آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

در کشور شکلات ها بلژیک، بهترین شکلات را از کجا بخریم؟

 • تاریخ : 02 اسفند 1400
 • نویسنده : تیم خبری طاهاگشت
 • بازدید : 1783

بلژیک کشوری آرام و رویاییست که آوازه شکلات های خوش طعم و بینظیر آن در سراسر جهان طنین انداز شده، به گونه ای که بسیاری از افراد هنگامی که به بلژیک فکر میکنند اولین چیزی که به خاطر می‌آورند  شکلات بلژیکی و عطر و طعم بیمانند آن میباشد.

میتوان گفت برای عاشقان شکلات، بلژیک و بخصوص شهر بروکسل یک مکان رویایی محسوب میشود جایی که هر فردی که عاشق شکلات و شیرینی باشد با دیدن

 • فواره های شکلاتی کوچک و بزرگ
 • جعبه های شکلاتی با متنوع ترین اشکال
 • آبنبات های رنگارنگ شکلاتی
 • کارخانه های شکلات سازی سراسر شهر
 • موزه شکلات بروکسل

به وجد آمده وبه یاد قصه رویایی هانس و گریتل و خانه شکلاتیشان می‌افتد.

شاید برای افرادی که برای اولین بار قصد سفر به این شهر رویایی را دارند انتخاب این امر که شکلات بلژیکی را از کدام فروشگاه ها تهیه کنند مقداری دشوار به نظر برسد از این رو در این مقاله با طاها گشت همراه باشید چرا که قصد داریم شما را با تعدادی از بهترین شکلات فروشی های سراسر بلژیک آشنا نماییم.

به چه شکلاتی، شکلات بلژیکی گفته می‌شود

اگر بخواهیم در یک جمله شکلات بلژیکی را توصیف کنیم باید گفت شکلات بلژیکی تنها به شکلاتی گفته میشود که فرآیند مخلوط کردن، تصفیه  و پخشآن تماما در بلژیک صورت گرفته باشد.

راهنمای خرید شکلات در بلژیک

با توجه به کیفیت بسیار بالای شکلات در کشور های اروپایی به خصوص بلژیک شما گزینه های بسیار زیادی برای خرید شکلات در سفر به این قاره و یا کشور بلژیک دارید. به همین دلیل در ادامه راهنمایی برای خرید شکلات در کشور بلژیک که بخشی از تور اروپا است اماده کرده ایم تا بهترین فروشگاه های شکلات فروشی بلژیک را به شما معرفی کنیم.

شکلات فروشی پشن چاکلت Passion Chocolat

شکلات فروشی بلژیک پشن

تنها چیزی که در ساخت شکلات اهمیت دارد عطر و طعم آن است.از نکات مهمی که در ساخت شکلات باید بدان اهمیت داده شود.

 • بافت صاف
 • داشتن عطر فوق‌العاده
 • مزه خوب

و بسیاری موارد دیگر است که همه این موارد را میتوانید به راحتی در شکلات های مغازه پشن بیابید.

این شکلات فروشی که اولین بار توسط ماسیمو اوری تاسیس شده، دارای شکلات های فوق‌العاده‌ای است که  تماما از مواد ارگانیک ساخته شده و هیچگونه مواد افزودنی و غیر طبیعی در ساخت این شکلات ها به کار نرفته است.

همچنین شکلات های تلخ 85 درصدی این فروشگاه بدون این که طعم غیرطبیعی تلخی در دهان ایجاد کند به دلیل داشتن بافت خاص و نرم آن در دهان آب میشود و طعم بینظیری دارد.

شکلات فروشی لوران ژرباد Laurent Gerbaud

شکلات فروشی بلژیکی لوران ژرباد

یکی دیگر از بهترین فروشگاه ها در سطح بروکسل، فروشگاه Laurent Gerbaud میباشد، شهرت این فروشگاه بدلیل ساخت شکلات هایی با خاص‌ترین و عجیب‌ترین طعم ها میباشد.

 از عجیب ترین خوراکی هایی که در این فروشگاه تهیه میشود میتوان به شکلات هایی با طعم

 • کاری
 • روغن زیتون
 • زنجبیل

و...

