آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

راهنمای انتخاب صندلی هواپیما قبل از رزرو

  • تاریخ : 18 تیر 1398
  • نویسنده : تیم خبری طاهاگشت
  • بازدید : 5407

انتخاب صندلی هواپیما قبل از سفر

این روزها به دلیل پیشرفت تکنولوژی صنعت حمل و نقل نیز دستخوش تغییرات و تحولات مثبتی شده است. هم چنین زندگی در این دنیای مدرن نیازمند زمان بیشتر و برنامه ریزی برای استفاده ی بهینه از زمان هر فرد است. لذا افرادی که مجبورند تا زمان زیادی را در مسیر باشند تقریبا از این زندگی مدرن عقب می مانند. می توان این مشکل را با استفاده از وسیله های درست حمل و نقل برطرف کرد. برای مسافت های طولانی می توانید از سیستم حمل و نقل هوایی استفاده کنید تا سریع تر و راحت تر به مقصد برسید هم چنین می توانید تا برخی از کارهای عقب مانده ی خود را در طول مسیر به راحتی به انجام برسانید.

اولین نکته برای سفر با هواپیما این است که مقصد و تاریخ رفت خود را بدانید و در صورت نیاز تاریخ و مقصد برگشت را نیز بدانید. پس از آن باید اقدام به خرید بلیط هواپیما برای تاریخ و مقصد مورد نظر خود کنید. در زمان تهیه ی بلیط مربوطه می توانید نسبت به انتخاب صندلی مورد نظر خود در کلاس مورد نظر خود اقدام کنید. در این خصوص دانستن برخی نکات ضروری و مفید است لذا با ما تا پایان مقاله همراه شوید تا راهنمای انتخاب صندلی قبل از رزرو را به طور کامل مطالعه و با نحوه ی انتخاب بهترین صندلی بسته به موقعیت خود آشنا شوید.

اولین نکته در خصوص انتخاب صندلی در هواپیما این است که بدانید چقدر می خواهید برای این مساله هزینه کنید. اگر راحتی و امکانات بیشتر مد نظر شما است پس صندلی های فرست کلاس را انتخاب کنید اما اگر مسئله ی بودجه برای شما اهمیت دارد، لذا باید نسبت به انتخاب کلاس مورد نظر خود نیز دقت لازم را  به خرج دهید و ترجیحا صندلی در کلاس اکونومی را انتخاب کنبد.

 

نقشه صندلی های هواپیما

 

کدام صندلی هواپیما مناسب شما می باشد؟

بسیاری از افراد با توجه به اخباری که در خصوص پروازهای ناموفق و یا حوادث هوایی شنیده اند نسبت به انتخاب سرویس هوایی برای سفر خود امتناع می ورزند. این افراد ایمنی سفر را در درجه ی اول مد نظر قرار می دهند. پیشنهاد ما به این افراد این است که می توانند صندلی هایی را که در پشت بال ها قرار دارند انتخاب کنند چرا که این صندلی ها صدمه ی کمتری در حوادث هوایی میبینند. هم چنین نزدیک درب های خروج هستند. هم چنین این صندلی ها و صندلی های جلویی هواپیما برای افرادی مناسب است که میخواهند به سرعت از هواپیما خارج شوند و در صف طولانی مسافران قرار نگیرند.

نکته ی دیگری که در خصوص انتخاب صندلی هواپیما وجود دارد راحتی صندلی مورد نظر است. در کلاس اکونومی بسیاری از هواپیماها فضای کافی برای افراد وجود ندارد. علی الخصوص برای افراد با قدی بلند. لذا بهتر است تا در این کلاس پروازی صندلی خود را انتخاب نکنید.

اگر نیاز دارید تا در طول سفر پشتی صندلی خود را بخوابانید بهتر است از انتخاب صندلی های ردیف آخر اجتناب کنید چرا که فضای کافی برای این امر در اختیار شما قرار داده نمی شود. اما صندلی های جلو فضای بیشتری برای پاهای شما دارند چرا که ردیف صندلی های وسطی را ندارند. هم چنین اگر میخواهید دسترسی راحتی به سرویس های بهداشتی داشته باشید بهتر است تا این صندلی ها که در اخر هواپیما و در نزدیکی سرویس های بهداشتی هستند را انتخاب کنید. اما اگر نیازی به سرویس بهداشتی ندارید از انتخاب این صندلی ها پرهیز کنید چرا که ممکن است رفت و آمد دیگر مسافران و یا بوی این ناحیه شما را اذیت کند.

