آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

درباره کانادا

  • تاریخ : 20 دی 1396
  • نویسنده : تیم خبری طاها گشت
  • بازدید : 3006

پایتخت: اوتاوا(Ottawa)

بزرگترین شهر: تورنتو(Toronto)

زبان رسمی: انگلیسی، فرانسه

مساحت: 9,984,670 کیلومتر

جمعیت(2016): 36,048,521 نفر

واحد پول: دلار کانادایی(CAD)

شهر­های مهم: تورنتو(Toronto) ، کبک(Quebec) ، مونترآل(Montréal) ، ونکوور(Vancouver)

مذهب: مسیحی

پیش شماره: 1+

اختلاف ساعت: 10:30-

این کشور در شمال قاره آمریکای شمالی از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی واقع شده است. دارای ده استان (فدرال) و یازده مرکز اداری و سه قلمرو می باشد.

با 98/9میلیون کیلومتر دومین کشور پهناور دنیا بعد از روسیه بوده که بلندترین مرز مشترک زمینی را با ایالات متحده دارد. همین امر موجب میگردد مبادلات تجاری و ارتباطات بین این دو کشور بیش از هر کشور همسایه ایی دیگر باشد. کانادا کشوری توسعه یافته با بالاترین درآمد سرانه سالانه است.

حکومت کانادا متشکل از پادشاه یا ملکه بریتانیای کبیر،دولت فدرال،دو مجلس سنا و عوام،دولتهای ایالتی و فزمانداری کل که بعنوان نماینده ملکه الیزابت فعالیت میکند ،تشکیل شده است. در حال حاضر رئیس جمهر کشور الیزابت دوم (ملکه انگلستان+ملکه کشور کانادا) میباشد.

آب و هوای کانادا بدلیل حضور در عرض جغرافیایی بالا سرد است. البته برخی شهرها مثل ونکوو بخاطر موقعیت حغرافیای خاص آب و هوای معتدل دارد.

بدلیل بازه زمانی طولانیاستعمار این کشور توسط فرانسه، زبان رسمی اکثرمردم فرانسوی انگلیسی می باشد اما بعلت مهاجرت زیاد از تمامی نقاط دنیا به این منطقه تقریبا تمام زبانهای زنده در آن رایج بوده متنوع ترین قومیت ها و فرهنگها داراست.

آژانس هواپیمایی طاها گشت