اشاره کرد. شما میتوانید ساعت ها در این فروشگاه طعم های مختلف و متفاوت شکلات را امتحان نمایید و یا برای عزیزانتان شکلات هدیه ببرید.

شکلات فروشی گالر Galler Chocolatier

شکلات فروشی بلژیکی گالر

یکی از بهترین شکلات فروشی هایی که در شهر بروکسل وجود دارد متعلق به ژان گالر میباشد. پیشه خانوادگی گالرها در ابتدا نانوایی بود اما ژان گالر در نهاییت تصمیم گرفت تا حرفه خانوادگی خود را رها کرده و به دنبال علاقه خود یعنی شکلات سازی برود و از این رو اولین فروشگاه شکلات فروشی خود را در نوجوانی افتتاح نمود که بسیار مورد توجه قرارگرفت.

از سوی دیگر تولید شکلات های خاصی مانند:

 • شکلات سفید با مارزیپان و پسته
 • ترافل تمشک
 • پرالین‌های تهیه شده از خمیر بادام و پرتقال

این شکلات فروشی را به یکی از بهترین ها در  سطح شهر تبدیل نمود همچنین ماکارون های خوشمزه این فروشگاه از بهترین ماکارون های سراسر بروکسل میباشد.

اگر بلیط هواپیما بروکسل را تهیه کردید فراموش نکنید که حتما شکلات های این فروشگاه را تست کنید و برای عزیزانتان نیز خرید نمایید، این فروشگاه جعبه هایی بسیار خاص و زیبا برای شکلات های خود طراحی کرده است تا اگر قصد دارید به عزیزانتان شکلات هدیه دهید بتوانید از بسته بندی ویژه ای بهره ببرید.

شکلات فروشی پلنت planete chocolat

شکلات فروشی بلژیکی پلنت

در این مغازه شکلات فروشی میتوانید تجربه مشاهده ساخت شکلات را همانند وارد شدن به یک کارخانه شکلات سازی ببینید و با نحوه ساخت آن آشنا شوید.

شکلات‌سازان این برند، تاریخچه‌ای از فرآیند شکلات‌سازی و همچنین راه هایی در مورد نحوه درست کردن پرالین‌های سنتی خود را در اختیار شما قرار می‌دهند.

در این مکان همچنین شما می توانید خالص ترین شکلات تلخ بلژیکی را تست کنید و در مورد غذاهای سنتی و خامه ای تهیه شده از شکلات بلژیکی اطلاعات خوبی بدست آورید.

شکلات فروشی فردریک بلوندل Frederic Blondeel

شکلات فروشی فردریک بلوندل

فروشگاه شکلات سازی فردریک بلوندل یکی از بهترین مکان هاییست که میتوانید یک بعدالظهر عالی را در کنار دوستانتان با صرف یک قهوه دلچسب به همراه بهترین شکلات های سطح شهر سپری کنید.فضای داخلی این شکلات فروشی مدرن و در عین حال بسیار دوستانه و دلپذیر است به طوریکه لذت نوشیدن قهوه را برایتان دوچندان خواهد کرد.

از بهترین شکلات های این فروشگاه میتوان

 • پرالین‌های با طعم پشن فروت
 • ترافل‌های شکلاتی پر شده با چاشنی‌های غیرمتداول(‌ انگور سیاه)

را نام برد.

همچنین این شکلات فروشی بستنی های مخصوص و ویژه خود را دارد که به بستنی مخصوص فردریک بلوندل معروفند و طعم فوق‌العاده ای دارند و در سراسر بروکسل بسیار معروفند.

فروشگاه نوی هاوس neuhaus chocolate

شکلات فروشی نوی هاوس بلژیک

حرفه اصلی دارندگان این شکلات فروشی بینظیر که امروزه یکی از بزرگترین فروشگاه ها با خوش‌طعم ترین شکلات ها در بروکسل را ارائه میدهد، داروسازی بوده است.

داروساز سوئیسی (Neuhaus)، در ابتدا برای آنکه قرص هایی ساخته شده اش، طعم مطلوبی برای بیماران داشته باشد قرص ها را با روکشی از شکلات میپوشاند و ایده ساخت شکلات های دستساز نیز از همانجا به وجود آمد.

