آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

درباره ترکیه

  • تاریخ : 13 دی 1396
  • نویسنده : تیم خبری طاها گشت
  • بازدید : 2532

ترکیه (Turkey)

 

پایتخت: آنکارا

بزرگترین شهر: استانبول

زبان رسمی: ترکی

مساحت: 783,562 کیلومتر مربع

جمعیت(2015): 77,695,904 نفر

واحد پول: لیر ترکیه (TL)

مذهب: اسلام

پیش شماره: 90+

اختلاف ساعت:1:30-

 

 

ترکیه

 

موقعیت:

 

ترکیه در غرب آسیا قرار دارد و بخشی از آن با نام تراکه در قسمت شمال شرقی یونان (جنوب اروپا) واقع شده است. این کشور با هشت کشور هم مرز می باشد:سوریه و عراق در جنوب، ایران و آذربایجان(نخجوان) و ارمنستان در شرق، گرجستان و بلغرستان در شمال و یونان در غرب که از 3 طرف توسط دریای سیاه، مدیترانه، دریای اژه و مرمره نیز احاطه شده است.

ترکیه شامل 7 ناحیه جغرافیایی می باشد که هر یک از آن ها شامل چندین استان می شود.

 

موقعیت جغرافیایی ترکیه

 

 

آب و هوا:

 

کشور ترکیه دارای تنوع آب و هوایی از جمله آب و هوای مدیترانه ای و قاره ای می باشد.

آب و هوا ترکیه

تاریخچه:

 

آناتولی یکی از قدیمی ترین مناطق جهان است که قدمت آن مربوط به دوره نوسنگی می باشد. هخامنشیان نیز اقوامی بودند که بر ترکیه تسلط داشتند و با شکست آن ها توسط سلوکیان حکومتشان پایان یافت. رومیان بعد از سلوکیان امپراتوری بیزانس را در این کشور آغاز و قسطنطنیه (استانبول کنونی) را پایتخت خود قرار دادند.

با فتح استانبول توسط سلطان محمد فاتح(پادشاه عثمانی) امپراتوری بیزانس به پایان رسید. با شروع جنگ جهانی اول حکومت 634 ساله ی عثمانی نیز از میان رفت و پس از آن اقدامات مصطفی کمال پاشا(آتاترک) که به دولت مرد ترکیه معروف است باعث استقلال ترکیه شد.

کاخ های عثمانی کاخ های قدیمی ترکیه

گردشگری:

 

ترکیه شامل جاذبه های گردشگری زیادی از دوره های مختلف با سبک های متنوع معماری( از باستان تا مدرن) می شود. 13 اثر ثبت شده در میراث جهانی یونسکو از دست آوردهای ترکیه می باشد.

این کشور ششمین مقصد گردشگری جهانی است که بیشترین توریست های آن از ایران، آلمان، آمریکا، انگلستان، روسیه، گرجستان و بلغارستان می باشند.

کشور توریستی ترکیه تور ترکیه

آژانس هواپیمایی طاها گشت