آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

جاهای دیدنی پاریس در سال 2019

  • تاریخ : 14 اردیبهشت 1398
  • نویسنده : تیم خبری طاهاگشت
  • بازدید : 2953

جاهای دیدنی پاریس

شهر پاریس پایتخت کشور فرانسه در شمال کشور در کنار رودخانه سن با 105 کیلومتر مربع مساحت قرار گرفته است. پاریس یکی از آن شهر هایی است که اکثر مردم باید بازدید از آن را در لیست سفر های مورد علاقه خود قرار دهندو حداقل یکبار از آن دیدن کنند. در هر گوشه از این شهر چیزی ارزشمند برای دیدن و لذت بردن وجود دارد، از کلیسا ها و کاخ های تاریخی گرفته تا موزه های مدرن و گالری های هنری.در ادامه با برخی از جاهای دیدنی پاریس که هر گردشگر باید آن ها را ببیند، بیشتر آشنا می شویم.

برج ایفل

ایفل مشهورترین ساختمان بلند جهان می باشد که در قلب پایتخت، شهر پاریس قرار گرفته است. از زمان افتتاح و ساخت این برج حدود 129 سال می گذرد که در طول تمام این سال ها بالغ بر 250میلیون نفر از آن بازدید می کنند.

برج ایفل در سال 1887 در مدت دو سال و دو ماه و پنج روز به مهندسی و معماری گوستاو ایفل ساخته شد. این برج در ابتدا رنگ قرمز داشت و پس از آن 18 بار دیگر تغییر رنگ داد. حتی برج ایفل رنگ زرد هم داشته است؛ و امروزه هر هفت سال یکباربرای ترمیم و بازسازی برج رنگ زده می شود که در هر مرتبه حدود 60 تن رنگ استفاده می شود.

برج ایفل

در ساخت این سازه شگفت انگیز بالف بر 18 میلیون قطعه آهنی و 2.5 میلیون پرچ که این قطعات را به هم متصل می کند، به کار رفته است. و در هنگام وزش باد شدید در حدود 7 سانتی متر به نوسان در می آید.

هم اکنون این سازه عظیم و عجیب و غریب، نماد شهر پاریس و کشور فرانسه می باشد که به همین دلیل به یکی از محبوب ترین جاذبه ی گردشگری جهان تبدیل شده و سالانه تنها میزبان بیش از 7 میلیون گردشگر خارجی می باشد.

کلیسا نوتردام

در منطقه چهار شهر پاریس یکی از برترین نمونه های معماری گوتیک فرانسوی و مشهورترین کلیسا تاریخ قرار گرفته است. این کلیسا بی نظیر که نوتردام نام دارد و بالغ بر 800 سال قذمت نیز دارد. سالانه حدود 3 میلیون گردشگر از آن بازدید می کنند.

این کلیسا تارخی با معماری شاهکار خود در سال 1163 به دستور پادشاه لوئیس ششم یا سنت لوئیس و یکی از اسقف های اعظم موریس دوسولی، در جزیره ای کوچک در رودخانه سن در قلب پایتخت فرانسه ساخته شد. ساخت این بنای باشکوه حدود 150 سال به طول انجامید و پس از تخریب ها و بازسازی هایی بسیار که در زمان های گوناگون صورت گرفت در نهایت در سال 1991 جز میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.

کلیسا نوتردام

متاًسفانه در روز دوشنبه 15 آوریل 2019 یرن بنای تاریخیدچار آتش سوزی مهیبی شد، و تقریباً تمام سقف مخروطی و برج اصلی بنا از بین رفت و خسارات ج دی و جبران ناپذیری به تزئینات و آثار ین بنای بی نظیر وارد شد. این آتش سوزی در ساعت 18:50 از سقف کلیسا شورع و به سرعت گسترش یافت. با توجه به این که هیچ آسیب و تلفات جانی این اتنش سوزی نداشت اما ضرر بسیاری به صنعت گردشگری فرانسه وارد کرد.