15 سال بعد نوه Neuhaus تصمیم گرفت تا درون این شکلات ها را با طعم های مختلف پر نماید و شکلات فروشی خود را با همین نام در سال 1857 افتتاح نمود.

اگر بلیط هواپیما خود را به مقصد بلژیک رزرو کرده اید فراموش نکنید که از این فروشگاه زیبا دیدن نمایید چرا که فضای مجلل و زیبا داخلی این فروشگاه چیزی کم از طعم فوق العاده شکلات های پرالین سنتی این فروشگاه ندارد.

Maison Pierre Marcoliniشکلات فروشی خانه پیر مارکولینی

شکلات فروشی پیر مارکولینی

یکی از بزرگ ترین و بهترین شکلات سازهای سراسر بلژیک پیر مارکولینی میباشد. این شکلات ساز افسانه ای که در سراسر بلژیک شهرت  بساری دارد تنها فردیست که برای ساخت شکلات های برند خود شخصا دانه های کاکائو فراوری نشده را انتخاب کرده برشته میکند  و در نهایت شکلات های ساخته شده را در قالب های زیبا میریزد و بسته بندی میکند.

شکلات‌ها و شیرینی‌های این مغازه شکلات فروشی در بروکسل به قدری خوش طعم میباشد که بسیاری از مردم بلژیک برای خرید شکلات و شیرینی در هنگام سال نو به این مغازه میروند و ساعت ها در صف طولانی خرید این شکلات های بینظیر به انتظار می‌ایستند.

Wittamer شکلات فروشی ویتامر

شکلات فروشی ویتامر بلژیک

یکی از خاص ترین شکلات فروشی های شهر بروکسل ویتامر میباشد، اگر چه که این مغازه اصیل ترین و خاص ترین شکلات ها را در سراسر بلژیک ارائه میکند اما با این حال این فروشگاه به اندازه دیگر فروشگاه ها پر بازدید و شناخته شده نمیباشد.

اما با این حال شکلات های Wittamer آنقدر استثنایی هستند که دارای ضمانت نامه سلطنتی بلژیک میباشند و اعضای خانواده سلطنتی بلژیک برای مهمانی های خاص در قصر شکلات های این فروشگاه را انتخاب میکنند.

شکلات فروشی آرتیسان مری Artisan Chocolatier Mary

شکلات فروشی آرتیسان مری

شکلات فروشی Artisan Chocolatier Mary که نشان سلطنتی را از خانواده سلطنتی بلژیک دریافت کرده است یک مغازه زیبا و بزرگ در قلب بلژیک است.

این فروشگاه که در سال 1919 افتتاح شده و از آنجا که قبلا یک سالن چای خوری قدیمی بوده است طراحی خاص آرت دکو مربوط به تاریخ بلژیک را دارد و طراحی خاص خود را از آن زمان تا به حال حفظ کرده است.

شکلات های این فروشگاه شهرت خاصی دارد و سال هاست که از زمان تاسیس تاکنون مشتریان خود را حفظ کرده و همچنان پر رونق باقی مانده است.

موزه شکلات بلژیک  chocolate museum

موزه شکلات بلژیک

بیشتر افراد بلژیک را با نام شکلات میشناسند، شکلات‌هایی که بافت و عطر کاملا متفاوتی از سایر شکلات های سراسر جهان دارند، از این رو دولت بلژیک موزه ای را تحت عنوان موزه شکلات در سال 1998 تاسیس نمود تا تمامی افراد را از سراسر جهان با نحوه ساخت و تولید شکلات بلژیکی آشنا سازد.

داستان های زیادی در رابطه با ساخت شکلات بلژیکی، انواع آن، مواد مورد استفاده در آن و بسیاری موارد دیگر درون این موزه به وسیله تعداد زیادی عکس و اسلاید به نمایش درآمده است.

در این موزه در هنگام ورود بازدیدکنندگان از آنها با انواع شکلات های مختلف بلژیکی پذیرایی میشود تا بازدیدکنندگان با انواع طعم های مختلف شکلات های بلژیکی آشنا شوند و تمامی طعم ها را تست نمایند.

