آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

درباره چین

  • تاریخ : 20 دی 1396
  • نویسنده : تیم خبری طاها گشت
  • بازدید : 2834

چــیــن(China)

پایتخت = پکن

بزرگترین شهر = شانگهای

زبان رسمی = زبان ماندارین

مساحت = ۹٬6میلیون کیلومتر مربع

جمعیت = ۱٬۳۵۷٬۸۲۱٬۰۰۰

واحد پول = یوان

شهرهای مهم = شانگهای/پکن/هنگ کنگ/تیانجین/ووهان

مذهب = بودائیسم/مسیحیت/اسلام

با بیش از ۱٫۳ میلیارد نفر جمعیت،‌ جمهوری خلق چین پرجمعیت‌ترین کشور دنیابه شمار میرود که با حدود ۹٫۶ میلیون کیلومتر مربع ، بدون احتساب آب‌های داخلی عنوان دومین کشور بزرگ دنیا از نظر وسعت خاکی پس از روسیه به خود اختصاص داده است.

این کشور که در شرق قاره آسیا واقع شده ، دارای کهن‌ترین تمدن‌های تاریخ بوده و با 14 کشور هم مرز است.

از دیگر عناوین این کشور می توان به بزرگترین صادرکننده و دومین واردکنندهٔ بزرگ کالا ، دومین اقتصاد بزرگ دنیا بر پایه تولید ناخالص داخلی ، رده سوم تنوع زیستی دنیا( با بیش از ۳۴٬۶۸۷ گونهٔ جانوری و گیاه آوندی) ، طولانی ترین خط مرزی (۲۲.۱۱۷ کیلومتر مربع مرز زمینی) ، داشتن پرشمارترین زبان دنیا( با ۱،۳۹۰،۰۰۰،۰۰۰ نفر گوینده) اشاره کرد.

 

آب و هوای چین

کشور چین از تنوع آب و هوایی بالایی برخوردار است به طوری که به فاصله تنها چند کیلومتر چند نوع آب و هوا به چشم میخورد و در کل 5 نوع منطقه آب وهوایی بارز داشته که اکثر آن ها در تابستان گرم و بارانی و در زمستان سرد و خشک می باشد.

دارای آب و های چهارفصل و تابستان های به شدت گرم و زمستان های سرد و سوزاننده می باشد.جنوب چین آب و هوای متعادل تر و مرطوب تری دارد. با پیشروی به سمت شمال و غرب آب و هوا خشک تر می شود.همچنین دامنه کوه های داخلی، فلات های بلند و بیابان ها در مرکز وغرب دور چین و دشتها،دلتاها و تپه ها در شرق آن متمرکز شده اند.

بارش دراین کشور به طور منظم بوده و بارش متوسط سالانه در حدود شش هزار میلیمتر می باشد.

زمان مناسب جهت سفر به کشور چین، فصل‌هاي بهار و پاييزبوده در حالي كه مناطق شمالي چين ( به دلیل سرما در اکثر فصول) بيشترين توريست را در اواسط تابستان به خود جذب مي‌كند.

 

 

حیات وحش

تنوع حیات وحش از دیگرعوامل جذب گردشگر در این کشور می باشد.پاندا، نماد چین نیز معروف ترین حیوان آن است.

 

ریشه‌نام

China از چین که کلمه ای فارسی است گرفته شده و توسط جهانگرد معروف، مارکوپولو طی قرن 13میلادی در اروپا رواج یافت. نام چین نیز از کلمه ای سانسکریت که چینا(चीन) خوانده میشد آمده و در سال 150 میلادی برای نامیدن این کشور استفاده شد.

 

پکن (Beijing)

پکن با حدود 21 میلیون نفر جمعیت بعد از شانگهای پرجمعیت ترین شهر چین و پایتخت آن می باشد. این شهر در شمال غرب چین واقع شده است که قسمتی از دیوار چین در قسمت شمالی آن قرار دارد.

تاریخچه شهر پکن به حدود سه هزار سال پیش باز می گردد که بین قرن 10 تا 13 رشد قابل توجهی را داشته است.شاخصه پکن شهر ممنوعه واقع در مرکز آن بوده که قدمت آن به دوره مینگ باز میگردد.

احتمال داده می شود که میزبان بازی های المپیک 2008، بعد از واشینگتن مقتدرترین پایتخت دنیا است که بیش از850 سال به عنوان پایتخت چین شناخته می شد.

آب و هوای این شهر موسمی است و دارای اختلاف نسبتا زیادی بین دمای شب تا روز است.بهترین زمان سفر به پکن بین ماه های سپتامبر تا اکتبر (پاییز) می باشد.

آژانس هواپیمایی طاها گشت