آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

درباره موریس

  • تاریخ : 20 دی 1396
  • نویسنده : تیم خبری طاها گشت
  • بازدید : 3098

موریس(Mauritius Island)

پایتخت و بزرگترین شهر: پورت لوئیس

زبان تکلم: فرانسه ، انگلیسی

زبان رسمی: انگلیسی

واحدپول: روپیه موریس(MUR)

اختلاف ساعت: 30+ دقیقه

پیش شماره: 230+

دین: هندو، مسیحی، مسلمان

مساحت:2,040 کیلومتر مربع

جمعیت: 1,261,000 نفر

شهرمهم: رزهیل، وکس، کورپیپ، کواتر

موقعیت جغرافیایی:

موریس در نزدیکی آفریقا، نیمکره جنوبی زمین، شرق ماداگاسکار و جنوب غربی اقیانوس هند واقع شده است.

مالایی ها آنرا کشف و در قرن شانزدهم مستعمره پرتغال بود و پس از 1 قرن(قرن17) هلند، به افتخار شاهزاده موریس ناساو، جزیره را نامگذاری کرد و از آن پس موریس مستعمره هلند شد. درسال 1715 فرانسویان نام جزیره را تغییر دادند.(<ایل دوفرانس> جزیره فرانسه)

فرانسه تا زمان جنگ با بریتانیا ، سالیان زیادی را در جزیره حکمرانی کرد و سپس بریتانیا درسال 1810 موریس را به استعمار خود درآورد و نام پیشین را به جزیره داد. سرانجام درسال 1968 به استقلال کامل رسید و به عضویت اتحادیه کشورهای مشترک المنافع بریتانیا درآمد.

 

مردم، موسیقی وآشپزی:

معروفترین موسیقی موریس سبک محلی و روستایی بنام سگا است که با سازهای مثلث، گیتارسنتی و درام ساخته شده است. مردم کشورهای آفریقا، هندوستان، انگلستان، فرانسه و چین به موریس مهاجرت و جمعیت کشور را تشکیل دادند. مردمان این سرزمین دارای چند زبان، فرهنگ و آیین متفاوت هستند.

این تنوع قومی در خوراک موریسی ها نیز تاثیر گذاشته است که شامل: غذاهای چینی(ماهی و غذای دریایی)، فرانسوی(گوشت آهو،گراز،گوزن، گوشت خوک ترش و شیرین، شاه میگو)، انگلیسی(بیکن مخصوص، تخم مرغ) مسلمانان(غذاهای حلال) و یک غذای معروف و پرادویه بنام (creole curry) کریول کاری که از ماهی، گوشت گاو یا مرغ و بهمراه برنج سرو میشود.

گردشگری:

180 کیلومتر خط ساحلی، که سرتاسر پوشیده از ماسه و شن های نرم و درخشان است.

سواحل زیبا، موج سواری،بازی گلف، گشت زیردریایی، کوه، رودخانه، جنگلهای زیبا، دهانه های آتشفشانی، آب کریستالی، صید اره ماهی، کشتی کاتاباران، سقوط آزاد، تماشا و شنا با دلفینها، پارکهای طبیعی بسیار زیبا، کورس مسابقات اسب سواری، باغ وحش، آبشار، گونه های جانوری و گیاهی به همراه آثار تاریخی در تمام جزیره قابل مشاهده میباشد. تفریحات آبی شامل رانندگی ساحلی، موج سواری، اسکی روی آب، غواصی و قایق جت سرعتی یکی از بهترینها و محبوبترینهای موریس بحساب میاید.

آژانس هواپیمایی طاها گشت