آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

اسکله های استانبول

  • تاریخ : 18 بهمن 1401
  • نویسنده : تیم خبری طاهاگشت
  • بازدید : 583

اسکله های استانبول از جاهای دیدنی استانبول هستند که جلوه زیبایی به این شهر می دهند این اسکله ها که جابه جایی توریست ها را در دریای بسفر بین دو بخش آسیایی و اروپایی ممکن می سازند از نقاط گردشگری و جذاب و دیدنی استانبول نیز هستد در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با بخشی از زیباترین اسکله های این این شهر شگفت انگیز آشنا سازیم.

اسکله هالیچ امینونو (امین اونو):

اسکله

Eminönü کنار بندرگاه با قایق‌هایی که مسافران را در اسکله کشتی در نزدیکی بازارهای شهر جا به جا می کنند، از زیبا ترین اسکله های شهر است. در کنار این اسکله بازار مصر یا بازار ادویه دارای غرفه هایی پر از میوه، چای و ادویه است، و همچنین بازار بزرگ مجموعه ای رنگارنگ از فرش، پارچه، چراغ و جواهرات قرار دارد.

اسکله توریول امینونو

اسکله توریول از مهمترین اسکله های استانبول برای پهلو گرفتن کشتی‌های

  • تفریحی
  • کروز
  • بین‌قاره‌ای

 است که در نزدیکی شاخ طلایی و در رود بسفور واقع شده است. در کنار این اسکله انواع رستوران ها و کافه ها برای توریست هایی که به تماشا این اسکله می روند وجود دارد.

اسکله بغار:

اسکله های استانبول

کشتی های این اسکله بین اسکله بغار و شهیر هاتلاری تردد می‌کنند. این اسکله همچنین به اسکله با 3 نام معروف است چرا که 3 نام متفاوت دارد و به هر 3 نام این اسکله را می شناسند.

اسکله اسکودار:

در این اسکله بیشتر سفرهای گردشی که بر روی دریای بسفر هستند انجام میشود و یکی از بهترین اسکله های کشتی های تفریحیست.

اسکله حارم عرب:

اسکله

اسکله (Harem Araba) ویژه حمل خودرو از عرض بسفور به حارم اتوگار است که یک پایانه اتوبوس‌های درون‌شهری در ساحل آسیایی استانبول است.

اسکله سارایبورنو:

بسیاری از کشتی های بزرگ زمانی که راه و مسیر طولانی ای برای طی کردن داشتند در این اسکله پهلو می گرفتند اما این روز ها اسکله سارایبورنو رونق خود را از دست داده و دیگر همانند سابق رونقی ندارد.

اسکله توربول کاراکوی:

در این اسکله کشتی‌های توریول به سمت:

  • کاراکوی
  • اسکودار

و در تابستان کروزهای بسفور و کشتی‌های به سمت جزایر پرینس (آدالار) از ان حرکت می‌کنند.

اسکله کاراکوی:

اسکله

از این اسکله کشتی هایی که به سمت کادیکوی از شهیر هاتلاری حرکت میکنند وجود دارد این کشتی ها هر ربع ساعت حرکت منظمی را به سوی کادیکوی دارند و همچنین نمای زیبایی را برای تماشای توریست ها در تور استانبول در آن منطقه پدید آورده اند.

یولکو سالونو (پایانه کشتی‌های کروز):

یولکو سالونو اسکله ای تفریحی و زیباست اما در این روز ها فعالیت این اسکله متوقف شده و تا اطلاع ثانوی کشتی ای از این اسکله جا به جا نمی شود و سال هاست که فعالیت آن در حالت تعلیق قرار گرفته است. اما گفته شده که این اسکله زیبا به زودی بازسازی می شود و فعالیت خود را مجدد ازسر میگیرد.

اسکله سالیپازاری:

کشتی‌های کروز که از اسکله کادیکوی می آیند در این اسکله زیبا و دیدنی لنگر می اندازند. در اطراف این اسکله مکان های زیادی برای بازدید توریست ها در گذشته وجود داشته است اما سال هاست که رونق خود را از دست داده و امروزه تنها محل پهلو گرفتن کشتی های کروز اسکله کادیکوی است.

اسکله کاباتاش:

اسکله

این اسکله نیز همانند اسکله یولکو سالونو مدتی است که به حالت تعلیق در آمده و برای بازسازی و نوسازی آن فعالیت هایی در حال انجام است تا مجددا بتوان از این اسکله برای پهلو گرفتن کشتی ها استفاده کرد.

پایانه کشتی‌های پنی کاپی:

کشتی های حمل خودرو در این اسکله از دریای مرمره به سوی بورسا می روند و در بین راه خود در این اسکله پهلو می گیرند.

اسکله خودرو حارم:

این اسکله بیشتر مخصوص جابجایی خودرو از دریای بسفور به حارم اتوگار است این اسکله به عنوان یک پایگاه درون شهری برای حمل و نقل خودرو به کار می رود

اسکله بشیکتاش:

از این اسکله کشتی های آوارسا و هاتلاری به سوی اسکله اسکودار حرکت میکنند. این اسکله از تاریخی ترین اسکله های استانبول است و قدمت بسیار زیادی دارد. از این اسکله همچنین قایق های زیادی به سمت شهرهای دیگر استانبول در حرکتند این اسکله همچنین از اسکله های دیدنی و جاهای زیبای استانبول است که در سفر به این شهر بهتر است حتما از آن بازدید کنید.

 

آژانس هواپیمایی طاها گشت