آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

کلیسا چورا:

  • تاریخ : 01 اسفند 1401
  • نویسنده : تیم خبری طاهاگشت
  • بازدید : 547

کلیسای منجی مقدس، که بیشتر با نام کلیسای چورا شناخته می‌شود تاریخچه‌ای طولانی دارد که به قرن چهارم بازمی‌گردد. این کلیسا در قرن چهارم خارج از دیوارهای شهر قسطنطنیه ساخته شد و از جاهای دیدنی  استانبول است، نگامی که دیوارهای شهر در قرن پنجم ساخته شد، صومعه به چهره ای برای دفاع از شهر تبدیل شد و به دلیل موقعیت مکانی آن، "چورا" نام گرفت.

درون کلیسا چورا:

کلیسا چورا

کلیسای چورا در قرن یازدهم بازسازی شد و زیباترین نقاشی‌های دیواری و موزاییک‌های بیزانسی در قرن سیزدهم درج شد تا بنای یادبود به شکل کنونی در بیاید. تا زمان سقوط قسطنطنیه، کلیسای چورا یکی از جذاب‌ترین نمونه‌های رنسانس بود. زمانی که عثمانی ها به شهر حمله کردند، حدود پنجاه سال بعد، سلطان بایزید دوم کلیسا را ​​به مسجد تبدیل کرد. بهترین آثار هنری به دلیل اعتقاد به اسلام که به مردم اجازه عبادت در مقابل نقاشی‌های دیواری بیزانس را نمی‌داد، تخریب نشد، بلکه پوشانده شد.

موزه کلیسا چورا:

موزه کلیسا چورا

از سال 1945، این ساختمان توسط دولت ترکیه تعیین و در سال 1958 به موزه تبدیل شد.

  • موزاییک ها
  • نقاشی های دیواری

به دلیل اسلامی شدن مکان قرن ها پشت گچ پوشانده شده

قرن ها پشت گچ پوشانده شدند، به همین دلیل مانند گذشته ثابت نبودند، همچنین زلزله باعث سقوط آنها شد. خاموش و تجزیه می شود. خوشبختانه، با کمک بودجه و موسسات آمریکایی، بیشتر آثار هنری می توانند بازسازی شوند و در کلیسای چورا (موزه کاریه) به نمایش گذاشته شوند.

خانه های اطراف آن به طور کلی به سبک پنجره های خلیج قدیمی استانبول بازسازی شده اند. هتل کاریه دقیقا در کنار آن به گردشگران داخلی و خارجی که برای اقامت شبانه روزی می آیند خدمات می دهد. برای کسانی که می خواهند در این هتل غذا بخورند سرویسی نیز وجود دارد. می توانید از مغازه های اطراف کلیسا سوغاتی یا کارت پستال بخرید. کسانی که از تور کلیسا خسته شده اند می توانند با نوشیدن قهوه ترک در باغ چای روبروی آن لذت ببرند و استراحت کنند.

چگونه به کلیسای چورا برویم؟

کلیسا چورا

کلیسای چورا در مرکز تور استانبول، در منطقه ادیرنکاپی منطقه فاتح، در محله درویش علی، در بلوک 2607، بسته 1 واقع شده است. این کلیسا همچنین به بسیاری از موزه ها نزدیک است. بنابراین حمل و نقل بسیار راحت است.

برای رفتن به کلیسای چورا باید به منطقه ادیرنکاپی بروید. کسانی که از شبه جزیره تاریخی می آیند می توانند با اتوبوس هایی که از Eminönü به Edirnekapı می روند، استفاده کنند. با پیاده شدن در ایستگاه اتوبوس Edirnekapı، می توانید تنها در چند دقیقه پیاده روی به کلیسای Chora برسید.

آژانس هواپیمایی طاها گشت