آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

جاهای دیدنی نیویورک در سال 2019

  • تاریخ : 12 خرداد 1398
  • نویسنده : تیم خبری طاهاگشت
  • بازدید : 4897

جاهای دیدنی نیویورک

کلان شهر نیویورک یکی از مهم ترین ایالت های کشور آمریکا می باشد که از 5 منطقه با نام های بروکلین، منهتن، استیتن آیلند، برانکس و کویینز تشکیل شده است. در زیر زمین بانک مرکزی این ایالت بزرگ در عمق حدود 25 متری زمین مقدار بسیار زیادی شمش طلا  نگهداری می شود که به طبق گفته ها در حدود 25 درصد از کل شمش های جهان در این بانک نگهداری می شود. به غیر از میزان شمش های موجود در این شهر، نیویورک محل زندگی بسیاری از میلیونرهای جهان می باشد و ثروتمندترین شهر جهان شناخته شده است. کلان شهر نیویورک با دو نام شهر امپراطوری ( امپایر استیت ) و سیب بزرگ  نیز شناخته می شود . این شهر پرجمعیت با داشتن چندین فرودگاه فعال داخلی و بین المللی یکی از پرتردد ترین خطوط هوایی و طبیعتا بلیط هواپیما نیویورک یکی از پر فروش های جهان می باشد. 

نیویورک قطب اصلی فعالیت های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی امریکا می باشد. و با داشتن 53 آسمان که همگی بلند تر از 200 متر می باشند، دارای نمایی خاص و فوق العاده است.  به غیر از دنیای مدرن و سازه های غول پیکر، نیویروک ویژگی های دیدنی بسیاری نیز دارد که سالانه میلیون ها نفر به خاطر آن ها وارد نیویورک سیتی می شوند. به احتمال زیاد شما نیز زیاد درباره جاهای دیدنی نیویورک نشنیده اید. در ادامه با برخی از مشهورترین آن ها  بیشتر آشنا می شویم.

ساختمان امپایر استیت

این ساختمان تجاری، یکی از مهم ترین سازه های این شهر می باشد که به طوری می توان گفت نماد اصلی شهر نیویورک است. ساختمان امپایر استیت با 102 طبقه در سال 1930 در محله منهتن ساخته شد. این برج تا سال 1972 بلندترین آسمان خراش جهان بوده است که با ساخته شدن مرکز تجارت جهانی، این عنوان از این برج گرفته شد.

ارتفاع این برج تا طبقه 102 برج در حدود 391 متر می باشد که بقیه ارتفاع برج مربوط به آنتن تلویزیونی بالای برج می باشد. که در مجموع ارتفاع امپایر استیت 448 متر اندازه گیری شده است.

 

ساختمان امپایر استیت

 

پارک مرکزی نیویورک

سنترال پارک منصقه ای سبز و وسیع در قلب شهر نیویورک درست در مرکز منطقه منهتن می باشد. این پارک شهری، در سال 1857 فردریک لاو اُلمستد و همکارش کالورت واکس پس از برنده شدن در یک مسابقه طراحی، پروژه طراحی و ساخت این منطقه جنگلی و سبز شهر به عهده گرفتند. و پس از گذشت مدت کوتاهی در سال 1858 آغاز شد و در نهایت در سال 1873 به اتمام رسید.

ای پارک در ابتدا 3155 هکتار بود اما در گذشت زمان با تغییراتی که در آن ایجاد شدف اکنون دارای 342 هکتار می باشد. سنترال پارک نیویورک یکی از مناطق بسیار محبوب این شهر می باشد. و روزانه هزاران بازدید کننده محلی و گردشگر خارجی دارد. سنترال یا پارک مرکزی منطقه شهری نیویورک، در سال 1962 به عنوان یکی ازنماد های تاریخی ملی آمریکا شناخته شد.

 

سنترال پارک

 

میدان تایمز

یکی از دلایل جذاب بودن نیویورک، میدان همیشه بیدار این شهر، میدان تایمز می باشد. این میدان شلوغ و پر هیاهو توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده و جذابیتی خاص به این شهر می بخشد. در این میدان تعداد بیسار زیادی مانیتور، و چراغ وجود دارد به طوری که گفته میی شود این میدان به راحتی از فضا نیز قابل مشاهده می باشد.

با وجود شلوغی این بخش از شهر بازدید از این میدان لذتی خاص دارد. هیاهو، رستوران ها و کاه های متعدد، جنب و جوش مردم در تمام 24 ساعت، تمام از ویژگی های میدان تایمز می باشد که تا آن را مشاهده نکنید متوجه ان نخواهید شد.

 

میدان تایمز

 

شاید پایتخت نشینان ما نیز بگویند که تهران نیز همیشه بیدار و در جنب و جوش می باشد. اما با سفر به نیویورک و بازدید از میدان تایمز متوجه تفاوت بسیار زیاد این منطقه با تمام جهان خواهید شد. حال اگر قصد سفر به این کلان شهر را دارید. می توانید بلیط تهران نیویورک خود را از این بخش خریداری کنید.

موزه و یادبود حادثه یازده سپتامبر

در تاریخ 11 سپتامبر سال 2001 میلادی در خاک ایالات متحده امریکا، گروه القاعده حملات تروریستی و مرگبار بسیاری را برنامه ریزی و اجرا کرد. یکی از هولناک و مرگبارترین آن ها ربودن 4 هواپیما مسافربری توسط 19 تن از افراد این گروه و اصابت آن ها با برج ها دوقلو امریکا بود.