باغ لوکزامبورگ

در منطقه شش شهر پاریس باغی سرسبز و دیدنی قرار دارد که در سال 1612 به دستور ماری دو مایسی بیوه شاه هنری چهارم، به تقلید از کاخ پیتی محل تولد وی در فلورانس، و برای محل اقامت وی پس از مرگ شاه هنری چهارم ساخته شد؛ و بعد ها در سال 1630 بانوی دو مایسی با خرید زمین های بسیاری در اطراف باغ 30 هکتار به مساحت باغ افزود تا اینکه در سال 1848 به عنوان پارک محلی مورد استفاده قرار گرفت.

باغ لوکزامبورگ

این مجموعه زیبا به علت قرار گیری در بپه ای به نام لوکزامبورگ، به باغ لوکزامبورگ شهرت یافته است. این باغ بی نظیر که به قلب آرام پاریس شناخته می شود، شامل بیش از 100 مجسمه هنری از قرن شانزدهم تا بیستم ، گل کاری های حرفه ای ، گالری و موزه های هنری متعدد می باشد.

موزه لوور

این موزه یکی از قدیمی ترین موزه های هنری جهان و بزرگترین موزه هنری پاریس می باشد؛ که با 600 هزار متر مربع مساحت در سمت راست رودخانه سن قرار گرفته است. این مجموعه شامل 380 هزار اثر هنری و تاریخی می باشد که اکثر آثار آن نیز مربوط به تاریخ انسانی ، فرهنگ و هنر می باشد؛ که تقریباً از سال 1793 به بعد به صورت عمومی قابل مشاهده می باشد.

موزه لوور

در مکان کنونی این موزه، در ابتدا قلعه ای متعلق به سال 1190 وجود داشت که در قرن 16 میلادی به کاخی سلطنتی برای اقامت پادشاه فرانسه تبدیل شد؛ و پس از انتقال کاخ پادشاهی فرانسه به کاخ ورسای با 537 اثار نقاشی به موزه ای برای استفاده عموم تبدیل شد.

در تاریخ 14 اسفند 1397 همزمان با هشتادمین سالگرد فعالیت موزه ملی ایران، برخی از آثر موزه لوور همچون تابلو های بسیار معروف نقاشی، آثاری از ایران باستان و ... در تهران به نمایش درآمد. آثار این موزه توجه علاقه مندان بساری را به خود جلب و گردشگران بسیاری را از تهران به پاریس کشاند.

کاخ ورسای

لویی چهاردهم در سال 1669 در دهکده ورسای، کاخی بزرگ برای محل اقامت و حکمفرمایی وی ساخته و جایگزین کاخ لوور پادشاهی شد؛ که پس از آن تمام پادشاهان این کشور در این کاخ زندگی کردند.

کاخ ورسای

هم اکنون این مجموعه از کاخ ها در شهر ورسای پاریس قرار گرفته است که عنوان بزرگترین مجموعه کاخ های سلطنتی دنیا را به نام خود ثبت کرده است و جزء آثار ارزشمند تاریخی و فرهنگی یونسکو می باشد. کاخ ورسای با 300 سال سن هنوز هم هر بیننده را شگفت زده و عاشق خود خواهد ساخت. که با داشتن مساحتی حدود 800 هکتار فضای سبز و زیربنا، نگینی در میان جاذبه های گردشگری پاریس می باشد. و شامل 200 هزار درخت و 50 فواره متفاوت می باشد. همچنین ساختمان این بنا دارای 700 اتاق خواب،2150 پنجره، 67 راه پله، 5 هزار تکه مبل و 3700 طراحی و مجسمه می باشد.

کلیسا سکره کر دو مون مارتر

این کلیسا پس از کلیسای جامع نوتردام، دومین جاذبه ی گردشگری مهم فرانسه است. کلیسا سکره کر در منطقه ای به نام مون مارتر بنا شده است که در کل به کلیسا سکره کر دو مون مارتر شناخته می شود.

کلیسا سکره کر دومون مارتر

این مجموعه فوق العاده به دو سبک بیزانس و رومانسک در بین سال های 1875 تا 1914 ساخته شد. ورود و بازدید از تمام بخش هیا این کلیسا به غیر از خزانه و گنبد آن رایگان می باشد؛ سالانه نیز میزبان حدود 11.5 میلیون نفر گردشگر جهانی می باشد که خود در صنعت گردشگری فرانسه، نقش بسزایی دارد. شما می توانید همه روزه از ساعت 6 صبح تا 22:30 شب به بازدید از این کلیسا بروید.

