آژانس هواپیمایی طاها گشت
آژانس هواپیمایی طاها گشت
آژانس هواپیمایی طاها گشت

درباره کره جنوبی

  • 20 دی, 1396
  • نویسنده : تیم خبری طاها گشت
  • 344 بازدید

کره جنوبی(South Korea)

پایتخت و بزرگترین شهر : سئول

مساحت : 100,210 کیلومتر

جمعیت : 50,617,045 ( سال 2014)

شهرهای مهم : سئول، بوسان، اینچئون، گوانگجو

زبان رسمی : کره ای

واحد پول : وُن (KRW)

دین : 46% بی دین

پیش شماره : 82+

اختلاف ساعت: 6:30 +

 

جغرافیا:

کره جنوبی کشوری مستقل در شرق آسیا و در بخش جنوبی شبه جزیره کره واقع شده است . این شبه جزیره کوهستانی توسط دریای زرد در غرب و دریای ژاپن در شرق احاطه شده است. نام آن از پادشاهی کهن گوگوریو گرفته و حکومت آن به صورت جمهوری می باشد .کشور ژاپن همسایه شرقی و چین همسایه غربی کره جنوبی است . نیمی از جمعیت کره جنوبی در شهر سئول(دومین شهر بزرگ جهان با 25 میلیون ساکن )می باشند .کره جنوبی از کشورهای ثروتمند در جهان محسوب می شود که شامل بنادر مهمی از جمله بندر بوسان(ساحل دریای ژاپن)و اینچئون(در ساحل دریای زرد) را می باشد .

کره جنوبی به چهار منطقه کلی تقسیم می شود. منطقه شرقی با رشته کوه های مرتفع و ساحل مسطح ، منطقه غربی با دشت های وسیع ساحلی ، رودخانه و تپه، منطقه جنوب غربی مملو از کوه ها، دره و منطقه جنوب شرقی رودخانه ناکدونگ واقع شده است.

 

 

آب و هوا:

کره جنوبی دارای آب و هوای مرطوب و نیمه گرمسیری و تحت تاثیر بادهای موسمی شرق آسیا می باشد که در فصل تابستان دارای بارش های سنگین و در فصل زمستان دمای هوای آن به 20- درجه نیز می رسد.

 

غذاها:

از زمان های قدیم برنج به عنوان غذای اصلی کره محسوب شده و از انواع گوشت ، ماهی و سبزیجات در طبخ غذا نیز استفاده می کنند که دارای ارزش غذایی بالا و عطر و طعم متمایز می باشد.

کیم چی(Kimchi): انواع مختلف کیمچی وجود دارد که شایع ترین آن با کلم نِپا درست می شود و از اصلی ترین و پرطرفدارترین غذاهای کره ای به شمار می رود. مواد تشکیل دهنده آن پیازچه ،کاهوی ژاپنی،ریشه زنجبیل،فلفل هندی خرد شده،سس ماهی و پودر برنج یا آرد می باشد.

دنجان جیگه(Doenjang Jigae): این غذا سوپ سس سویا می باشد که از سیب زمینی،کدو سبز،پیازچه،فلفل سبز تند و شیرین و سیر درست می شود.

کباب کره ای(Gogigui): این غذا از گوشت گاو،مرغ و یا انواع دیگری از گوشت می باشد که به صورت کبابی طبخ می شود.این غذا علاوه بر کره ای ها در جوامع بین الملل طرفداران زیادی دارد.

 

 

تاریخچه گردشگری:

کره جنوبی در سال 2013 بیش از 12 میلیون گردشگر خارجی را جذب خود کرده و جزء 20کشور برتر جهان با بیشترین تعداد بازدیدکننده می باشد.