آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

مکان های دیدنی مونترال

  • تاریخ : 20 دی 1396
  • نویسنده : تیم خبری طاها گشت
  • بازدید : 2586

کلیسای نوتردام (Notre-Dame Basilica )

قصری سلطنتی که در منطقه تاریخی مونترال قدیم وخیابان 110 غربی نوتردام وروبروی میدانDarmes واقع شده است. سبکی که این کلیسا دارد به دلیل انکه فضای داخلی آن با شکوه برنامه ریزی شده است، در حال حاضر نیز هنوز یکی از رمانتیک ترین ها در کل جهان می باشد. سقف آن آبی پررنگ با ستاره های طلائی و بقیه به رنگ های آبی ، قرمز، آبی لاجوردی،نقره ای و ارغوانی رنگ آمیزی شده است..و می توان گفت بر خلاف تصوری که از یک کلیسا دارید این مکان بیشتر منظره ای با تاریخ مذهبی مونترال را نشان میدهد.

 

مونترال قدیم (Old Montreal یا Vieux-Montréal)

مونترال قدیم درحدفاصل بین آسمان خراشهای شهر مونترال و رودخانه سن لارنس ( جنوب جزیره مونترال) واقع شده است.

این محله مملوء از خیابان‌های قدیمی سنگ‌فرش شده و ساختمان هایی با سیصد سال قدمت می باشد. همچنین رستوران‌های فرانسوی و موزه‌های تاریخی این منطقه از جذابیت‌های توریستی اصلی این شهر به حساب می آید.

تابستان‌های این منطقه شور و حال فراوانی دارد؛ این‌جا و آن‌جا نمایش‌های خیابانی برپا می‌کنند و و تراس رستوران‌ها پر از توریست می‌شود کتاب‌های راهنما به اشتباه از این منطقه با عنوان شهر قدیمی (Old Town) نام برده ‌شده ‌است، اما اهالی شهر آن را به نام مونترال قدیم می‌شناسند

بندر قدیمی در حقیقت قسمت جنوبی مونترال قدیم است که به طول دو کیلومتر و در امتداد رودخانه لارنس قرار دارد. درمرکز این بندر، مرکز علمی مونترال واقع شده که در طول سال نمایشگاه های متفاوتی کودکان و نوجوانان در آن به اجرا در می آورد.

بیودم یا زیستگاه طبیعی (Biodem )

این ساختمان به دلیل برگزاری مسابقات المپیک در سال 1976 ساخته شده است و در حال حاضر جزوء زیر مجموعه های موزه طبیعی مونترال به حساب می آید. که شامل یک باغ وحش پوشیده شده، یک آکواریوم و یک باغ گیاه شناسی که می توان گفت هر کدام به صورت ترکیبی در یک مکان قرار گرفته است و مجموعه ای متشکل از سیستم های بوم شناختی حیوانی و جانوری از ناحیه های مختلف قاره امریکا را نشان می دهد. این زیستگاه طبیعی سرپوشیده ( بیودم) شامل هر چهارفصل سال می باشد به طوری که هر ساله 800 هزار بازدید کننده از نقاط مختلف را به خود جذب کرده و بواسطه ی گونه های متنوع جانوری و گیاهی، اکوسیستم های مناطق مختلف جهان را تداعی می کند.

     

آژانس هواپیمایی طاها گشت