آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

شهر رم و جاذبه های تاریخی آن

  • تاریخ : 16 تیر 1398
  • نویسنده : تیم خبری طاهاگشت
  • بازدید : 1604

بازدید از شهر رم

همواره یکی از مقاصد مهم و پرطرفدار برای کسانی که به اروپا سفر می کنند شهر رم پایتخت کشور ایتالیا است. این شهر که از دیرباز بنا شده شاهد وقایع مختلف تاریخی و فرهنگ های متعدد بوده است از این رو رم دارای جاذبه های تاریخی و البته طبیعی فراوانی است. این شهر که نزدیک به 3 میلیون و 800 هزار نفر جمعیت دارد، در کنار دریا و کوهستان قرار دارد و مردم محلی برای فرار از گرمای تابستان به این مناطق هجوم می برند لذا در این فصل شاهد ترافیک سبک تری در شهر خواهید بود.

برای رسیدن به این شهر زیبا و تاریخی به فرودگاه داوینچی در قسمت جنوب غربی شهر می روید که از آن جا با تاکسی های مخصوص فرودگاه می توانید به مرکز شهر دسترسی داشته باشید. فرودگاه دیگری نیز در نزدیکی این شهر قرار دارد که اغلب برای پروازهای داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. بلیط هواپیما رم خود را از هر ایرلاینی که تهیه کرده باشید، پرواز شما در فرودگاه داوینچی به زمین خواهد نشست.

اغلب شهرهای جهان برای بازنمایی فرهنگ و تاریخ خود به توریست ها، از موزه های مختلف و مرتبط استفاده می کنند، اما می توان شهر رم را موزه ای طبیعی خواند. در هر جای این شهر می توانید نشانی از دوران پر شکوه قدیم آن ببینید. این شهر که مملو از مکان های تاریخی و جذاب است شاهد اتفاقات فراوان تاریخی قبل از دوران روشنی و در طی انقلاب رنسانس نیز بوده است به گونه ای که می توان ایتالیا را مهد رنسانس دانست. برای صرفه جویی در وقت و استفاده بهینه از آن خوب است تا قبل از سفر به این شهر دیدنی و تاریخی با جاذبه های تاریخی رم بیشتر آشنا شوید پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 

شهر رم و جاذبه های تاریخی آن

 

کولوسئوم /  Colosseum

همواره یکی از صحنه های زیبای فیلم های مرتبط با تاریخ رم صحنه ی درگیری بین گلادیاتورها در مقابل امپراطور است که در زمین وسیعی به صورت مدور صورت می گرفته و تماشاچی های پرشور و هیجان که لذت تماشا را دو چندان می کرده اند. بقایای این مکان همان کولوسئوم و یا آمفی تئاتر فلاویان است که اکنون در شهر رم قرار دارد، و یکی از پر بازدیدترین جاذبه های تاریخی آن به شمار می رود. این مکان میتوانسته 80 هزار تماشاچی را در خود جای دهد. قدمت این مکان به سال 70 و یا 80 پس از میلاد باز میگردد. این مکان جذاب و دیدنی به راحتی نیز قابل دسترسی است و می توانید از طریق مترو به آنجا بروید. هم چنین ایستگاه اخر قطار این شهر نیز در نزدیکی این مکان قرار دارد.

 

کولوسئوم رم

 

میدان سنت پیتر / St. Peter's Square

یکی از عجایب شهر رم را میتوان جای دادن کشوری در دل شهر دانست. بله کشور واتیکان کشور مذهبی مسیحیان در دل این شهر تاریخی قرار گرفته است. لذا با سفر به این منطقه یا کشور می توانید مکان های مذهبی تاریخی فراوانی را مشاهده کنید که از جمله ی آن میتوان به میدان سنت پیتر اشاره کرد. این منطقه یکی از زیباترین مناطق این شهر محسوب می شود. معماری این میدان به گونه ای است که به صورت دایره ای عظیم ساخته شده که دورتادور آن را ستون های عظیمی تشکیل داده است. بالای این ستون ها مجسمه هایی از پاپ های پیشین این منطقه قرار گرفته است. هم چنین در وسط این میدان بنای عظیمی به شکل ستونی چهارگوش که روی آن هرمی قرار داده شده است قرار دارد. اگر درون این میدان قرار بگیرید می توانید یکی از کلیساهای مسیحی (باسیلیکا) این منطقه را مشاهده کنید. هنوز هم در این میدان مراسم های آئینی بسیاری برگزار می شود.

