آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

شارجه پایتخت فرهنگی امارات

  • تاریخ : 29 آبان 1397
  • نویسنده : تیم خبری طاهاگشت
  • بازدید : 2543

شارجه پایتخت فرهنگی امارات متحده عربی

 

شارجه یکی از شیخ نشین های امارات متحده عربی است. امارت شارجه دارای سه شهر در کرانه دریای عمان می باشد که از بدنه اصلی این امارات جدا هستند. به همین علت شارجه از موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی برخوردار شده است، به گونه ای که دریای عمان در غرب آن و خلیج فارس نیز در شرق آن قرار دارند. شارجه تنها منطقه در ایالات متحده عربی می باشد که به این دو دریای مهم راه پیدا کرده است. همچنین با تمام امارات عربی نیز مرز مشترک دارد.

شارجه به سبب داشتن آثار باستانی و فعالیت های فرهنگی بیشتر نسبت به دیگر امارات عربی از سال 1998 به پایتخت فرهنگی امارات مشهور شده است.

حاکم کنونی این امارت شیخ دکتر سلطان بن محمد القاسمی (از سال 2005) می باشد.

 

sharjeh

 

مسجد النور

 

مسجد النور مشهورترین مسجد در بین 600 مسجد موجود در شارجه می باشد. مسجد النور در مرکز شهر و داخل پارک زیبایی با مجموعه ای کامل از کافه ها، رستوران ها و ... واقع شده است. از این نظر مکان مناسبی برای گذراندن یک روز از اقامت خود در شارجه می باشد.

  al-noor sharjeh

مسجد النور به دلیل داشتن ساختمانی به سبک اصیل و سنتی با داشتن معماری فوق العاده و برگرفته از دوره عثمانی برای همه جذاب می باشد، همچنین اولین و تنها مسجد در شارجه می باشد که ورود برای عموم اعم از مسلمان و غیرمسلمان آزاد می باشد.

به همراه داشتن دوربین برای عکسبرداری و فیلمبرداری از داخل مسجد بلامانع می باشد.

al-noor mosque  

خانه النبودة

 

خانه النبودة درست در قلب شارجه واقع شده است. این خانه متعلق به تاجر معروف مروارید عبید بن عیسی بن علی الشمس معروف به النبودة بوده است، که این خانه را حدوداً سال 1845 طی چند مرحله ساخته شده است و النبودة در این خانه به همراه سه همسر و فرزندانش زندگی می کرد.

این خانه از 14 نوامبر 1995 به عنوان موزه رو به عموم باز شده است. خانه النبودة یک نمونه منحصر به فرد از هنر شگفت انگیز معماری گذشته می باشد. مکانی مناسب برای دیدن، لذت بردن و درک فرهنگ امارات متحده عربی می باشد.

    bait al naboodeh

القصباء

 

القصباء محبوب ترین مقصد گردشگری شارجه می باشد. یک روز گردش عالی در القصباء را می توانید این طور شروع کنید؛ در ساعت های اول حضورتان در القصباء یک قایق تفریحی اجاره کرده و در دریاچه گشتی بزنید یا سوار برچرخ و فلک معروف (چشم امارت) کل شهر را تماشا کنید. در کنار امکانات تفریحی شما انتخاب های زیادی در بین منو رستوران ها و کافه ها در اختیار دارید. و در اخر می توانید در کنار دریاچه یا در داخل کانال ها قدم بزنید و از دست فروش ها خرید کنید.

 

القصباء

 

آژانس هواپیمایی طاها گشت