فروشگاه Elisabeth Chocolatier

شکلات فروشی الیزابت شکلاتیر

این فروشگاه‌های زنجیره‌ای کوچک، آبنبات و ترافل های برند فردریک بلوندیل را به همراه جعبه‌های کوچک درون ویترین خود به فروش میرساند.

از دیگر محصولات این فروشگاه میتوان به

 • دانه‌های اسپرسو با پوشش شکلاتی
 • مارشملو های با طعم شکلات
 • آبنبات های شکلاتی

 اشاره کرد.

در بدو ورود به این فروشگاه از شما با انواع آبنات های شکلاتی پذیرایی میشود و در داخل فروشگاه نیز میتوانید پیش از خرید از هرنوع از محصولات که قصد خرید آن را داشتید تست نمایید تا در خرید بهترین انتخاب را داشته باشید.

BS40 (شکلات دارسیس) (BS40 (Darcis Chocolatier

بسیاری از گردشگران برای تست کردن شکلات های این مغازه از سراسر دنیا به این فروشگاه می‌آیند.

این فروشگاه 16 نوع آبنبات را با طعم های مختلف را عرضه میکنند و بیشتر افرادی که به این فروشگاه برای خرید رفته اند معتقدند ماکارون های این فروشگاه بهترین طعم ماکارون را در سراسر بروکسل دارند .

شکلات فروشی ولف Wolf Chocolaterie

این مغازه یکی از معروف ترین کافه تریا های شهر بروکسل و در عین حال یکی از محبوب ترین شکلات فروشی های سطح شهر است.

آبنبات های خوش طعم و متنوع این فروشگاه، پرالین های شکلاتی، موس های شکلاتی بهترین محصولات این فروشگاه هستند.

همچنین تعداد زیادی رستوران عالی در نزدیک این مغازه وجود دارد که بهترین و مقرون به صرفه ترین غذاها را در سطح شهر طبخ و سرو مینماید.

شیرینی پزی گینکو Ginkgo Patisserie

شکلات فروشی بلژیک گینکو

این مغازه در اصل یک شیرینی‌پزی است که شیرینی های خود را  به سبک فرانسوی پخت مینماید.

این شیرینی پزی نیز مانند بسیاری از شکلات‌فروشی‌های بلژیکی

 • طعم‌های کلاسیک پرالین
 • کیک‌های شکلاتی
 • کلوچه‌های شکلاتی
 • خمیر پرالین (خمیر فندق، بادام شیرین وشکلات)

را درون فروشگاه کوچک خود به فروش میرساند.

 بنوا نیهانت Benoit Nihant Chocolatier 

شکلات فروشی نیهانت

این مغازه کوچک در برکسل فروشگاهی با انوع شکلات های فرانسوی خوش طعم در رنگ ها و طعم های متنوع است.

آبنبات های این فروشگاه اگرچه طعم های متنوعی دارند اما همگی این طعم ها با طعم شکلات ترکیب شده اند و طعمی بینظیری را ارائه میدهد.

شکلات مایک و بکی Mike & Becky Chocolate

شکلات فروشی بلژیک مایک و بکی

این شکلات فروشی یکی از اولین فروشگاه ها در سراسر بروکسل است که شکلات های خود را بدون استفاده از شیر و مواد لبنی و با استفاده از شیر سویا برای گیاه خواران تهیه میکند.

همچنین هات چاکلت های این فروشگاه با شیر سویا تهیه میشود تا گیاه خواران نیز به راحتی بتوانند از محصولات این فروشگاه استفاده نمایند و لذت ببرند.

این شکلات فروشی تمام شکلات های ارائه شده در مغازه خود را تماما به تنهایی تهیه میکند که این یک حسن بزرگ در انتخاب این شکلات هاست.

لازم به ذکر است که این کشور یکی از بهترین گزینه های برای سفر زمستانه به اروپا است. دلیل این موضوع تخفیف های بسیار مناسب برای کریسمس فروشگاه های بلژیک و همچنین مزه بی نظیر شکلات های آن برای ولنتاین است.

 

 

 

آژانس هواپیمایی طاها گشت