آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

مکان های دیدنی پرتغال

  • تاریخ : 20 دی 1396
  • نویسنده : تیم خبری طاها گشت
  • بازدید : 2251

کاخ ملی پنا:

 

کاخ ملی پنا، یکی از قلعه های زیبا و افسانه ای پرتغال می باشد که در بالای تپه ای در شهر سینترا واقع شده است که در روزهای روشن از شهر لیسبون می توان این قلعه با شکوه را مشاهده کرد. سبک بنا رمانتیسم بوده و متعلق به قرن 19 میلادی می باشد.معماری به کار برده شده در بنا تلفیقی از معماری مورها و مانیولین است. امروزه از این بنا به منظور برگزاری مناسبت های دولتی استفاده می شود.


 

برج بلم:

 

برج بلم، که از آن تحت عنوان برج سنت وینسنت نیز یاد می شود در جزیره ای در شهر لیسبون واقع شده است. برج مربوط به سال 1515 می باشد که کاربرد دفاعی داشته است.قدمت بنا به عصر کاوش بر می گردد که دارای چهار طبقه است و با سنگ های آهکی ساخته شده است. بنا دارای یک باستیون است که از لحاظ وسعت، 17 توپ را در خود جای می دهد.


 

ساحل نیروی دریایی:

 

زیباترین ساحل کشور پرتغال متعلق به ساحل نیروی دریایی است که دارای منطقه ساحلی اقیانوس اطلس می باشد و در منطقه آلگاروه واقع شده است. این ساحل شنی توسط صخره های مرتفع احاطه شده است. تصاویر این خلیج زیبا را قطعا در تبلیغات گردشگری به کرات دیده اید. آب شفاف و روشن ساحل این خلیج مکان مناسبی برای غواصان می باشد که دارای پارکینگ رایگان است و فاصله آن با شهر آلبوفیرا حدود 30 دقیقه می باشد.


اسکله ریبیرا:

 

یکی از مناطق زیبا در پورتو، اسکله ریبیرا (Cais da Ribeira) است که گاها از آن تحت عنوان " روح پورتو" نیز یاد می شود. قدمت این اسکله به قرون وسطی بر می گردد. بیشتر بناهای این شهر مربوط به قرون وسطی هستند که از این شهر، مقصدی توریستی و بی نظیر ساخته اند. جشن هایی که در ریبیرا برگزار می شود و آتش بازی های شبانه، پورتو را به یکی از شهرهای محبوب پرتغال تبدیل کرده است. اِلمان مکعب شکل برنزی در وسط میدان یکی از دیدنی های این شهر محسوب می شود.
 

قلعه اوبیدوس:

 

قلعه اوبیدوس (Obidos Castle) از دیگر میراث باستانی پرتغال است که بروی یک تپه در شهر اوبیدوس واقع شده است. شهر اوبیدوس متعلق به دوران رم باستان است و قدمت این قلعه تاریخی به قرن هشتم دوران مورها بر می گردد. شهر اوبیدوس در قرن 14 برای اولین بار بازسازی شد و یک دیوار به آن الحاق گردید. کاربری امروزی قلعه، هتل لوکس Pousada می باشد و هرساله در ماه ژانویه در این قلعه بازارچه سنتی برگزار می شود.


قلعه سائو خورخه:

 

از دیگر جاذبه های گردشگری شهر لیسبون قلعه سائو خورخه است که از تمامی نقاط شهر دیده می شود. قدمت این قلعه باستانی به دوران رم باستان می رسد. این قلعه در سال 1147 در جنگ های صلیبی دوم آزاد شد و بعد از آن محل اقامت پادشاهی بوده است. قلعه سائو خورخه بارها مورد بازسازی قرار گرفته است. امروزه تنها دیوار های قلعه و 18 برج برای بازدید گردشگران باقی مانده است.

 

کابو جیراو:

صخره های کابوجیراو در یکی از مجمع الجزایر کشور پرتغال درجنوب ساحل مادیرا واقع شده است. این صخره دارای ارتفاعی حدود 570 متر می باشد که به عنوان یکی از مرتفع ترین صخره دریایی در اروپا شناخته شده است. این صخره دارای چشم اندازی زیبا به اقیانوس می باشد که با نصب سکویی شیشه ای در سال 2012 در آن، می تواند یکی از هیجان انگیزترین و مهیج ترین تجربه ها برای گردشگران باشد.


کاپلا دوس اوسوس:

 

کاپلا دوس اوسوس (Capela dos Ossos) کلیسای حیرت انگیزی متعلق به قرن 16 می باشد. در واقع این کلیسا به دلیل ساخت بیش از حد گورستان در اوورا، در قرن 16 توسط راهبان به صورت یک راهکار پیشنهاد داده شد. اجساد باقی مانده به این کلیسا منتقل شدند و در واقع استخوان ها به منظور تزئین در فضای داخلی کلیسا مورد استفاده قرار گرفتند. این کلیسا بخشی از کلیسای سنت فرانسیس است که به سبک گوتیک ساخته شده است. نکته جالب درباره این کلیسا وجود 5000 اسکلت جمجمه در دیوارها و سقف های کلیسا است که آن را به یکی از عجایب دیدنی پرتغال مبدل ساخته است.


 

دانشگاه کویمبرا:

دانشگاه کویمبرا یکی از بناهای آموزشی معروف در پرتغال است که از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه ها در اروپا می باشد. ساخت این بنا متعلق به سال 1290 می باشد و از بزرگترین دانشگا های کشور پرتغال است که دارای 20000 دانشجو می باشد.


صومعه آلکوباکا:

 

صومعه آلکوباکا (Alcobaca Monastery)، یکی از صومعه های کاتولیک با معماری رومی است که در مرکز پرتغال واقع شده است. این بنای باشکوه تاریخی،اولین ساختمان گوتیک در پرتغال می باشد که متعلق به قرون وسطی است. صومعه آلکوباکا به همراه صومعه سانتا کروز در کوئیمبرا جزء مهم ترین بناهای متعلق به قرون وسطی می باشند.


آژانس هواپیمایی طاها گشت