آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

5 مدل برتر بوئینگ

  • تاریخ : 08 تیر 1398
  • نویسنده : تیم خبری طاهاگشت
  • بازدید : 3019

5 مدل برتر بوئینگ

امروزه افراد زیادی برای مقاصد سفری خود چه تفریحی و چه تجاری از سیستم حمل و نقل هوایی استفاده می کنند. شرکت های متعددی که درون کشور وجود دارند، که پروازهایی به مقاصد داخلی و خارجی را در اختیار مسافران قرار می دهند. این شرکت های هواپیمایی اغلب از دو هواپیما های دو شرکت هواپیمایی ایرباس و بوئینگ استفاده می کنند. در این مقاله سعی داریم تا شما را با 5 هواپیمای برتر شرکت بوئینگ اشنا کنیم.

شرکت هواپیمایی بوئینگ که در واشنگتن و توسط ویلیام بوئینگ پایه گذاری شد در زمینه های ساخت هواپیماهای مسافربری، جنگی و بمب افکن ها و هم چنین فضانوردها فعالیت می کند. این شرکت عظیم هواپیما سازی با ادغام چندین شرکت هواپیماسازی آمریکایی به شرکتی چند ملیتی تبدیل شده که امروزه دفتر رسمی خود را به شیکاگو منتقل کرده است. این شرکت هواپیمایی که به عنوان اولین شرکت هواپیماسازی برتر جهان و دومین شرکت صنایع دفاعی جهان شهرت دارد. عمده محبوبیت و شهرت خود را مدیون مدل های برتر خود در دسته ی هواپیماهای مسافربری است. لذا قصد داریم تا شما را با 5 مدل برتر بوئینگ این شرکت هواپیماسازی غول پیکر آشنا کنیم.

بوئینگ 307:

این هواپیما اولین هواپیمای تجاری ساخته شده توسط شرکت بوئینگ بود که تنها می توانست 33 مسافر را در خود جای دهد. این هواپیما که از سیستم کابین تحت فشار بهره می برد می توانست در ارتفاع های بالاتر از 6 هزار متر پرواز کند. اولین فروش رسمی این هواپیما در سال 1937 صورت گرفت که شرکت هواپیمایی پن آمریکن دو فروند از این هواپیما را خریداری کرد. در سال های بعد این تعداد به 6 فروند افزایش یافت. پس از آن شرکت هواپیمایی تی دبلیو ای نیز 5 فروند از این مدل را خریداری کرد.

جالب است بدانید که نخسیتن پرواز این هواپیما قبل از فروش به شرکتهای هواپیمایی ناموفق بوده و 10 خدمه ی پروازی در طی این سقوط جان خود را از دست دادند.

 

بوئینگ 307

 

بوئینگ 707:

این هواپیما که بر اساس طرحی از بوئینگ 47 ساخته شده بود هدف رسیدن به سرعت معینی را دنبال می کرد. این هواپیما که برای اولین بار در سال 1954 به پرواز درآمد توانست با عقد قراردادی برای فروش 29 فروند از این سری هواپیماهای خود قراردادی تاریخی را به ثبت برساند. این مدل از هواپیماهای شرکت بوئینگ را می توان پیشرو در ارائه ی خدمات رفاهی برای مسافران دانست. افزایش دید مسافران از فضای بیرون، سیستم تهویه ی مناسب، عدم ارتعاشات مختل کننده، آشپزخانه و امکانات رفاهی دیگر این فروند هواپیما آن را به سرعت میان مسافران و دیگر شرکت های هواپیمایی محبوب کرد. این هواپیما نهایتا در سال 1977 و پس از تولید 971 فروند به کار خود در این عرصه پایان داد.