در نزدیکی کابین آشپزخانه بوی غذا به مشامتان خواهد رسید البته اگر در پروازی باشید که وعده ی غذایی سرو می کنند. ردیف های ویژه دارای سرگرمی های الکترونیکی و گاها فضای بیشتر هستند.

 

 

صندلی فرست کلاس هواپیما

 

 

برای افرادی که نمیتوانند مدت زمان زیادی را بنشینند و نیاز دارند تا از جای خود برخیزند بهتر است تا صندلی های کنار راهرو را انتخاب کنند تا مزاحم سایر مسافرین نشوند. و بسیاری از افراد دوست دارند تا کنار پنجره ها نشسته و از فضای بیرون لذت ببرند که انتخابشان مشخص است. بهترین صندلی هایی که میتوانید انتخاب کنید تا از تکان خوردن های هواپیما در امان باشید و اذیت نشوید صندلی هایی است که روی بال های هواپیما قرار دارند. این صندلی ها نسبت به سایر صندلی ها تکان کمتری میخورند.

و در نهایت کسانی که همراه با کودکان خود سفر میکنند میتوانند صندلی های دیواردار را انتخاب کنند که علاوه بر داشتن فضای مناسب برای بازی کودک روی زمین مانع از این امر شوند که سایر مسافران از سر و صدای کودک اذیت شوند. اغلب افرادی که نوزاد همراه خود دارند باید صندلی های فرست کلاس و جلویی هواپیما را انتخاب می کنند چرا که با وجود این که این صندلی ها از سر و صدای موتورها که در عقب قرار دارند و یکی از معایب صندلی های عقبی محسوب می شوند مصون بمانند. اما ممکن است که سر و صدای این نوزادان که البته بسیار کم اتفاق خواهد افتاد کمی شما را اذیت کند.

 

صندلی بیزینس هواپیما

 

انتخاب صندلی هواپیما!

اگر در طول پرواز میخواهید بخوابید بهتر است تا کمربند را از روی پتو ببندید چرا که اگر مهماندار کمربندتان را نبیند شما را بیدار خواهد کرد. هم چنین برای فهمیدن جایگاه صندلی ها بهتر است تا از نقشه هایی که در برخی سایت ها موجود است استفاده کنید چرا که سایت های شرکت های هواپیمایی کمک چندانی به شما نمی کنند.

انتخاب صندلی در هنگام خرید بلیط هواپیما گزینه ی بسیار مناسبی است که توسط شرکت های هواپیمایی در اختیار مسافران قرار گرفته است. هر فرد بهتر است تا متناسب با شرایط خود چه از لحاظ فیزیکی و چه از لحاظ روحی نسبت به انتخاب صندلی مورد نظر اقدام کند. باید بدانید که این مساله در هنگام خرید بلیط های آخر وقت امکان پذیر نیست و نمی توانید صندلی مورد نظر را خودتان انتخاب کنید.

پس از اینکه تصمیم گرفتید که کدام صندلی را انتخاب کنید به سایت مربوط به شرکت هواپیمایی موردنظرتان بروید. فرایند خرید بلیط هواپیما خارجی یا داخلی را انتخاب کنید. در این زمان پنجره ای باز می شود که گزینه ی انتخاب صندلی دارد. با انتخاب این گزینه تصویری از صندلی های هواپیما برای شما به نمایش در می آید. صندلی های موردنظر خود را انتخاب کنید. حال دکمه ی ادامه را بزنید تا روند خرید و یا رزرو بلیط هواپیمای شما تکمیل شود. در پنجره ی جدیدی که برای شما باز می شود می توانید تعداد و جایگاه صندلی های انتخابی خود را مشاهده کنید

 

صندلی اکونومی هواپیما

آژانس هواپیمایی طاها گشت