آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

درباره بدروم

  • تاریخ : 21 دی 1395
  • نویسنده : تیم خبری طاها گشت
  • بازدید : 3010

بدروم (Bodrum)

 

بدروم شبه جزیره ای در جنوب غربی دریای ترکیه است. این شهر در سال 2013 دارای جمعیتی حدود 36 هزار نفر می باشد. بدروم دارای آب و هوای مدیترانه ای است با تابستانهای گرم و زمستان های معتدل و مرطوب که متوسط دمای آن در زمستان 15 درجه سانتی گراد و در تابستان 34 درجه سانتی گراد می باشد. بدروم شهری با سواحل و آبهای پر زرق و برق بوده که تا اواسط قرن 20 مملو از ماهی گیران و غواصان بوده است. این شهر ساحلی که در آن زندگی سنتی و مدرن دست در دست داده اند تا با یک هماهنگی بسیار عالی آن را به نمایش بگذارند، هم اکنون به عنوان یکی از شهرهای مهم توریستی ترکیه مطرح شده است.

 

جاذبه های گردشگری

 

قلعه بدروم (Bodrum Castle)

 

قلعه بدروم، در بخش جنوب غربی ترکیه در شهرساحلی بدروم واقع شده است که در قرن 15ساخته شده است. این بنا مشرف به بندر و لنگرگاه می باشد. محوطه قلعه شامل یک موزه باستان شناسی زیر آب می باشد و میزبان چندین جشنواره های فرهنگی در طول سال است. ساخت و سازحجیم این بنا و مقاومت خوب آن در برابر زلزله به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جهان، مطرح شده است.

قلعه بدروم  

موزه باستان شناسی زیر آب (Museum Of Underwater Archeology)

 

موزه باستان شناسی بدروم واقع در قلعه بدروم می باشد تنها مجموعه ای از آثار بی جان گرد و خاک خورده نمی باشد بلکه تجربه ای اصیل، خلاق و هیجان انگیز است. در این موزه با استفاده از نقشه ها، نقاشی ها، نقاشی های دیواری و فیلم ها سعی در باز زنده سازی دوران ما قبل خود دارد. موزه دارای نمایشگاه هایی است از مجموعه آثار باستانی بازیابی شده از کشتی های غرق شده محلی که در 14 بخش همچون: تالار شاهزاده خانم، سیاه چال، برج بریتانیا، برج آلمانی، تالار شیشه ای، برج فرمانده، تالار سکه، جواهرات و اشیاء قیمتی قرار گرفته اند.

موزه باستان شناسی زیر آب بدروم  

تئاتر هالیکارناسوس (Halicarnassus)

 

شهری یونانی است در محله مدرن بدروم که در منطقه جنوب غربی بدروم در دامنه کوه واقع شده است و یکی از عجایب هفت گانه جهان باستان می باشد همچنین این بنا بخشی از امپراتوری فارسی (هخامنشی) بوده است. تئاتر دارای ظرفیت حدود 13 هزار نفر بوده است که در عصر هلنی ساخته شده است. تئاتر متشکل از سه بخش مختلف شامل: یک محل برای مخاطبان، یک محل برای ارکستر و سن یا محل اجرا می باشد.

تئاتر هالیکارناسوس بدروم  

ساحل بیتز (Bitez)

 

این ساحل دارای شب هایی پر جنب و جوش است. ساحل بیتز با رستوران ها، فروشگاه ها وکافه هایی احاطه گردیده است که ساحل را از بخش پر ازدحام شهری مجزا کرده است. بیتز فضایی مناسب برای علاقه مندان به قایق سواری و موج سواری است.

ساحل بیتز  

تورهای قایقی (Boat Tour)

 

یکی از تفریحات مهیج در بدروم، تورهای قایقی می باشند. این تورها شامل یک روز گشت نیم روزی در دریا است. در این تور از چند خلیج زیبا بازدید خواهد شد که در آن می توانید شنا و غواصی در آب های شفاف را تجربه کنید و یا از نمایش خورشید، طبیعت زیبای بدروم و صدای امواج لذت ببرید.

تور قایقی بدروم ترکیه  

رافتینگ (Rafting in Dalaman)

 

یکی از تفریحات آبیِّ مهیج، رافتینگ در رودخانه دالامان است که از کوه توروس سرچشمه می گیرد، به خصوص زمانی که در فصل بهار برف کوه های توروس آّب می شود. رفت ها به صورت دو نفره می باشند.

بلیط هواپیما آنلاین  

آکوا پارک (Aquapark)

 

پارک آبی بدروم دارای مساحتی حدود 40 هزار متر مربع می باشد. این پارک امکاناتی را در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهد از جمله: استخر، جکوزی، رستوران ها، کافه ها و جامپینگ و ...

آکوا پارک  

مسجد مصطفی پاشا (Mustafa Pasha Mosque)

 

یکی از مساجد قدیمی در بدروم می باشد که در کنار قلعه بدروم ساخته شده است. این مسجد در سال 1720 زمانی که مصطفی پاشا تصمیم به کشتی سازی در بدروم می گیرد ساخته شده است. اسم مسجد بر گرفته از سازنده آن می باشد.

مسجد مصطفی پاشا در بدروم

آژانس هواپیمایی طاها گشت