آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

مکان های دیدنی نیاگارا

  • تاریخ : 20 دی 1396
  • نویسنده : تیم خبری طاها گشت
  • بازدید : 3604

آبشار نیاگارا (Niagara Falls)

آبشار نیاگارا در زمان یخچالهای طبیعی و در پایان عصر یخبندان ویسکانسین (آخرین عصر یخبندان) تشکیل شد. این آبشار هم از نظر زیبایی و هم بعنوان یک منبع با ارزش جهت استفاده از امکانات تفریحی، تجاری، صنعتی از قرن 19 تاکنون بوده است.

نظریه‌های گوناگونی درمورد نام این آبشار وجود دارد که برخی معتقدند از نیاگاگارگا بومیان منطقه نشات گرفته و برخی دیگر گویند از شهر کوچکی به اسم «اونگنیاهرا» به معنی «جایی که زمین به دو نیم می‌شود» میاید اما پژوهشگری، نام نیاگارا را به «گردن» معنی میکند که در آغاز این نام به گلوگاه سرزمین میان دریاچه‌های ایری و اونتاریو، نسبت داده میشد

.

آبشار نعل اسب(قلمرو کانادایی) و آبشار آمریکایی(قلمرو آمریکایی) توسط جزیره بز از یکدیگر جدا شدند و آبشار نقاب عروس(قلمرو آمریکایی) که بوسیله جزیره لونا ازآنها جدا شده به ترتیب از بزرگ به کوچک آبشار نیاگارا را در جنوبی ترین گردنه رود تشکیل میدهد.

ارتفاع آبشار نعل اسبی 53 متر و آبشار آمریکایی بین 21 تا 30 متر می باشد که حجم آبهای سرازیر شده در فصل های پرآب تا 5700 متر مکعب است و 90% آن از آبشار نعل اسب تامین شود، اما در فصل زمستان بدلیل یخ زدگی آبشار، حجم آبهای سرازیر شده 1400 مترمکعب است.

خط مرزی بین المللی آمریکا و کانادا در سال 1819 از طریق آبشار نعل اسب مشخص گردید، اما این مرز در مدت طولانی با توجه به فرسایش طبیعی دچار اختلاف شده است.

برج اسکای لون(Skylon Tower)

برج اسکای لون در مجاورت آبشار نیاگارا و مشرف به هر دو آبشار آمریکایی و بزرگترین آبشار (نعل اسب) می باشد.

ساخت این برج از سال 1964 آغاز و مبلغی بالغ بر 7 میلیون دلار صرف ساخت آن گردید. این برج در6 اکتبر1965 توسط فرماندار نیویورک و انتاریو افتتاح شد. ازسال 1975 برج اسکای لون چندین بار فروخته و بازسازی شد تااینکه درنهایت سپتامبر 2008 شکل کنونی اش را بدست آورد.

داخل این برج دارای 2 رستوران در طبقات بالا، اتاق نهارخوری گردان درطبقه پایین و در قسمت بالای اجلاس سوئیت بوفه می باشد. قسمت بیرون برج مغازه های فروش سوغات و هدیه، رستوران، فست فود و یک محوطه تفریحی بزرگ است.

آن دِ لِیک (On The Lake)

آن دلیک، دهکده ای کوچک در کناره دریاچه انتاریو و در مقابل نقطه غربی ایالت نیویورک واقع شده است بطوریکه خاک آمریکا کاملا قابل رویت می باشد. این دهکده آرام و زیبا با جمعیتی 15000 نفری است که شهردار در آنجا حاکم مطلق محسوب میگردد.

از جاذبه های گردشگری آن دلیک میتوان به این موارد اشاره کرد: قدیمی ترین خانه تئاتر، کلیسای سنت مارک (قدیمی ترین کلیسای آنگلیکان انتاریو) ، مدرسه عمومی نیاگارا، کلیسا سنت وینسنت پل (قدیمی ترین کلیسای کاتولیک انتاریو) ، خانه مک فارلند قدیمی ترین ساختمان بازمانده درنیاگارا بر روی دریاچه است که در طول جنگ سال 1812 بعنوان یک بیمارستان و محله افسران استفاده میشد، به همین دلیل در دسامبر1813 آنرا سوزاندن و قسمتی از خانه سالم مانده که در حال حاضر برای بازدید عموم آزاد میباشد.

ساعت گل (Floral Clock)

ساعت گل در مرکز پارکی به مجاورت آبشار نیاگارا قراردارد و توسط باغبانان پارک بدقت نگهداری میشود که طراحی آن درسال 2 بار بنابر فصل سرد و گرم تغییر پیدا میکند. هم چنین هر 3 ماه یکبار مناسب با آن فصل صدای موسیقی سازهایی نظیر سِنج در فضای پارک از ساعت پخش میشود.

ساعت گل نیاگارا تقریبا 100 سال عمر دارد و یکی از بزرگترین ساعتهای دنیا بحساب میاید که حدود 15,000 تا 20,000 گل و گیاه در طراحی ساعت بکار رفته است.

آژانس هواپیمایی طاها گشت