آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

درباره شانگهای

  • تاریخ : 20 دی 1396
  • نویسنده : تیم خبری طاها گشت
  • بازدید : 2189

شانگهای (Shanghai)

شهر شانگهای با جمعیت بیش از 24 میلیون نفر به عنوان پر جمعیت ترین شهر جهان و بزرگترین شهر چین شناخته می شود. این شهر در قسمت شرقی چین،مجاور رودخانه یانگ تسه (طولانی ترین رودخانه موجود در آسیا) قرار دارد.

شانگهای، کنار دریا یا بالاتر از دریا ترجمه می شود که در دوره ای یکی از شلوغ ترین بنادر بین المللی آسیا شناخته میشد و هم اکنون نیزمرکز مهم تجارت بین شرق و غرب به حساب می آید.

این شهر تا سال 1842 دهکده کوچک ماهیگیری بوده که از قرن 19 به بعد در همه زمینه ها رشد قابل توجهی داشته است و از آن به عنوان پاریس شرق نیز یاد می کنند.اکثر ساختمان های مهم شانگهای از جمله بانک توسعه پودونگ مربوط به قرن 20 می شوند.

آب و هوای شانگهای موسمی و نیمه گرمسیری است که بهترین زمان برای سفر به آن معمولا اوخر تابستان می باشد.

 

جاذبه های گردشگری:

   

کوهستان مقدس تای‌شان (Tai Shan)

کوه تای( شان در زبان چینی به معنای کوه می باشد) واقع در استان شاندونگ، با ارتفاع 1545 متر، مهم ترین کوه در بین پنج موه مقدس چین است.

به مدت 3000 سال محل عبادت و بیش از 2000 سال مرکز مهم و مورد توجه امپراتوران چین بوده است.هماهنگی بی نظیر بین بناها و محیط پیرامون این مجموعه، آن را به نمادی از تمدن پرشکوه چین تبدیل کرده است.

این کوه در 1987 در فهرست میراث جهانی یونسکو( به عنوان مکانی فرهنگی و طبیعی) ثبت شد.

 

مجسمه‌های لشکر تراکوتا (TerraCotta) یا بینگ مایونگ (BingMayong)

لشکر سفالین در شهر شیان پایتخت اولین امپراتوری چین، به مجسمه سفالی هزاران سرباز مجهز مربوط به نخستین امپراتوری چین متحد ( چین شی هوان) در 220 پیش از میلاد گفته می شود که از نظر هنری و تاریخی هم ارزش با شهر ممنوعه و دیوار چین است.

نکته قابل توجه در طراحی این لشکر ظاهر و چهره متفاوت و مخصوص هر یک از سربازهاست که با طیف های متفاوتی از رنگ های صورتی، قرمز، سبز، آبی، مشکی، قهوه ای، سفید و بنفش تزئین شده اند.

مجسمه های لشکر سفالین در اندازه واقعی تحت نام " پنگهبانان معبد سلطنتی چین باستان" همراه امپراتور به خاک شپرده شدند تا طبق باورهای کهن در جهان پس از مرگ، به پاسدای معبد سلطنتی امپراتور در برابر دشمنان بپردازند.

لشکر تراکوتا از 130 کالسکه نظامی، 520 اسب و 7000 سرباز تشکیل شده است که در پی حفاری در استان شاآنشی در سال 1974 توسط کشاورزان کشف شد.

باغ یو (Yu-Yuan Garden)

یکی از دیدنی ترین مکان های شانگهای است در سال 1559 میلادی با وسعت 20000 متر مربع در بخش مرکزی شهر بنا شد.

این باغ بعد از بازسازی عنوان بهترین باغ جنوب شرقی چین را به خود اختصاص داد.

مسیرهای پیاده روی باغ یو یوان با عبور از پل های سنگی مناظر زیبایی از برکه ها و ماهی ها را برای بازدیدکنندگان به نمایش می گذارد.

بازارچه هایی از صنایع دستی چین در اطراف این باغ ایجاد شده است است ه محل مناسبی جهت گذراندن وقت و خرید سوغاتی از آن است.

 

برج تلویزیونی شانگهای(Oriental Pearl Tower )

برج تلویزیونی اورینتال پرل با 468 متر ارتفاع در سال 1994 در پارک پودونگ ومجاورت رودخانه هانگ پو شهر شانگهای افتتاح شد که تا سال 2007 بلندترین برج چین محسوب می شده است.

این برج با الهام از شعری به نام Pipa طراحی شده و نماد های ملی و تاریخی چین در معماری آن به کار رفته است(پیپا نوعی ساز چینی شبیه به تار ایرانی می باشد.).نورپردازی متفاوت ، باعث درخشش چشم گیر آن در شب می شود.

برج شامل هتل با 20 اتاق، فروشگاه و مراکز خرید و همچنین رستوران چرخان در ارتفاع 267 متری است.امروزه پنجمین برج مخابراتی دنیا قبل از برج میلاد تهران می باشد.

آژانس هواپیمایی طاها گشت