 

بوئینگ 707

 

بوئینگ 737:

این هواپیمای محبوب بوئینگ که به دلیل کوچک بودن به بچه بوئینگ نیز معروف است، در سال 1967 برای اولین بار به پرواز درآمد و با موفقیتی که کسب کرده بود به مدل طولانی تری در عرصه هوایی ماند و توانست تا کنون به بیش از 5 هزار فروند تولید شده و به فروش برسد. این هواپیمای مسافربری که یکی از کاراترین هواپیماهای این شرکت است دارای طول 30 متر و ارتفاع 11 متر است. هم چنین فاصله ی بین دو نوک بال این هواپیما تقریبا 29 متر است. این هواپیمای محبوب مسافربری تا کنون در چهار نسل تولید و عرضه شده است. در ایران نیز سه شرکت هواپیمایی آسمان، کاسپین و آتا ایر از این فروند هواپیما در ناوگان هوایی خود استفاده می کنند. شما نیز حتما در هنگام خرید بلیط هواپیما و سفر با این سه ایرلاین با ای ن مدل مواجه شده اید.

نسل اول تا سوم این هواپیما به صورت 737 از 100 تا 900 تولید شده است اما نسل چهارم این هواپیما با نام های مکس 7 و 8 و 200 و 9 تولید شده است.

 

بوئینگ 737

 

بوئینگ 777:

این سری از هواپیماهای بوئینگ که در ناوگان هواپیمایی ایران نیز به چشم میخورد در 4 مدل با نام های 777 دویست، دویست ای آر، 777 سیصد و سیصد ای آر تولید شده است. این هواپیماها که در رده ی هواپیماهای پهن پیکر تولید شده اند توانسته اند نام خود را برای برخورداری از قدرتمندترین موتور در کتاب گینس ثبت کنند. این هواپیما که تماما توسط نرم افزارهای کامپیوتری طراحی شده است توانایی جابجایی 278 تا 550 مسافر را دارا است. هم چنین ارابه های جابجایی این هواپیما به عنوان بزرگ ترین ارابه های جابجایی شناخته شده اند. هم چنین این هواپیماها از سیستم خلبانی جنگنده ها به جای هواپیماهای معمولی برخوردار است. این سری از هواپیماها به دلیل استفاده از امکانات پیشرفته و مدرن هواپیمایی توانسته جایگاه مناسبی را برای خود به وجود بیاورد.

 

بوئینگ 777

 

بوئینگ 787:

این هواپیما که یکی از هواپیماهای پهن پیکر این شرکت هواپیمایی به شمار می رود در ابتدا و در سال 2004 طراحی های خود را به بازار عرضه کرد و همگان را مبهوت طراحی متفاوت و نوین خود کرد. در سال 2005 طراحی نهایی این هواپیما به اتمام رسید و آماده ی ورود به بازار جهانی بود. در سال 2007 این هواپیما اماده ی رونمایی در عرصه ی جهانی گشت.

این هواپیما نهایتا در سال 2011 توانست تولیدات خود را به اتمام برساند و به دست مشتریانش در سرتاسر جهان برسد. تعداد مسافرانی که توسط این هواپیمای مسافربری تجاری قابل حمل است با توجه به نوع چیدمان صندلی ها از 210 تا 330 مسافر متفاوت است. هم چنین طراحی خارجی این هواپیما با توجه به صحبت های مهندسین طراح این سازه انحنای بیشتری نسبت به سایر هواپیماها دارد. هم چنین بازده ی سوختی این فروند بسیار بالاتر از سایر هواپیماها است.

شرکت هواپیمایی ژاپنی با ثبت بیش از 55 فروند از این هواپیما به بزرگ ترین خریدار این مدل معروف شده است. این فروند با فروش 800 فروند در قسمت آسیایی جهان به محبوب ترین هواپیمای جهان بدل گشته است.

شرکت بوئینگ در حال ساخت مدل جدیدی از این هواپیما با نام بوئینگ 787-10 است که خصوصیات جدیدی از جمله طول عمر بیشتر نسبت به مدل قبلی خود را دارا است.

 

بوئینگ 787

 

هواپیمای بوئینگ 787 که در مدل های کوچک تر و اختصاصی با ظرفیت حداکثر 30 نفر نیز به تولید رسیده است به یکی از لوکس ترین هواپیماهای جهان بدل شده است به گونه ای که گویا سوئیت لوکس شما در بالای ابرها در حال پرواز است. طراحی این هواپیما که توسط پیرجین صورت گرفته است تلفیقی از طراحی داخلی هواپیماهای تفریحی و کشتی های تفریحی است.

 

بوئینگ 787

آژانس هواپیمایی طاها گشت