آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

درباره برزیل

  • تاریخ : 20 دی 1396
  • نویسنده : تیم خبری طاها گشت
  • بازدید : 2960

برزیل(Brazil)

پایتخت: برازیلیا

زبان رسمی: پرتغالی

واحدپول: رئال(BRL)

شهرهای مهم: سائوپائولو، ریودوژانیرو، برازیلیا، کورتیبا، بازیوس، مانائوس و بلاهوریزونته

مساحت: 8,515,000 مترمربع

جمعیت: 204,451,000 نفر

پیش شماره تلفن: 55+

دین: کاتولیک رم، پروتستان، ماتئیسم، مذهب های ترکیبی و سنتی، روح گرا

اختلاف ساعت: 6:30-

شعارملی: نظم و پیشرفت

موقعیت جغرافیایی، اقتصاد، آب وهوا:

برزیل بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی و لاتین محسوب میگردد. پنجمین کشورجهان ازنظر جمعیت ، بزرگترین کشور پرتغالی زبان در جهان، یکی از 17 کشور حافظ محیط زیست و دارای یکی از بزرگترین خطوط ساحلی(7,491 کیلومتر مربع) است که از مشرق با پرو و بولیوی و در جهت مغرب با وجود آبهای وسیع به همسایگی ونزوئلا و سورینام درآمده است.

درهرمنطقه از کشور تنوع زمینی متفاوتی از جمله: تپه، کوه، جلگه های پست و هموار با ارتفاع بین 200 تا 800 متر وجوددارد، علاوه براین دارای تنوع آب و هوایی زیادی از شمال تا جنوب و غرب به شرق، ازجمله: آب و هوای گرمسیری، نیمه خشک، کوهستانی، استوایی و معتدل میباشد. . در برزیل فصل خشک وجود ندارد و فقط بارش برخی فصلها و ماه ها از فصول بارانی کمتر است.

برزیل قطب صنعتی و اقتصادی منطقه بحساب میاید. درسال 2015 رتبه هفتم تولید ناخالص داخلی را کسب کرد . نهمین اقتصاد جهان، یکی از سریعترین اقتصادهای درحال رشد، قدرت منطقه ای در آمریکای لاتین و قدرت متوسط در امور بین الملل است، این کشور بزرگترین تولیدکننده قهوه در 150 سال اخیر و صادرکننده هواپیما و فولاد میباشد.

تنوع زیستی:

برزیل دومین کشور ازنظر گونه های بومی و بیشترین تعداد بی مهره گان و مهره داران است.

درمورد تعدادگونه های زیستی و جانوری اختلاف نظر فراوانی وجود دارد، اما معتبر ترین تعداد آنها شامل: بیشترین دوزیستان حدود517 گونه، 3,150 گونه پروانه ، 3000 ماهی آب شیرین، بیش از 524 پستاندار، رتبه سوم بیشترین تعداد گونه پرنده(1,622) ، 468 خزنده( که معروفترین آنها مار آناکوندا 9 متری میباشد) ، جگوار ها (پلنگ خاص آمریکایی)، خوکهای خرطوم دار، میمون، مورچه خوارها ، طوطی دم بلند و تعداد کثیری از جانداران که منقرض شدند.

مردم، شهرت و آشپزی :

مردمان برزیل از چندگروه مختلف: سرخ پوستان آمریکایی، استعمارگران پرتغالی)که تا سال 1822 زمان استقلال برزیل درآنجا سکونت داشتند) ، بردگان آفریقایی و گروههای متنوع مهاجران از اروپا، آسیا و خاورمیانه تشکیل میشوند.

زمانیکه مهاجرین و بردگان به این کشور آمدند، هر قوم و قبیله ایخورد و خوراک مخصوص کشورش را به ارمغان آورد و از همین جهت در هرمنطقه سبک آشپزی خاصی وجوددارد، اما حبوبات جز بیشترین مصرفهای غذایی مانند لوبیای پخته و نخود پخته هستند که همیشه درکنار خوراک اصلی سرو میشود.

شهرت برزیل بیشتر برای قهوه، فوتبال(پرورش مشاهیری چون رونالدینیو، پله، روبرتو کارلوس)، جشن کارناوال و موسیقی(سبک های سامبا و بوسانوای) میباشد.

آژانس هواپیمایی طاها گشت