طاق پیروزی پاریس

طاق پیروی پاریس

در انتهای خیابان معروف شانزلیزه پاریس، سازه ای بزرگ به نام طاق پیروزی وجود دارد که شهرتی جهانی و محبوبیتی خاص در میام مردم فرانسه و گردشگران این شهر پیدا کرده است. این سازه ی بزرگ با 50 متر ارتفاع و الهام گرفته شده از طاق نصرت تیتوس روم باستان، در سال 1806 تسط ژان شالگرین برای یادبود و نمادی به افتخار سربازان حکومت ناپلئون، که در راه حفظ خاک فرانسه جان خود را فدا کرده اند، طراحی و ساخته شد.

بالون پاریس

در پارک آندره سیتروئن پاریس، بالون هلیومی بزرگی برای جشن سال نو 2000 میلادی توسط شرکتی فرانسوی ساخته شد. این بالون توسط 6000 متر مکعب هلیوم پر شده است و به وسیله یک کابل و لودر هیدوالکتریکی کنترل می شود. این جاذبه ی توریستی که کمتر در بین گردشگران پاریس شناخته شده است؛ در ابتدا به عنوان جاذبه ای توریستی و حمایت تبلیغاتی بنا شد. اما امروزه کاربرد هواشناسی نیز دارد به طوری که رنگ بالون با توجه به میزان آلودگی پاریس تغییر می کند و به راحتی با نگاه کردن به آن می توان میزان آلودگی شهر را متوجه شد.

بالون پاریس

این بالون می تواند در هر نوبت 30 مسافر (2500 کیلوگرم) را در ارتفاع 150 متری بالا ببرد که تاکنون بیش از 500 هزار نفر را سوار کرده است.

سفر به پاریس و بازدید از این همه جاذبه تاریخی و فرهنگی زیبا برای هر کسی لذت بخش خواهد بود . اما یکی دیگر از جاذبه های خاص این شهر پارک والت دیزنی می باشد که هر ساله باعث ورود میلیون ها گردشگر به این شهر می شود. اگر هنوز نمی دانید مقصد بعدیتان کجاست به سرعت بلیط پاریس را تهیه کرده و از این شهر بی نشیر دیدن کنید.

دیزنی لند

در سفرتان به پاریس بازدید از شهر والت دیزنی تجربه ای شگفت انگیز را برایتان به همراه خواهد داشت. در سال 1972 شرکت والت دیزنی ساخت دیزنی لند را در منطقه مارون لا واله در 32 کیلومتری شرق پاریس آغاز کرد.این مجموعه از 2 بخش اصلی پارک دیزنی لند و پارک والت دیزنی استودیو، و بخش های متنوع دیگر همچون فروشگاه، رستوران، هتل و محل های اقامت متعدد و ... تشکیل شده است. این مجموعه برخلاف تصور تنها برای کودکان و نوجوانان ساخته نشده است؛ و می تواند برای هر کس در هر گروه سنی سرگرم کننده و جذاب باشد.

دیزنی لند پاریس

راحت ترین و در عین حال به صرفه ترین راه برای رسیدن به این مجموعه بی نظیر استفاده از خط RER A می باشد؛ که از پاریس تا دیزنی لند حدود 41 دقیقه زمان می برد. فعالیت این مجموعه بزرگ همه روزه از ساعت 10 صبح آغاز و تا سعت 23 شب ادامه دارد. شما فقط برای ورود به این مجموعه باید بلیط بخرید و دیگر برای استفاده از هیچ کدام از بازی ها نیازی به پرداخت هزینه نیست. قیمت بلیط برای بزرگسالان 90 یورو و برای هر کودک 64 یورو می باشد. توجه داشته باشید که تتا زمان خارج شدن از پارک بلیط خود را دور نیندازید.

 

آژانس هواپیمایی طاها گشت