آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

درباره ژاپن

  • تاریخ : 21 فروردین 1397
  • نویسنده : طاهاگشت
  • بازدید : 3758

ژاپن

 

پایتخت و بزرگترین شهر: توکیو (Tokyo)

زبان رسمی: ژاپنی

مساحت: 380،000 کیلومتر

جمعیت(2015): 127،000،000 نفر

واحد پول: ین(JPY )

شهر­های مهم: اوزاکا(Osaka)،ناگویا(Nagoya)،یوکوهاما(Yokohama)،

کوبه(Kobe)،فوکوئوکا(Fukuoka)،سندای(Sendai)

مذهب: بودایی

پیش شماره: 81+

اختلاف ساعت: 05:30+

ژاپن

موقعیت:

 

کشور ژاپن در شمال شرقی آسیا بین شمال اقیانوس آرام و دریای ژاپن می­باشد و شامل چهار جزیره اصلی به نام­های هوکایدو(جزیره شمالی)،هونشو(جزیره اصلی)،شیکوکو(کوچکترین جزیره) و کیوشو(جزیره جنوبی) می­باشد که توسط چهار هزار جزیره کوچکتر احاطه شده است.98% از مساحت ژاپن به این چهار جزیره­ اختصاص دارد. یوکوهاما و کوبه را می­توان از بنادر مهم ژاپن به شمار آورد. کشور­های چین ،روسیه و جمهوری کره از نزدیکترین کشورها به ژاپن می­باشند.

ژاپن سومین اقتصاد بزرگ جهان و با جمعیتی در حدود 127 میلیون نفر دهمین کشور ­پر جمعیت جهان محسوب می­شود. پایتخت و بزرگترین شهر آن توکیو با جمعیتی در حدود 37,200 میلیون نفر بوده که از پایتخت­های گران و بزرگ جهان به شمار می­رود.واحد پول ژاپن (ین) است که بعد از دلار آمریکا و یورو،سومین واحد پول رایج در بازار­های بورس جهان می­باشد.

ژاپن شرقی­ترین کشور جهان بوده و به دلیل آنکه اولین کشور در منطقه است که خورشید ابتدا در آن طلوع میکند، به سرچشمه خورشید یا نیپون کوکو معروف گشته است.

 

درباره ژاپن

 

آب و هوا:

 

بیش از 50% کشور را کوهستان­ها و جنگل­ها در بر گرفته­اند و مناطق گوناگون آب وهوای متفاوتی دارند،زمستان­های معتدل و ملایم و تابستان­های گرم و شرجی از دیگر ویژگی­های آب و هوایی این کشور است. آب و هوای بیشتر شهر­های بزرگ مثل توکیو معتدل ونیمه گرمسیری و نواحی شمالی جزیره هوکایدو و قسمت ساحلی دریای ژاپن سردتر می­باشد. فصل بهار در ژاپن از ماه مارس شروع می­شود در اوایل شروع فصل بهار درختان آلوی ژاپنی و بعد درختان هلو شکوفه می­دهند و در اواخر مارس همه منتظر ساکورا (شکوفه­های گیلاس) هستند

ژاپن دارای حیات وحش منحصر به فرد و 4000 تا 6000 نوع گونه­های گیاهی می­باشد. در فرهنگ ژاپن برخی از گیاهان نشانگر سمبل خاصی هستند به طور مثال شکوفه­های گیلاس یا ساکورا سمبل زیبایی کوتاه­مدت و ماتسویا (درخت کاج) سمبل عمر طولانی است.

یکی از ورزش­های سنتی و پرطرفدار ژاپن کشتی سومو(Sumo) بوده که قدمت آن به 2000 سال پیش برمی­گردد مسابقات آن به طور گسترده در سطح ژاپن برگزار می شود.

آب و هوا کشور ژاپن

غذاهای معروف ژاپن:

یکی از ویژگی­هایی که غذاهای سنتی ژاپنی به خود اختصاص داده­اند کلسترول پایین چربی و کالری کم و فیبر بالای آن است.برنج،ماهی و فراورده­های دریایی مواد اولیه غذای آن­ها به حساب می­آید.

سوشی:

از غذاهای معروف دریایی ژاپن می­باشد که مخلوطی از برنج پخته ژاپنی همراه با سرکه و برشی نازک از ماهی می­باشد.سوشی انواع گوناگون دارد و امروزه به یک غذای جهانی تبدیل شده است.این غذا به صورت سرد سرو میشود و در برخی از انواع سوشی­ها سبزیجات و تخم مرغ هم استفده شده است.چاشنی این غذا سس سویا می­باشد.سوشی معمولا با چای سبز سرو میشود به این دلیل که خوردن آن از مسمومیت غذایی که ممکن است از مصرف ماهی خام ایجاد شود جلوگیری می­کند.

واگاشی:

نوعی از شیرینی سنتی ژاپن می­باشد

تمپورا (Tempura):یکی از غذاهای معمول ژاپن می­باشد و به عنوان نمادی از غذای ژاپنی در خارج از این کشور به شمار می­آید.در این غذا خوراک­های دریایی،سیزیجات کوهی در داخل مایعی از تخم مرغ و آرد فرو برده می­شود و بعد در راغن داغ سرخ می­شود.سس سویا چاشنی این غذا می­باشد.

رامن :

یکی از غذاهای ملی ژاپن رامن می­باشد که از ریختن نودل چینی در داخل سوپ گوشت یا ماهی درست می­شود.سس سویا از دیگر مواد تشکیل دهنده این غذا است. در برخی از مناطق ژاپن از جلبک دریایی،ذرت،گوشت مزه دار شده خوک و سبزیجات دیگر در تهیه این غذا استفاده می­شود.

یاکی توری (Yakitori): در این غذا از گوشت مرغ استفاده می­شود.یاکی توری به معنای کباب کردن پرنده می­باشد.در این غذا در حدود یک تا پنج تکه از مرغی که به قطعات کوچک تقسیم شده در داخل سیخ چوبی فرو برده و بر روی گاز یا زغال کباب می­کنند.

در ژاپن چی بخوریم سوشی ژاپن

تاریخچه مربوط به گردشگری:

 

ژاپن در سال 2014 در حدود 35 میلیون گردشگر( بیش از سنگاپور) جذب خود کرد. این کشور دارای 16 اثر ثبت شده در میراث جهانی یونسکو می­باشد که شامل قلعه هیمی جی،بناهای تاریخی و باستانی کیوتو می­باشد.گردشگری داخلی یک بخش حیاتی از اقتصاد و فرهنگ ژاپنی است.ژاپن در میزان ورود گردشگران در سال 2007 بیست و هشتمین رتبه در سطح جهان را از آن خود کرده است.کشور کره جنوبی(همسایه ژاپن )بیشترین آمار گردشگر به این کشور را دارد.

تور ژاپن

آژانس هواپیمایی طاها گشت