پس از این حادثه هولناک به احترام و برای یادبود افرادی که در این روز جان باختند، درمحل برج های دوقلو بنایی یادبود ساخته شد. در این موزه روی یک صفحه از جنس برنز اسم لفراد کشته شده حکاکی شده است. و بر دیوار های استخر هایی که به جای برج قرار دارند آویزان شده است.

 

بنای یادبود یازده سپتامبر

 

حمل و نقل نیویورک

به غیر از مکان های گردشگری، تاریخی و تفریحی در هر شهر، حمل و نقل گسترده و مناسب، رستوران های خوب، هتل های تمیز با قیمت های مناسب و عوامل های بسیار دیگر نیز در جذب گردشگر، و راحتی مسافران اهمیت بسیاری دارند. حمل و نقل عمومی گسترده و زیاد نیویورک که جابه جایی را برای همه بسیار راحت کرده است یکی از آن عوامل مهم می باشد.

 

حمل و نقل در تلگرام

 

موزه هنر متروپولیتان

این موزه که در بین بزرگترین و به نام ترین موزه های جهان قرار دارد. در منطقه منهتن شهر نیویورک در شرق پارک مرکزی و خیابان پنجم، یکی از مشهورترین خیابان های نیویورک واقع شده است. این موزه در میان مردمان نیویورک با نام مت ( Met ) شناخته می شود. و محل نگهداری آثار هنری بسیار ارزشمندی از هنرمندان گوناگون جهان می باشد. این مجموعه از سال 1872 که افتتاح شده است تاکنون موزه ای ارزشمند از اثر های هنری مهم جهان بوده است. حتی در این موزه شما شاهد مجموعه ای از آثار ایران باستان نیز می باشیم. شاید به جرات بتوان گفت پس از لوور این موزه موزه بسیار مهمی می باشد.

 

موزه متروپولیتن

 

مجسمه آزادی

تندیس آزادی که در سال 1886 توسط دولت فرانسه به این کشور هدیه شده است. مهم ترین و شناخته شده ترین سازه این شهر می باشد.

این مجسمه که به صورت قطعات جدا از هم وارد این شهر شد. پس از تکمیل شدن در بندر نیویورک قرار گرفت. مجسمه آزادی در حدود 46 متر ارتفاع دارد و یکی از نماد های مهم امریکا محسوب می شود.

 

مجسمه آزادی

 

پل بروکلین

پل ها یکی از مهم ترین سازه های انسانی می باشند که تحولی عظیم  را در شهر سازی و ارتباط ایجاد کرده اند. پل معلق بروکلین واقع در شهر نیویورک یکی از مهم ترین پل های جهان می باشد. که گاهی با عنوان هشتمین عجایب جهان شمرده می شود.

ساخت این پل مربوط به بیش از 180 سال قبل در سال 1825 میلادی بوده و تا سال 1903 طولانی ترین پل معلق جهان شناخته می شده است. اگر به نیویورک سفر کردید می توانید با استفاده از خطوط 4، 5 و 6 مترو نیویورک مستقیم به این پل بروید.

 

پل بروکلین

 

خیابان پنجم نیویورک

شاید به نظر عجیب باشد یک خیابان جز مهم ترین جاذبه هیا یک شهر باشد. اما خیابان پنجم نیویورک که شیک ترین و گران ترین خیابان جهان می باشد، جاذبه ای مهم در نیویورک می باشد. در این خیابان لوکس، گران ترین فروشگاه ها و رستوران های جهان با دکور و چیدمان هایی فوق العاده شیک و لوکس قرار گرفته است. این خیابان به اندازه جذاب و متفاوت می باشد که اکثر افراد تنها برای دیدن این خیابان می روند.

 

خیابان پنجم نیویورک

 

مرکز هنر های نمایشی لینکن

مرکز لینکلن، یکی از بزرگترین دانشگاه های جهان برای هنرهای نمایشی و هنرهای تجسمی می باشد که در سال 1959 با بودجه ای که جان دی راکفلر سوم داد، ساخته شد. این مرکز در حال حاضر 30 سالن بین المللی مهم از جمله اپرای متروپولیتن، تئاتر دیوید H. و ... را شامل می شود. و سالانه اجرا های مهم و خاص بسیاری در ان به نمایش گذاشته می شود.

 

موزه هنر های نمایشی لینکن

 

موزه مادام تیسو

مادام تیسو در اواخر قرن هجدهم شروع به ساخت مجسمه چهره های معروف با موم کرد، و از شخصیت های انقلابی و مشهور فرانسه شروع کرد. و بعد ها درموزه خود درلندن مجسمه اشخاصی را که درگیر جنایات حساس جهان بوده اند به نمایش گذاشت. در حال حاضر که بیش از 150 سال از مرگ این هنرمند می گذرد چندین موزه در شهر های بزرگ سراسر جهان وجود دارد که اثار او، و آثاری که در ادامه کار او ساخته شده است به نمایش گذاشته می شود. یکی از این موزه های تیسو در شهر نیویورک واقع شده است.  موزه تیسو در نیویورک در بین توریست ها و بازدیدکنندگان جوان، جذابیت فرهنگی خاصی دارد و بسیار مورد علاقه قرار گرفته است.

 

موزه مادام توسو نیویورک

آژانس هواپیمایی طاها گشت