آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

8 واقعیت باورنکردنی درباره تاریخ ایتالیا که بهتر است بدانید

  • تاریخ : 19 اردیبهشت 1401
  • نویسنده : تیم خبری طاهاگشت
  • بازدید : 1379

ایتالیا به عنوان یکی از تأثیرگذارترین فرهنگ ها در طول قرن های متمادی می‌باشد و همیشه چیزهای جدیدی برای یادگیری در مورد تاریخ ایتالیا وجود دارد.

ایتالیا قرن هاست که جهان را مجذوب خود کرده است. این کشور اروپایی یکی از پربازدیدترین مکان های روی زمین است و میلیون ها گردشگر را به دلیل داشتن

  • غذا های خوش طعم
  • نوشیدنی‌های بینظیر
  • تاریخ غنی
  • هنر و زیبایی های طبیعی

 مجذوب خود کرده است.

پس از بازدید از تور اروپا و سفر به کشور زیبای ایتالیا، می توان درک کرد که این کشور شگفتی های بی پایانی دارد که شاید که تنها با یکبار بازدید نمی‌توان از تمام این شگفتی ها و زیبایی‌ها دیدن کرد.

1.هیچ کشور دیگری به اندازه ایتالیا میراث جهانی ندارد

میراث جهانی یونسکو

سفر به هر شهری از کشور ایتالیا به معنای محاصره شدن با مناظر تاریخی بسیار است چرا که تاریخ ایتالیا به هزاران سال پیش بازمی گردد، بنابراین جای تعجب نیست که این کشور دارای بیشترین میراث جهانی در جهان باشد.

بر اساس گزارش یونسکو، ایتالیا با داشتن 58 اثر ثبت شده در میراث جهانی در رتبه اول جهان و پس از آن چین با 56 اثر در رتبه دوم آثار ثبت شده در جهان قرار گرفته است.

2.ایتالیا کشور مورد علاقه شکسپیر بود

ایتالیا و شکسپیر

ایتالیا کشور مورد علاقه شکسپیر بود اگرچه ویلیام شکسپیر در انگلستان متولد شد، اما به شدت به ایتالیا علاقه داشت. و این را می‌توان از داستان رومئو جولیت که داستان آن‌ها در شهر عشاق یعنی ورونا ایتالیا متولد شد دریافت.

اما این تنها داستان هایی از شکسپیر نیستند که داستان آن ها در ایتالیا نوشته شده بلکه به گفته بسیاری از منابع حدود 38 مورد (حدود یک سوم) از شخصیت های داستتنی این شاعر و فیلمنامه نویس در ایتالیا متولد شدند که از جمله معروف ترین آن ها میتوان به اتلو و تاجر ونیز اشاره کرد

3.سکه های درون فواره فونتانا د تروی Fontana de Trevi صرف امور خیریه می شود

فواره فونتانا

یکی از زیباترین مکان هایی که در تور ایتالیا بهتر است حتما از آن دیدن کنید فواره زیبا فونتانا د تروی است در کنار این فواره مجسمه الهه آبها پوسیدان قرار دارد که به وسیله ارابه ای دو اسب که یکی از آن ها سرکش و دیگری آرام است را هدایت میکند این دو اسب در حقیقت نمادی از سرکشی طبیعت و آب است

در گذشته بسیاری از افرادی که قصد ترک شهر برای رفتن به جنگ را داشتند در روبروی این دریاچه قرار می گرفتند و سکه ای را از سمت چپ شانه خود به درون دریاچه می انداختند و اگر سکه آن ها به درون دریاچه می افتاده به این معنی بوده است که آن ها در جنگ پیروز شده و دوباره صحیح و سالم به این شهر باز می گشتند.

امروزه بسیاری از جوانان رو به روی این فواره می ایستند و به شیوه گذشته سکه ای را به سمت آن پرتاب می کنند و معتقدند اگر سکه درون این فواره بیافتد آن ها به عشق حقیقی در زندگی خود دست پیدا می کنند.

گفته می شود بر اساس برخی منابع، فواره تروی رم در سال  چیزی در حدود2016 1.5 میلیون دلار درآمد داشته است، زیرا گردشگرانی که بلیط هواپیما خود را به مقصد این مکان رزرو می‌کنند پس از بازدید از این فواره روزانه نزدیک به 3500 دلار آمریکا را به این فواره می ریزند. 

دزدین پول از این فواره جرم محسوب میشود و جریمه دارد چرا که هر از گاهی دولت سکه ها را از درون فواره  خارج می کند و پول آن به فعالیت های خیریه کلیسا می رسد. این پول معادل 15 درصد از بودجه سالانه کاریتاس رم است.