 

میدان سنت پیتر

 

باسیلیکای سنت پیتر /  St. Peter's Basilica

یکی از زیباترین کلیساهای جهان که در میدان سنت پیتر قرار دارد، کلیسا باسیلیکا سنت پیتر می باشد. معماری فوق العاده این اثر را به میکل انژ نسبت داده اند که مملو از ریزه کاری ها و ظرافت های فراوان است. نمای بیرونی این کلیسا مجسمه هایی از مسیح و حواریون است. تزئینات داخلی و نحوه معماری همراه با تابش نور در روز به درون این کلیسا از ویژگی های منحصر به فرد آن است که نباید از دست داد. اگر بتوانید از پله ها بالا بروید و به بالای گنبد این کلیسا برسید می توانید نمایی زیبا از میدان سنت پیتر داشته باشید.

 

باسیلیکا سنت پیتر

 

معبد پانتئون / Pantheon, Rome

این معبد که در میدان دلاتوروندا قرار دارد توسط هادریان احیا شده است. ساختمان اصلی که توسط اگریپا بنا شده بوده است، در این منطقه قرار داشته است. هادریان با حفظ بنای اصلی به ترمیم آن در سال 118 پس از میلاد مسیح پرداخته است. این بنا با رواق های مستطیلی هنوز فرسایش نیافته و زمان را به خوبی تاب آورده است.

 

معبد پانتئون

 

آب نمای تروی / Trevi Fountain

همواره یکی از هنرهای موسوم به رمیان هنر مجسمه سازی بوده است. که با حضور میکل انژ این هنر به بالاترین درجه خود رسیده است. این آب نما که شاهکاری هنری است از مجسمه های ظریف و متعددی توسط سالوی در سال 1762 ساخته شده است که خدای اقیانوس را سوار بر ارابه خود نشان می دهد، که توسط تیریون ها کشیده می شود. گفته می شود اگر سکه ای را با دست راست از بالای شانه ی چپ خود به درون این حوض بیندازید شانس سفر دوباره به رم را خواهید داشت. این آب نما در نزدیکی معبد پانتئون قرار دارد.

 

آب نمای تروی

 

پله های اسپانیایی / Spanish Steps

135 پله ای که هدف از ساخت آن ها اتصال دو میدان معروف این شهر یعنی اسپاگنا و مونتی بوده است. این پله ها پهن و از سنگ ساخته شده اند. بالای این پله ها یک اوبلیسکی و سنگ نبشته قرار دارد. در بالای این پله ها می توانید کلیسای دی مونتی را نیز مشاهده کنید.

 

پله های اسپانیایی

 

انجمن رمی / Roman Forum

مهم ترین دیدنی شهر رم را می توان به انجمن رمی اختصاص داد. این مجموعه عظیم که هنوز بخش اعظمی از آن باقی مانده است محل زندگی عمومی و سیاسی مردم رم بوده است. طاق ها و ستون های عظیم این مجموعه هنوز باقی است. طاق های زحل، تیتوس و وستا و هم چنین سوروس به خوبی باقی مانده اند. برای بازدید از این مجموعه بهتر است تا یک روز از سفر خود را اختصاص دهید تا از جای جای آن بازدید کنید.

این شهر مهد کلیساهای مختلف و زیبا و تاریخی است که حتی اگر فردی مذهبی هم نیستید سعی کنید به آن ها سر بزنید. هم چنین در محله ی تیراتستو بروید و از کافه های آن جا لذت ببرید.

 

انجمن رومی

آژانس هواپیمایی طاها گشت