آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

جشنواره های استانبول

 • تاریخ : 24 بهمن 1401
 • نویسنده : تیم خبری طاهاگشت
 • بازدید : 394

استانبول ساختار جهانی و کلان شهری خود را در طول اعصار حفظ کرده است و محل گردآمدن

 • تمدن ها
 • امپراتوری ها
 • ادیان
 • زبان ها
 • فرهنگ ها

مختلف است. تور استانبول به دلیل موقعیت منحصر به فرد، میراث تاریخی و فرهنگی سخاوتمندانه و زندگی شهری زنده، بدون شک پایتخت زندگی هنری و فرهنگی ترکیه و همچنین یکی از جذاب ترین شهرهای جهان است.

استانبول به عنوان شهری که به گرمی پذیرای هنردوستان و هنرپیشه‌ها است، طیف گسترده‌ای از فعالیت‌ها و جشنواره‌های هنری و فرهنگی مانند جشنواره‌های اپرا، باله، فیلم، تئاتر، رقص و موسیقی را در طول سال برگزار می‌کند. علاوه بر این، بسیاری از جشنواره‌های مختلف در مجموعه‌ای از رشته‌ها در استانبول برگزار می‌شود.

از این رو استانبول محل برگزاری انواع جشنواره های مختلف است و بسیاری از مردم به شرکت در این فستیوال ها علاقه دارند از این رو زمان خود را به گونه ای تنظیم می کنند تا در زمان سفر خود این جشنواره ها را از دست ندهند.

جشنواره کاپادوکس:

جشنواره کاپادوکیه

جشنواره Cappadox ترکیه یک جشن فرهنگی در فضای باز متشکل از سرگرمی های متنوع نظیر:

 •  موسیقی
 • هنر
 • غذا

است که کاملا برنامه ریزی شده است تا بهترین تفریحات را برای کسانی که در آن شرکت می کنند. این جشنواره یک فستیوال بسیار خاص و جدید است که در کاپادوکیه برگزار می شود در این تایم از سال صد ها بالن با رنگ های مختلف به پرواز در می آیند و شهر سراسر زیبایی و شور می شود.

جشنواره: 3 تا 6 جولای

فستیوال روز جمهوری:

فستیوال ملی استانبول

کی از جشنواره ها که به عنوان روز ملی ترکیه نیز شناخته می شود فستیوال روز جمهوری نامیده می شود، این جشن که در تاریخ 29 اکتبر هر سال برگزار می شود. در این روز مردم تارکیه با پرچم این کشور به بیرون از خانه های خود رفته و در راهپیمایی بزرگ شهر شرکت می کنند تا همبستگی خود را با دولت و کشور ترکیه به نمایش بگذارند.

در این روز همچنین مردم برای نشان دادن علاقه خود به آتاتورک عکس های وی را چاپ کرده و با خود به راهپیمایی می برند.

جشنواره خرید استانبول:

فستیوال خرید استانبول

برای عاشقان خرید، فستیوال خرید همانند یک معجزه است. به همین دلیل در زمان برگذاری آن تورهای استانبول به شدت مورد استقبال قرار میگیرند.

در این جشنواره انواع برند های وارداتی و کالاهای داخلی وارد تخفیفات بی نظیری می شود که بسیاری را برای خرید به وجد می آورد ضمن اینکه استانبول یکی از بهترین شهر ها برای خرید در دنیاست.

اما خبر بدی که در مورد این جشنواره وجود دارد آن است که این جشنواره زمان مشخصی برای برگزاری ندارد از این رو نمی توان برای آن برنامه ریزی کرد اما نکته مثبتی که در این مورد وجود دارد آن است که این جشنواره در هر سال برگزار می شود.

فستیوال مولانا:

مولانا فستیوال ترکیه

یکی دیگر از نمادین ترین فستیوال هایی که در استانبول برگزار می شود فستیوال زیبای مولاناست در این فستیوال به گرامیداشت این شاعر و عارف بزرگ پرداخته می شود در این جشنواره بسیاری از مریدان  عاشقان این حضرت شرکت می کنند و آیینی برای گرامیداشت وی برگزار میکنند.

از جالب ترین و دیدنی ترین آیینی که در این جشنواره برگزار می شود می توان به آیین رقص سماع اشاره کرد که گونه ای از حرکات موزون برای ستایش خداوند است.

زمان برگزاری: 10 تا 17 دسامبر

BLACK FRIDAY در استانبول:

بلک فرایدی استانبول

چه از طرفداران خرید باشید چه خیر حتما اسم بلک فرایدی به گوشتان خورده است. خرید کردن از تفریحات استانبول به حساب می آید در این فستیوال تمام قیمت ها به کف خود می رسد و زمان مناسبی است تا اگر قصد خرید کالایی را داشتید در این زمان با کم ترین هزینه آن را خریداری کنید.

خرید کریسمس در استانبول:

فستیوال کریسمس استانبول

اگرچه که استانبول کشوری مسلمان است اما این نمی تواند مانع زیبایی آن در کریسمس شود چرا که در استانبول نیز همانند سایر کشور ها این جشن به صورت کامل و با جزئیات خاص برگزار می شود.

اما این نکته به همین جا ختم نمی شود چرا که سفر به  استانبول به جز تماشای زیبایی ها در کریسمس شامل تخفیفات گسترده در زمینه ی پوشاک لوازم خانگی و ... نیز می شود پس بهتر است این مراسم خاص را به هیچ عنوان از دست ندهید.

آژانس هواپیمایی طاها گشت