4.ایتالیایی ها هزاران سال است که پاستا می خورند

پاستا

نمی توان در مورد غذای ایتالیایی صحبت کرد و به پاستا اشاره ای نکرد. غذا بخش بزرگی از تاریخ و فرهنگ مردم ایتالیا است و برخی منابع معتقدند که پاستا در قرن سیزدهم توسط مارکوپلو به مردم ایتالیا معرفی شد

گفته می شود که مارکوپلو در سفرهای خود و با الهام از تجهیزاتی که در سفرهای خود در دیده بود ایده تهیه پاستا توانست پاستا تهیه کند و از این رو تولید ماکارانیی در ایتالیا قدمتی هزاران ساله دارد

ایتالیایی ها در طی قرن ها مهارت های تولید پاستا را بهبود بخشیده اند و از این رو اگر بلیط هواپیما خود را به مقصد ایتالیا رزر و کردید پیشنهاد ما این است که پاستا را در زادگاه این غذا تجربه کنید.

5.قدیمی ترین دانشگاه جهان در ایتالیا  

دانشگاه قدیمی ایتالیا

دانشگاه بولونیا در سال 1088 تأسیس شده و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های سراسر جهان است این دانشگاه که قدیمی ترین دانشگاه در دنیای غرب شناخته می شود فارغ التحصیلان بنامی در میان سیاستمداران و پاپ ها را تعلیم داده است

این مکان همچنین یکی از زیباترین دانشگاه ها در بازدید از تور اروپا است و در بین گردشگران بسیار محبوب می باشد. بازدید از این مکان از دوشنبه تا شنبه در طول روز امکان پذیر است.

6.گربه ها در ایتالیا دارای حقوق قانونی هستند

گربه ها در ایتالیا

شکی نیست که ایتالیایی ها از عاشقان دوست داران حیوان خانگی و به خصوص گربه ها هستند. آن گونه که در تاریخ آمده گربه ها را در روم باستان مقدس می دانستند و مجسمه هایی از گربه ها در شهر وجود داشته است چرا که گربه ها حیوانات مورد علاقه الهه دیانا بودند. گربه ها بخشی از رم مدرن هستند و لارگو آرژانتین، در حال حاضر خانه 130 گربه خیابانی است.

عشق ایتالیایی ها به گربه ها هنوز زنده است. نزدیک به 300 هزار گربه در رم وجود دارد و همه آنها توسط دارای حقوق قانونی هستند و تحت حمایت دولت محافظت می شوند

این حقوق به گربه ها این اجازه را می دهد که در این شهر با امنیت زندگی کنند و نمیتوان آن ها را حذف کرد  در این کشور همچنین قوانینی برای بهداشت گربه ها وجود داردویولون سل

7.ایتالیا پایتخت ویولون

ویولن را آندریا آماتی بیش از چهار قرن پیش در کرمونا اختراع کرد. از آن زمان، این مکان شهرت یافت داشت و کار صنعتگران به عنوان یکی از میراث فرهنگی ناملموس بشریت شناخته می شود.

در تور اروپا در شهر کرمونا یکی از معدود شهرهایی است که گردشگران می توانند ببینند که چگونه صنعتگران قرن ها پیش ویولن می ساختند، زیرا توانستند این هنر را حفظ کنند. بازدیدکنندگان همچنین می توانند در یکی از کارگاه های متعدد ثبت نام کنند و نحوه ساخت ویولن را بیاموزند.

پیشنهاد ما این است که اگر بلیط هواپیما تهران به میلان را رزرو کردید بازدید از این کارگاه های ساخت ویولون را از دست ندهید

8.پمپئی و بازگشت دوباره

پمپئی

پمپئی یکی از جاذبه‌های زیبا و ازشمند تاریخی کشور ایتالیا است که هر ساله مورد توجه بسیاری از بازدید کنندگان در سراسر جهان قرار می گیرد

در حالی که امروزه بیشتر مردم درباره پمپئی شنیده اند باید گفت این شهر قرن ها که کشف نشده باقی مانده بود. پمپئی پس از فوران کوه وزوویوس در سال 79 پس از میلاد ویران شد. این شهر تنها در قرن هجدهم دوباره کشف شد و حفاری‌ها اجساد، ساختمان‌ها و ابزارهایی را که به خوبی حفظ شده بودند دوباره پیدا شد.

از نظر تیم تحریریه سایت طاهاگشت، امروزه این مکان یکی از جذاب ترین دیدنی ها در کشور ایتالیاست

آژانس هواپیمایی طاها گشت