برای سنگ نوردی، غواصی و رانندگی اطراف جزیره را دارد.

فرودگاه بین المللی ماهه درسال 1971 درقسمت شمال جزیره احداث شد . قسمتهای شمال و شرقی بیشتر مسکونی هستند و در جنوب و غرب پارک ملی دریایی، دانشگاه، جزیره ترز و جزیره شبح را میتوان مشاهده کرد.

کلیسا کاتولیک ماهه (Cathedral Of Our Lady Immaculate Conception)

کلیساهای زیادی در سیشل هستند که معروفترین آنها کلیسای ماهه است. حدود70,000 کاتولیک در سیشل سکونت دارند که 70% ازکل این فرقه در جهان را تشکیل میدهند.

سال 1851یکی از اولین کلیساهای سیشل با مفهوم باکره و معصوم بنا شد و در سالهای 1993 تا 1995 بازسازی گردید.

کلیسا، قلمرو اسقف کاتولیک بود که در سال 2001 درگذشت و در وسط کلیسا دفن شد، اما مقبره اش با یک نشان کوچک مشخص است.

خانه سارده(Sardes House)

خانه سارده، یک نمونه باقیمانده از خانه های چوبی که در اوایل قرن 20 ، با تمامی معیارهای هندسی می باشد.

زمانی این خانه بروی یک ستون سنگ تراشی شده بناگردیده بود ولی اکنون ، بر بتن های زیرزمین استوار است. نمای ساده ایوان خانه با نرده های زینتی و یک فضای قابل سکونت در زیر شیروانی میباشد.

ویکتوریا(Victoria)

پایتخت سیشل، دارای رستورانهای بین المللی، کافه ها ، کلوپها و بازارهای محلی است که محبوبترین و زیباترین بخش دیدنی ویکتوریا، همین بازارهاست ، جایی شلوغ و رنگارنگ درکنار میوه جات، سبزیجات و ترشیجات محلی و گیاهان میباشد که بهترین زمان رفتن به بازار صبح زود برای دیدن نمایش غذاهای دریایی است. مهمترین و اصلی ترین صادرات ویکتوریا ، نارگیل، روغن نارگیل،وانیل و ماهی هستند.

ویکتوریا خانه هایی باسبک کریول(سبک بومی فرانسه)، موزه هایی مملو از آثارهنری، باغ گیاه شناسی، برج ساعت و بازار ادویه جات و ترشیجات محلی دارد.

باغ گیاه شناسی ویکتوریا(Victoria Botanical Gardens)

درسیشل لاک پشتهای غول آسا باارزش ترین گونه های جانوری هستند که برای حفاظت بیشتر در باغ گیاه شناسی ویکتوریا از آنها نگهداری میکنند.

باغ 15 هکتاری، در ویکتوریا(پایتخت سیشل) شامل گیاهان و انواع درختان بومی میباشد.

درسال 2012 توسط سازمان حیات وحش افتتاح شد و هدف آن دانش و گسترش در پرورش گیاهان سنتی، محوطه سازی خوراکی ها و باغبانی ارگانیک میباشد.

برج ساعت Clock Tower

برج ساعت ویکتوریا، یکی از معروفترین بناهای سیشل که درزمان استعمار آن توسط انگلستان(1903)، با الهام از برج ساعت لندن (Little ben) لیتل بن، که ، برای مناسبت سالگرد باشکوه و طلایی ملکه ویکتوریا درسال 1897 ساخته و تقدیم ایشان شد، در مرکزی ترین نقطه شهر، بین خیابان خانه دولت و استقلال قرارگرفته است.

 

موزه ملی ویکتوریا(Victorioa National Museum Of History)

موزه ملی درسال 1964 برای نمایش دادن تاریخ، زبان شناسی، جانورشناسی، انسان شناسی، تاریخ نظامی، ارتش آزادی بخش و گیاه شناسی ساخته شد.

از آثاری موجود در موزه میتوان به سنگی که لویی شانزدهم نام خودرا بر آن هک کرد ( زمان استعمار سیشل درآورد) ، قدیمی ترین نقشه سیشل درسال 1517 ، کوچکترین تندیس ملکه ویکتوریا، دست نوشته و نقاشیهایی از سنتها و شیوه های زندگی در زمان گذشته اشاره کرد.

سلوین کلارک(Selwyn –Clarke)

بازار سلوین کلارک (به نام پزشک سیشلی، که خدمات زیادی را درجنگ جهانی اول به جنگ زدگان و زندانیان ارائه داد) ، سال 1840 در ویکتوریا ساخته و در 1999 بازسازی آن انجام شد. این بازار مملو از بوتیکها، مغازه های اجناس محلی ، هدایای تبلیغاتی و آثارهنری میباشد همچنین مکانی مناسب برای خرید سوغاتی، ادویه جات، ترشیجات ، ماهی، میوه و سبزیجات تازه است.

جزیره آلدابرا(Aldabra)

جزیره ای با ارتفاع 7,9 متر که دریانوردان عرب آنرا جزیره آلدابرا نام نهادند. ازمعدود جزایر دست نخورده توسط انسانها با جانورانی متمایز، یکی از بزرگترین جزایر مرجانی سیشل و رتبه دوم در دنیا که سال 1982 در میراث جهانی یونسکو ثبت شد.

آلدابرا، تاج جواهر اقیانوس هند بحساب میاید که دارای گونه های جانوری زیادی ازجمله: ببر و کوسه های غول پیکر، لاک پشتهای غول آسا، مارمولک، گونه های بومی از خفاش، پرندگان بومی(بوجانگای)، روباه و پرستوی دریایی است.

در جزیره حدود 100,000 لاک پشت در انواع سبزدریایی، منقاردار و دریایی با سنین مختلف یافت میشوند که طول لاک پشتهای بزرگسال به 105 سانتی متر و وزنشان به 350 کیلوگرم میرسد. آنها گیاهخوارند و از جلبکهای آب شیرین، انواع گیاهان و درختان تغذیه میکنند.

آژانس هواپیمایی طاها گشت