آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

بام استانبول

  • تاریخ : 08 بهمن 1401
  • نویسنده : تیم خبری طاهاگشت
  • بازدید : 633

استانبول یکی از بزرگترین شهرهای جهان است و بهترین راه برای تماشای نمای کلی شهر، رفتن به بام استانبول است. چرا که در این مکان می توانید مناظر غروب آفتاب بر فراز تنگه بسفر را تماشا کرده و در کنار آن از غذا ها و نوشیدنی در رستوران های بام لذت ببرید.

بام تماشایی استانبول

بام استانبول

هر زمان که در گوگل اسم استانبول را سرچ می کنیم، اولین عکس‌هایی که معمولاً ظاهر می‌شوند، منظره‌ای شگفت‌انگیز از پشت بام، در غروب آفتاب، مشرف به نمای کلی در تور استانبول هستند. این فضا که با تعداد بسیار زیادی از کبوترها و مرغ های دریایی در بالای آن همیشه در سرچ های استانبول در گوگل به  چشم می خورد از زیباترین مکان های استانبول است.                                                         

چگونه به بهترین بام غروب در استانبول برویم:

کافه Nova Santiye که در استانبول واقع شده است و از محله سلطانحمت استانبول حدود 15-20 دقیقه پیاده روی دارد. اگر در هنگام تهیه بلیط هواپیما استانبول قصد بازدید از  

  • ایاصوفیه
  • مسجد آبی
  • کاخ توپکاپی
  • بازار بزرگ

را دارید می توانید با رزرو محل اقامت خود در کنار این مناطق که در محله سلطانحمت واقع شده ضمن بازدید از این مکان ها، این کافه زیبا که مشرف به کل استانبول است نیز تماشا کنید

اما حتی اگر در منطقه دیگری از استانبول اقامت دارید، با تاکسی به راحتی می توانید از این بام زیبا دیدن کنید.

کافه نوا سانتیه (تراس غروب):

بام

با بالا رفتن از تعداد زیادی پله برای رسیدن به پشت بام رستوران، در نهایت به منظره ای تماشایی از استانبول خواهید رسید و اگر در زمان غروب آفتاب به این مکان بروید منظره تماشایی تر خواهد بود .

همچنین در این کافه یک فضای کوچک زیبا در یک منطقه مجزا از رستوران وجود دارد که می توانید در آن بنشینید و چای بنوشید و عکس بگیرید. البته بهتر است بدانید که برای استفاده از آن منطقه مجزا در رستوران و استفاده از آن لازم است تا هزینه ای مجزا بپردازید

هزینه قسمت مجزا کافه:

این هزینه برای هر نفر 50 لیر (حدود 6 تا 7 دلار آمریکا)  بوده و شامل چای و زمان مورد نظر شما استفاده از فضا در غروب آفتاب می شود.

زیبایی فضای بام استانبول:

بام استانبول

لذت نوشیدن چای در این فضا به همراه تهیه چندین عکس مختلف می تواند یک تجربه فوق العاده برای شما باشد. همچنین در این فضا فوق العاده می توانید در کنار تماشای غروب آفتاب از منظره زیبای تنگه بسفر لذت ببرید.

نکات:

آب و هوا :

حتی در تابستان، ممکن است بام استانبول در شب استانبول سرد شود. معمولا رستوران ها در محوطه خود پتو هایی برای استفاده عموم قرار داده اند اما اگر سرمایی هستید بهتر است برای خود یک ژاکت به همراه بیاورید.

برای رزرو جا زود اقدام کنید:

بام استانبول

تماشای غروب آفتاب در بام استانبول یک تجربه ی شگفت انگیز و یکی از دیدنی ترین جاهای دیدنی استانبول است و از آنجا که این بام طرفداران بسیار زیادی در بین گردشگران دارد بهتر است برای رزرو آن خیلی زود اقدام کنید.

احتمال مدفوع کردن پرندگان وجود دارد:

از آنجا که تعداد پرندگان بسیار زیاد است ممکن است پرندگان روی شما مدفوع کنند از این رو بهتر است حواستان به این موضوع باشد

هزینه:

استفاده از این مکان جداگانه در کافه هزینه مجزا خواهد داشت اگرچه که در استانبول می توانید به رستوران هایی بروید که هزینه مجزا برای بام خود ندارند اما قطعا فضای خاص و سنتی این بام را نخواهند داشت

محل اقامت:

برای دیدن بهترین مکان های توریستی استانبول، توصیه می شود در محله سلطانحمت اقامت کنید. چرا که تمام  معروف ترین مکان های توریستی در فاصله چند قدمی آن قرار دارند. و همچنین با چند دقیقه پیاده روی به راحتی می توانید به این مکان برسید. از این رو این منطقه یک انتخاب بسیار مناسب برای شما می تواند باشد و بهتر است آن را از دست ندهید.

آژانس هواپیمایی طاها گشت