آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

درباره بلغارستان

  • تاریخ : 20 دی 1396
  • نویسنده : تیم خبری طاها گشت
  • بازدید : 2296

بلغارستان(Bulgaria)

 

پایتخت و بزرگترین شهر: صوفیه

شهرهای مهم: صوفیه، وارنا، پلوودیو، بورگاس

واحد پول : بلغاری لو

جمعیت : 7,205,677 میلیون نفر

مساحت : 110,994کیلومتر مربع

زبان رسمی : بلغاری

اختلاف ساعت : 1:30 -

 

بلغارستان یکی از کشورهای حوزه ی بالکان است و دارای سرزمین های مختلفی همچون خط ساحلی دریای سیاه، رودخانه ها، از جمله دانوب، و فضای داخلی کوهستانی می باشد .پیوند فرهنگی با یونانی، اسلاوی، عثمانی و نفوذ زبان فارسی، آن را به یک میراث غنی در زمینه رقص سنتی، موسیقی، لباس و صنایع دستی تبدیل کرده است. در پای کوه Vitosha پایتخت آن صوفیه است، قدمت آن به 5 قرن پیش از میلاد مسیح میرسد.

 

موقعیت جغرافیایی

بلغارستان در جنوب شرق قاره اروپا قرار دارد و در سال 2005 میلادی عضو اتحادیه اروپا شدجمهوری رومانی در شمال( مرز مشترک 608 کیلومتری) و در غرب آن صربستان و مقدونیه قرار دارند.شرق این کشور خط ساحلی دریای سیاه میباشد و از جنوب نیز با ترکیه و یونان همسایه است.

 

وارنا (Varna)

وارنا یک بندر و تفریحگاه ساحلی در دریای سیاه بلغارستان و مجاور تفریحگاه های ساحلی شنهای طلایی و سنت کنستانتین و البنا است. وارنا به دلیل طلاهای 6000 ساله ای کشف شده در گورستان نکروپلیس شهرت دارد،این طلاها در موزه باستانشناسی همراه عتیقه جات عثمانی،رومانی و یونانی به نمایش گذاشته شده است.

 

آب و هوای وارنا

وارنا دارای آب و هوای نیمه گرمسیری و مرطوب است. دو فصل سال در وارنا بسیار سرد است این سرما تقریبا از نیمه های شهریور شروع شده و تا در زمستان به اوج خودش میرسد.گرمای مطبوع و لذت بخش وارنا از اواسط خرداد ماه شروع شده و تا پایان مرداد ادامه دارد با شروع شهریور دمای هوا رفته رفته رو به خنکی می رود.برای سفر به وارنا بهترین ماه ها، خرداد، تیر و مرداد می باشد.

آژانس هواپیمایی طاها گشت