آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

جاهای دیدنی برلین در سال 2019

  • تاریخ : 23 خرداد 1398
  • نویسنده : تیم خبری طاهاگشت
  • بازدید : 2190

جاهای دیدنی برلین

برلین پایتخت و مهم ترین ایالت از میان شانزده ایالت کشور آلمان می باشد، که در شمال شرق این کشور قرار گرفته است. برلین هم از نظر مساحت و هم از نظر جمعیت در کل اتحادیه اروپا پس از لندن رتبه دوم را داشت اما پس از خروج کامل بریتانیا از اتحادیه، نخستین مقام متعلق به این شهر شد.

ققنوس نام پرنده ای است که پس از مرگ تبدیل به خاکستر شده و از میان همان خاکستر دوباره به حیات باز می گردد. به برلین نیز لقب ققنوس را داده اند؛ چرا که در طول تاریخ این شهر دو مرتبه به صورت کامل از بین رفته و دوباره به طرز عجیبی وهمیشه بهتر از قبل بازسازی شده است.

پیشینه تاریخی و پیدایش برلین بنا بر شواهد به دست آمده مربوط به قرن 12 میلادی می باشد. این شهر علاوه بر این که یکی از مهم ترین و پیشرفته ترین شهر های اقتصادی و تکنولوژی در سراسر جهان می باشد. از قدمت و جاذبه های تاریخی و گردشگری بسیار متنوعی نیز برخوردار است. در ادامه می خواهیم به معرفی چند نمونه از جاهای دیدنی شهر برلین همچون دروازه براندنبورگ، میدان الکساندر پلاتز، کلیسا یادبود ویلهلم اول و ... بپردازیم.

 

جاهای دیدنی برلین

 

برج مخابراتی برلین

الکساندر منطقه ای به شکل مربع در منطقه مرکزی میته برلین می باشد، که بلندترین و مهم ترین برج تلویزیون آلمان در آن قرار گرفته است. این برج که حدود سیصد و شصت و هشت متر ارتفاع دارد، چهارمین ساختمان بلند اروپا می باشد که در بین سال های 1965 تا 1969 میلادی توسط دولت جمهوری دموکراتیک آلمان ساخته شده است؛ و به یکی از جذاب ترین دیدنی های این کشور تبدیل شده است. این برج مخابراتی که 147 طبقه دارد دارای یک رستوران گردان می باشد که هر 30 دقیقه یکبار یک دور می زند و نمایی دیدنی از کل برلین را به نمایش می گذارد. برج مخابراتی برلین به دلیل قرارگیری در خیابان الکساندر گاهی به نام برج الکس نیز شناخته می شود.

اکثر افراد برلین را یک شهر صنعتی می شناسند و از مکان های تاریخی و گردشگری این شهر اطلاعی ندارند. اگر در حال سفر به اروپا یا شرکت در تور اروپا را دارید سعی کنید زمانی را نیز برای بازدید از این شهر قرار دهید.

 

برج مخابراتی برلین

 

دروازه براندنبورگ

 دروازه براندنبورگ بنایی تاریخی است که در بین سال های 1788 تا 1791 در غرب شهر برلین به دستور فردریک ویلیام دوم ساخته و افتتاح شد. بنا این دروازه به سبک نئوکلاسیک ساخته و شامل 12 ستون می باشد که دو به دو روبه روی یکدیگر قرار گرفته اند. این سازه همانند برج ایفل برای پاریس، ساعت بیگ بن برای لندن، میدان سرخ برای مسکو و برج آزادی برای تهران، اصلی ترین نماد شهر برلین می باشد. و بیانگر صلح و جنگ، اتحاد و جدایی، و آزادی و ظلم می باشد.

این دروازه تنها دروازه باقی مانده از میان دروازه های متعدد برلین می باشد. براندنبورگ پس از جنگ جهانی دوم که آلمان به شرقی و غربی تبدیل شد و تا سال 1989 که انقلاب آلمان صورت گرفت و دوباره یک تکه شد؛ مردم دیگر اجازه عبور از دروازه را نداشتند.

 

دروازه براندنبورگ

 

موزه تاریخی آلمان

این موزه یکی از مهم ترین موزه های برلین می باشد که در سال 1987 در 750 مین سالگرد تاًسیس این شهر در برلین غربی افتتاح شده است.اگر بخواهید ببینید که طی دو هزار سال گذشته در آلمان چه گذشته است. این مجموعه بزرگ بهترین گزینه می باشد؛ که تمام تاریخ آلمان را از 2 هزار سال قبل تاکنون را پوشش می دهد. نمایشگاه ها و قسمت های مختلف این موزه به گونه ای طراحی شده است که به راحتی قابل درک و بسیار سرگرم کننده می باشد. شما می توانید در موزه تاریخی آلمان پوستر هایی از جنگ جهانی دوم،  نقشه های قرن نوزدهم،  مجسمه هایی مربوط به هنرمندان معاصر آلمان و یا ... را مشاهده کنید.

