آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

کلیسای سنت استفان بلغاری

  • تاریخ : 26 بهمن 1401
  • نویسنده : تیم خبری طاهاگشت
  • بازدید : 523

در طول تاریخ، تور استانبول محل اقامت چندین ملیت بوده است، و یکی از آنها جامعه ای از اقلیت های بلغاریست بودند ساکنان این کلیسا در ابتدا ارتدوکس های بلغاری بودند که این مکان را برای عبادت های خود انتخاب کرده بودند. اما بعد ها پس از جنبش ملی خودشان آن ها کلیسا چوبی خودشان را بنا کردند.

کلیسا سنت استفان در ابتدا به منظور ایجاد یک محیط خانه برایس اقلیت های بلغاریست ساخته شد که تاریخ شگفت انگیز و جذابی در پس آن قرار دارد.

امروزه این کلیسا برای بازدید عموم باز می باشد و مردم می توانند برای تماشای زیبایی های این کلیسا به آن بروند. نکته مهم در مورد استانبول آن است که تمام مراکز مذهبی آن در یک نقطه متمرکز شده اند و مردم با هر عقایدی که دارند در کنار هم به

درباره کلیسای بلغاری سنت استفان:

کلیسا سنت استفان

در بالات که مشرف به شاخ طلایی است، کلیسای بلغاری سنت استفان یا کلیسای ارتدکس بلغاری سنت استفان بلغارها را خواهید دید. نمای بیرونی ساختمان بسیار شبیه به سنگ ساخته شده و طراحی بیرونی سفید و پیچیده ای دارد که گفته می شود متریال مورد استفاده برای آن چدن بوده است.

نکته جالب در مورد کلیسا سنت استفان:

کلیسا سنت استفان

نکته جالبی که در مورد این کلیسا وجود دارد آن است که این کلیسا در ابتدا در سال 1871 در وین ساخته شده و پس از آن به استانبول آورده شده است این کلیسا پس از رسیدن به استانبول در محل مورد نظر به هم متصل شده است و به شکل امروزی در آمده است. شکل ظاهری این کلیسا هنوز هم پس از چندین سال به عالی ترین شکل ممکن حفظ شده و یکی از زیباترین کلیساهای استانبول به شمار می رود که سالیانه بسیاری برای تماشای آن به استانبول سفر می کنند.

در دهه 1800 به بعد، اتباع بلغارستانی که با عثمانی کار می کردند خواستند تا از قوانین مرد سالارانه ارتدوکس یونان جدا شوند. از این رو این مکان به آن ها اهدا شد و کلیسا امروز باقی ماند امروزه خدمات به طور منظم انجام می شود. هنوز جامعه ای از ساکنان ارتدوکس بلغاری در این منطقه وجود دارد که این کلیسای خاص بسیار نزدیک به قلب و ریشه آنها در تاریخ است.

بازدید از کلیسای بلغاری سنت استفان:

کلیسا سنت استفان

این کلیسا امروزه برای خدمات رسانی به توریست ها و کسانی که تور استانبول را برای سفر خود انتخاب می کنند آماده هستند. همچنین با استفاده از حمل و نقل عمومی می توانید به این مکان برسید.

اگر در زمان غروب آفتاب از این کلیسا بازدید کنید،، درخشش طلایی خیره کننده آنرا خواهید دید که شاخ طلایی از آن نام گرفته است. ادر این مورد افسانه های زیبایی گفته شده است از این رو بهتر است حتما از آن دیدن کرده و عکس های مورد نظرتان را در این مکان بگیرید.

اگر به داخل کلیسای بلغاری سنت استفان می روید، حتماً از سنگ محراب دیدن کنید، که تنها ویژگی کلیسای اصلی است، قبل از انجام کارهای مرمت در طی چندین دهه.

پس از بازدید از کلیسا سنت استفان:

کلیسا سنت استفان

پس از بازدید از کلیسا، می توانید به Eminonu برگردید و در یکی از رستوران های خوشمزه دریایی تازه در زیر پل معروف گالاتا را برای خودتان غذا سفارش دهید.

همچنان می توانید از منطقه فاتح دیدن کرده و یا به یکی دیگر از رستوران های سنتی ترکیه بروید تا بتوانید از زیبایی های اصیل شهر استانبول دیدن کنید.

آژانس هواپیمایی طاها گشت