آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

برآورد هزینه های سفر به استانبول:

  • تاریخ : 25 دی 1401
  • نویسنده : تیم خبری طاهاگشت
  • بازدید : 429

سفر به استانبول یا به هر شهر دیگری نیاز به برآورد هزینه دارد. اگر از ایران به کشورهای خارجی سفر می کنید از آنجا که انتقال پول امری بسیار دشوار است بهتر است قبل از سفر برنامه ریزی برای سفر به استانبول خود را با براورد هزینه ها تکمیل کرده و مطابق با آن برای خود هزینه مورد نیاز را همراه ببرید.

میانگین هزینه یک سفر 3 روزه آخر هفته به استانبول:

استانبول

اگرچه که هزینه سفر فرد به فرد و مورد به مورد بسته به تفریحاتی که بدان علاقه دارید و یا حتی سبک سفر شما متفاوت است اما همیشه می توان مبلغی را برای این مورد برآورد کرد. اگر به صورت میانگین برآورد کنیم، میانگین قیمت یک سفر 3 روزه آخر هفته به استانبول:

برای یک مسافر انفرادی: 270 دلار

برای یک زوج: 459 دلار

برای یک خانواده 4 نفره: 594 دلار

نمونه بودجه سفر استانبول

قبل از هر چیز قصد داریم به اقلامی که در سفر به استانبول بدان نیاز پیدا خواهید کرد بپردازیم:

مسافر بودجه: برای هر نفر در روز 650 لیر

با 36 دلار برای هر نفر در روز (یا 252 دلار در هفته)، می توانید استانبول را با بودجه بسیار اندک ببینید.

 300 لیر برای اقامت یکشبه در هاستل اختصاص و 350 لیر در روز را برای هزینه هایی نظیر: حمل و نقل عمومی، صبحانه غذای خیابانی ، ناهار و شام در رستوران های محلی، تجربه حمام های عمومی. و هر تعداد فعالیت رایگان به اضافه ورود به یک جاذبه با هزینه بلیط

سفر با هزینه متوسط:

مسافر میان رده: 1500 لیر در روز

هزینه ای معادل 83 دلار برای هر نفر در روز (یا 580 دلار در هفته) برای یک سفر نه چندان گران و معقول کافی است.

این به شما 1000 لیر برای اقامت در یک هتل میان رده به اضافه 500 لیر برای هزینه روزانه شما نظیر: حمل و نقل عمومی و جابه جایی در برخی از روز ها با تاکسی، صبحانه سنتی ترکی، تنقلات و غذاهای خیابانی و شام در یک رستوران محلی به همراه نوشیدنی، ورود به چند موزه می باشد.

سفر با هزینه بالا:

مسافر سطح بالا: 5000 لیر

بودجه  276 دلار برای هر نفر در روز (یا 1932 دلار در هفته) برای سفر به استانبول با تفریحات لاکچری کافی است. یک هتل بوتیک حدود 2500 لیر در هر شب هزینه دارد و با هزینه 2500 لیر دیگر در روز می توانید: از آن برای تاکسی، صبحانه ترکی فانتزی و سایر وعده‌های غذایی در رستوران‌های سطح بالاتر یا بین‌المللی، یک تور خصوصی با راهنما استفاده کنید. و تجربه سرگرم کننده ای مانند کلاس آشپزی، حمام درمانی مجلل و گشت و گذار در غروب آفتاب در تنگه بسفر.

هزینه ترنسفر فرودگاهی به میدان تکسیم:

52.5 لیر (2.5 دلار)

Havabus/Havaist خدمات رسمی اتوبوس فرودگاهی در استانبول و یک سرویس عالی برای سفر مطمئن و مقرون به صرفه به فرودگاه و از فرودگاه است که به صورت 24 ساعته خدمات رسانی می کند و مسافران را به میدان تقسیم می رساند.

سیم کارت محلی

350 لیر (19.30 دلار)

هنگام خرید سیم کارت در ترکیه، گردشگران تنها چند انتخاب بسیار محدود دارند که تنها یکی از آن ها دارای بسته ی توریستی است که قیمتی معادل 350 لیر دارد

کارت حمل و نقل عمومی و استانبول کارت

50 لیر معادل 2.80 دلار

اگر قصد استفاده از حمل و نقل عمومی در تور استانبول را دارید، یک کارت حمل و نقل شارژی یک خرید ضروری است. برای مترو، اتوبوس‌ها، وانت‌های دلموش، تراموا و مهم‌تر از همه، کشتی‌های محلی لازم است. همچنین در مقایسه با خرید بلیط های الکترونیکی تک سفری یا چند سفری به شما امکان دسترسی به کرایه های کمتر را می دهد.

غذا در استانبول:

غذا در استانبول

صبحانه سنتی ترکی:

90 تا 150 لیر

خوردن صبحانه سنتی ترکی کهوالتی در سفر به استانبول ضروری است. یک صبحانه تکمیل در یکی از محله های خوب ترکیه بین 90 تا 150 دلار هزینه دارد.

غذای دو نفره در یک رستوران ترکی:

200 تا 360 لیر

هنگامی که در استانبول هستید، مانند استانبولی ها عمل کنید و تا جایی که ممکن است در رستوران های محلی ترکیه غذای خود را میل کنید. بسته به نوع مکان، غذا ها قیمت متفاوتی دارد اما بین 200 تا 360 لیر قیمت مناسبی برای یک وعده غذایی دو نفره خواهد بود.

غذای دو نفره در یک کافه رستوران بین المللی

350 تا 500 لیر

برای غذاهای بین المللی در یک رستوران خوب نیز که غذاهای بین المللی دارد نیاز به پرداخت 350 تا 500 لیر برای 2 نفر داریم

ورودی گالاتا:

گالاتا

130 لیر

یکی از معروف ترین نماها در استانبول که داستان ها و افسانه های بسیاری نیز در باره آن وجود دارد برج زیبای گالاتاست که در سفر به استانبول باید حتما از آن دیدن کنید.

رقص سما:

545 لیر

یکی از توریستی ترین ها در استانبول رقص سما موسوم به مولوی می باشد که در برخی مساجد محلی برگزار می شود و تماشای این رقص در سفر به استانبول خالی از لطف نیست.

آژانس هواپیمایی طاها گشت