 

موزه تاریخی آلمان

 

موزه DDR ( موزه جمهوری دموکراتیک آلمانی )

این موزه در قلب منطقه سابق آلمان شرقی واقع شده است و مربوط به تاریخ جمهوری دموکراتیک آلمان می باشد. در این موزه می توانید چگونگی زندگی در آلمان شرقی، آپارتمان هایی که در آن زندگی می کردند، لباس های رایج آن موقع، دستگاه ها و روش شنود دولت و ... را مشاهده کنید.. تمام نمایشگاه های این موزه به دو زبان آلمانی و انگلیسی ارائه می شود.

 

موزه دموکراتی آلمان

 

میدان الکساندر پلاتز

اگر به برلین سفر کنید، به طور قطع چندین بار از این میدان عبور کرده و مدتی را در اطراف آن به سر خواهید برد. این میدان در زمانی که آلمان شرقی و غربی وجود داشت، میدان اصلی و مرکزی برلین شرقی بوده است؛ که از آن زمان تاکنون تغییرات اساسی داشته است و امروزه به یکی از محبوب ترین جاذبه های  تاریخی برلین تبدیل شده است. در طراف این میدان معروف، برج تلویزیون برلین، ساعت جهانی و چشمه نپتون که از دیگر جاذبه های محبوب برلین می باشند، قبل مشاهده و در دسترس هستند. همچنین رستوران، مغازه و کافه های متعددی در نزدیکی الکساندر پلاتس وجود دارد. مرکز خرید گالریا کاف نیز که یکی از شلوغ ترین مکان های خرید آلمان می باشد، در کنار این میدان قرار گرفته است.

شاید باورتان نشوند اما طبق آمار میزان فروش بلیط هواپیما برلین روز به روز افزایش پیدا کرده و سالانه میلیون ها نفر نه برای سفر کاری بلکه برای گردش و تفریح وارد این شهر می شوند.

 

میدان الکساندر پلاتز

 

کاخ شارلوتنبورگ

اگر طرفدار بازدید از کاخ های تاریخی و سلطنتی می باشید. قصر شارلوتنبورگ را اصلاً از دست ندهید. این کاخ بزرگترین کاخ از میان هزاران کاخ موجود در آلمان می باشد، که در قسمت آلمان غربی قرار گرفته است. کاخ شارلوتنبورگ در قرن 17 در سال 1695 میلادی به دستور الکتور فردریش سوم برای هدیه به همسرش سوفی شارلوت ساخته شده است. این کاخ دارای باغ های زیبا و مجسمه های خاص و بی نظیر متعددی در فضای باز باغ می باشد که اکنون برای بازدید عموم باز می باشد. شما می توانید در این مجموعه از اتاق های بازسازی شده کاخ، مجموعه جواهرات، ظروف نقره سلطنتی و صد ها  وسایل با ارزش آن زمان دیدن نمایید.

 

کاخ شارلوتنبورگ

 

پارک تیرگارتن

این پارک با حدود 210 هگتار وسعت سومین پارک بزرگ آلمان پس از دو پارک تمپل هوف و مونیخ است. تیرگارتن که به معنای باغ حیوانات می باشد 14000 حیوان را در باغ وحش خود در بر دارد. تیرگارتن در گذشته محلی برای شکار حاکمان وبزرگان شهر بوده است؛ اما امروزه با داشتن محبوب ترین باغ وحش اروپا، معروف ترین پارک برلین می باشد.

 

پارک تیرگارتن

 

کلیسا یادبود ویلهلم اول

یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری برلین، کلیسا یادبود قیصر ویلهلم اول می باشد که ترکیبی از دنیای امروز و گذشته را در کنار هم به نمایش گذاشته است. این کلیسا از 2 ساختمان  یکی ساخته سال 1961 که کاملاً مدرن می باشد و دیگری که تقریباً خرابه ای از کلیسا اصلی می باشد و در سال 1895 برای یادبود پادشاه ویلهلم اول ساخته شده است.

 

کلیسا یادبود ویلهلم اول

 

خیابان Under den Linden

خیابان Under den Linden که به معنای زیر درخت لیمو می باشد حدود 1400 متر طول دارد؛ که در ابتدا مسیری خاکی بوده است که خاندان سلطنتی برای رسیدن به شکارگاه محبوب خود، محل کنونی پارک تیرگاردن امروزی از آن عبور می کردند. اکنون این خیابان در مرکز میته برلین ، کاخ شهر را به دروازه براندنبورگ متصل می کند. این خیابان که به یکی از جاذبه های دیدنی و تفریحی این شهر تبدیل شده است دارای مسیر مخصوص پیاده روی و شامل مناظر و دیدنی های متعددی در طول مسیر خود می باشد.

 

خیابان مشهور آلمان

آژانس هواپیمایی طاها گشت