آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

درباره آفریقای جنوبی

  • تاریخ : 20 دی 1396
  • نویسنده : تیم خبری طاها گشت
  • بازدید : 2269

آفریقای جنوبی(South Africa)

پایتخت: پرتوریا(قوه مجریه)،بلوم فونتین(قوه قضائیه)،کیپ تاون(قوه مقننه)

بزرگترین شهر: ژوهانسبورگ

جمعیت:53،500،000 نفر

مساحت:1،221،000 کیلومتر

زبان رسمی: آفریکانس،انگلیسی(به علاوه 9 زبان دیگر)

واحد پول:راند (ZAR)

شهر­های مهم:ژوهانسبورگ،سان سیتی،بندر کیپ تاون

مذهب: مسیحیت، اسلام، هندو

پیش شماره:27+

اختلاف زمانی: (01:30)-

 

جغرافیا:

این کشور درجنوبی­ترین قسمت قاره آفریقا(سواحل اقیانوس هند و اطلس) واقع شده که با خط ساحلی بیش از 2500 کیلومتر و با مساحتی در حدود 1،220،000کیلومتر دارای سه پایتخت پرتوریا(پایتخت اداری)،کیپ تاون(پارلمان)وبلوم فونتین(قوه قضاییه)می­باشد هم چنین بیست و پنجمین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت و بیست و چهارمین از نظر جمعیت( با 53 میلیون نفر) محسوب می شود.واحد پول این کشور راند است واز همسایه­های آن می­توان کشورهای موزامبیک، بوتسوانا، سوزایلند، نامیبیا و زیمباوه را نام برد.

 

آب و هوا:

آفریقای جنوبی تا حدی خشک و نواحی غربی آن بیشتر نیمه بیابانی است و به دلیل واقع شدن در جنوبی ترین قسمت قاره، فصول آن برعکس کشور­های ناحیه نیمکره شمالی می­باشد.

این کشور از لحاظ نژادی دارای تنوع زیادی است که دلیل عمده آن مهاجرت می­باشد،20% جمعیت آن را سفید پوستان،رنگین پوستان و هندیان و باقی را سیاه پوستان تشکیل می دهند.آفریقای جنوبی دارای 11 زبان رسمی که 9 زبان آن از خانواده بانتو(آفریقایی) و 2 زبان دیگر اروپایی(آفریکانس و انگلیسی) می­­باشد. آفریکانس زبان رایج سفید پوستان و دورگه های این کشور محسوب می شود و از ریشه هلندی گرفته شده در حالی که زبان انگلیسی مورد استفاده در تجارت است هم چنین آفریقای جنوبی به ازای هر زبان دارای یک نام رسمی می باشد.آفریقای جنوبی به علت داشتن تنوع نژادی، فرهنگ یکسانی ندارد و به ملت رنگین کمان معروف بوده که این امر باعث ایجاد تنوع غذایی و به سرمایه گذاری جهانگردان در این زمینه شده است.

آفریقای جنوبی دارای 6000 گونه گیاهی می­باشد که 70% از آنها در هیچ جای دیگر از این سیاره یافت نمی­شود.

 

غذاهای آفریقای جنوبی(South Africa Foods)

آفریقای جنوبی به دلیل داشتن فرهنگ­ها و سنت­های مختلف دارای تنوع غذایی می­باشد.

بابوتی (Bobotie): مواد تشکیل دهنده این غذا گوشت پخته شده و تخم مرغ سرخ شده می­باشد.

سوساتیز (Sosaties): این غدا کباب همراه با ادویه مخصوص آفریقایی می­باشد.

بریانی (Breyani): مخلوطی از گوشت بره یا فیله مرغ کباب شده است که همراه با برنج یا عدس پخته شده سرو می­شود.

چای رویبوس: از معروفترین چای ها و سوغاتی پر طرفدار در آفریقای جنوبی محسوب می­شود.رنگ این چای قرمز روشن می­باشد که مثل چای سیاه دم می شود و هنگام سرو کردن شکر و شیر به آن اضافه می­کنند.

 

تاریخچه مربوط به گردشگری:

آفریقای جنوبی به دلیل داشتن چشم انداز­های متنوع،مناظر طبیعی زیبا و شهر­های عظیم توریست­های زیادی را جذب خود می­کند مخصوصا برای کسانی که دوستدار طبیعت هستند مکانی بسیار دلپذیر می­باشد. این کشوردر سال 2014 پذیرای 14 میلیون توریست بوده است.

آژانس هواپیمایی طاها گشت